Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler! ✅✅✅

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler

Ne kadar emekli maaşı alırım diye kendinize mi soruyorsunuz? Gelin size 3 adımda nasıl öğrenilir gösterelim. Sayfadaki tarifi uygulayarak Emekli maaşı ne kadar alırım diye öğrenirsiniz.

Emekli maaşı hesaplaması çalışma günü, prim ödemesi gibi pek çok kritere göre değişiklik göstermektedir. Emekli maaşı hesaplamak için;

Emekli Maaşı ne kadar alırım için yapmanız gerekenler:

Öncelikle aşağıdaki linki tıklıyorsunuz

Ne Kadar emekli maaşı alacağını öğrenmek için tıkla!!!

 

Karşınıza aşağıdaki bir ekran çıkacaktır:

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler
  • T.C Kimlik numaranızı,
  • SSK Sicil Numaranızı,
  • Baba adı,
  • Nüfus il,
  • Doğum tarihi bilgilerinizi yazın.
  • ‘Sorgula’ butonuna basın
  • Bu işlem sonucunda emeklilik hesaplamanız yapılacaktır.

Bu ekranı sizin bilgileriniz ile doldurun ve sorgula tuşuna basın. Ne kadar maaş alırım robotu sizi aşağıdaki gibi bir ekrana atmaktadır:

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 1
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 1

Bu ekran temel bilgileri içermektedir. Genelde emekli adayları maalesef okumadan bu sayfayı kapatıp çıkmaktadır. Bu yanlışı yapmayın. Üst tarafta HESAPLA butonuna basmanız gerekmektedir. Bu butona bastınız zaman sizi aşağıdaki gibi bilgilendirme sayfasına atacaktır.

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 2
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 2

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Bu sayfada kırmızı daire içine aldığımız yerlerdeki bölgelerde sizin şimdiye kadar hakk etiğiniz emekli maaşı ve buna dayalı ek ödemelerin göstergesi olacaktır. Ayrıca bu sayfada birikmiş gün sayılarınız ve hesaplamadaki ortalama aylık kazancınız gösterilmektedir.

Türkiye’de, çalışan vatandaşların sosyal güvencelerden yararlanabilmeleri için, şartlar tamamlandığında emeklilik hakkını kazanabilmeleri ve devlet tarafından istihdamın kontrol altında tutulabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bağlı olan çeşitli sistemlere bağlı olarak çalışmış olmaları gerekir.

http://e.sgk.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sayfada ‘vatandaş’ sekmesine tıklamalısınız. Açılan sayfada “Emekli Aylığı ve İkramiye Hesaplama” kısmını bularak hangi sigorta koluna bağlı çalışıyorsanız ilgili ekrandan sorgulama yapabilirsiniz. “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgilerinizi kullanarak SGK’nın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca açılan sayfada kimlik bilgilerinizin yanı sıra hizmet dökümünüzün görüntülenir. Ancak sorgulama yapmak için 3600 gün sigortalılık süresini doldurmuş olmanız gerektiğiniz unutmayın.

Emekli Maaşımın Ne Kadar Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

SGK bünyesindeki kişiler emekli maaşının ne kadar olduğunu, hizmet dökümü sorgulamalarını ve ne zaman emekli olabileceklerini e-Devlet kapısı üzerinden kolayca sorgulayabilirler.

İşte Ne kadar emekli maaşı alırım diye öğrenmek bu kadar basit.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın