Labradorit taşı nedir ve ne işe yarar?

labradorit

Labradorit Taşının faydaları ve ruhsal sağlığa etkileri

 

Labradorit taşı renk çeşitliliği ile hayal gücünü ateşler, yaratıcılığı artırır ve hafızayı geliştirir. Aynı zamanda sezgiyi güçlendirir ve makul bir gerçeklik duygusunu destekler. Ayrıca, labradorit kişinin kendi duygularını yoğunlaştırmasına yardımcı olur ve kişinin kendi amaçlarını ve niyetlerini gösterir. Sakinleştirici ve dengeleyici etkisinden dolayı labradorit, çabuk öfkelenmeye yardımcı olur.

labradorit
labradorit

Labradorit şifalı taşı – Etkileri ve anlamı

Labradorit taşı ruh üzerindeki iyileştirici etkileri ruh üzerinde dengeleyici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir, öfke patlamalarını hafifletir, açık ve samimi ortaklıkları ve ilişkileri teşvik eder (özel ve profesyonel ve ayrıca kendimizle olan ilişki!); bencil ve benmerkezci insanlara dünyada yalnız olmadıkları hatırlatılarak uyumlu karşılaşmaların kapıları açılır; hayatı tüm yönleriyle görmenizi ve derinlemesine bakmanızı sağlar (biz dahil hiçbir şey ilk bakışta göründüğü gibi değildir), tüm seviyelerde iyileşmenin temeli olarak öz-bilgiyi teşvik eder; umut ışığı olarak hizmet eder ve iyimserliğe ilham verir (olası tüm kriz durumlarında)

Labradorit taşı renk çeşitliliği ile hayal gücünü ateşler, yaratıcılığı artırır ve hafızayı geliştirir. Aynı zamanda sezgiyi güçlendirir ve makul bir gerçeklik duygusunu destekler. Ayrıca, labradorit kişinin kendi duygularını yoğunlaştırmasına yardımcı olur ve kişinin kendi amaçlarını ve niyetlerini gösterir. Sakinleştirici ve dengeleyici etkisinden dolayı labradorit, çabuk öfkelenmemeye yardımcı olur.

Labradorit taşı nın vücuda etkileri

Vücut üzerinde iyileştirici etkiler bağışıklık sistemini güçlendirir ve timus bezini harekete geçirir; yüksek kalsiyum içeriği nedeniyle kemik hastalıklarını hafifletir, omurga eğriliği ve kemik ağrılarını önler, hava duyarlılığına yardımcı olur; Taşlı su, zayıf dolaşım, düşük tansiyon, gut ve romatizma ile yardımcı olabilir; taş, yaşam alanına müdahaleyi (büyük taşlar) bastırır ve sizi negatif enerjilerden kurtarır; ailenin tüm üyeleri arasında stressiz ve daha hassas bir etkileşimi teşvik eder (birlikte yaşama); çok ağır hasta insanlar (örneğin kanser hastaları) için iyi bir arkadaştır ve beden, zihin ve ruhun uyum içinde olmasına yardımcı olabilir

labradorit Çakralara olan etkisi

Labradorit tüm çakralar için eşit olarak çalışır.

Ana çakralar

Kök Çakra, Sakral Çakra, Solar Pleksus Çakrası, Kalp Çakrası, Boğaz Çakrası, Üçüncü Göz, Taç Çakra

Labradorit ile meditasyon

Meditasyon yoluyla tıkanıklıkları serbest bırakabilir.

Burçlar için Labradorit

Labradorit, Kova burcu için önemli bir ana taştır. Şifa taşı yaratıcılığı ve sezgiyi arttırır ve hedeflere ulaşmaya yardımcı olur.

Oluşumu

Labradorit, feldspat grubuna atanır ve bağımsız bir mineral değildir. Albit ve anortit minerallerinin bir karışımıdır ve gabro, bazalt ve anortozitte magmatik oluşum veya amfibolite kaya dönüşümü ile oluşur. Labradorit, silikatların mineral sınıfına aittir.

Labradorit adının kökenleri Alman jeolog Nathanael Gottfried Leske’ye (1751-1786) kadar uzanır. Leske, “Labrador’dan feldspat’a ait bazı değişen taşlar üzerinde inceleme” adlı eserinde mineral labradorit ile kapsamlı bir şekilde ilgilenen ilk kişilerden biriydi. Leske, mineralojik gerçeklere ek olarak, 1774’te Roger Kurtis adlı bir kayıkçının Labrador kıyılarında – özellikle St. Paul Adası’nda “kırmızıya dönen güzel bir mavi taş” bulduğuna göre adının kökenini de açıklıyor.

Labradorit, triklinik kristal sistemini izleyerek kristalleşir ve Leske’nin “birbirine yakın ve hassas bir şekilde bağlanmış küçük narin tabakalara” benzettiği ve “kabuklar veya küçük tabakalar” gibi bölümlere ayrılmış tabular, prizmatik kristaller oluşturur. Bununla birlikte, iyi oluşturulmuş kristalleri yaygın olarak bulunmaz, bunun yerine mineral masif, granüler ve kaba agregalar şeklinde görünür.

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Youtube Kanalı

Bir yanıt yazın