Buz gibi Kivi Shake – Evde kendin yap

KIWI SHAKE

Kivi Shake Buz gibi serinletici içeceğiniz

Kivi Shake nasıl yapılır ve gereken tarif nedir?

Kivi Shake ile yaz aylarınızı hem serinletebilir ve hem de zayıflayabilirsiniz. Mükemmel bir vitamin kaynağı olan Kivi burada bize güzel bir içecek olarak karşımıza çıkmakta. Hele Spor sonrası sağladığı enerji ile bizleri mutlu eder. Kiwi Shake, ideal bir susuzluk giderici ve vitamin tedarikçisi olan ferahlatıcı, meyveli bir shake.

Kivinin Faydaları Nelerdir?

Çok miktarda C vitamini sağlarlar ve bu nedenle can sıkıcı yaz soğuklarına ve strese karşı koruma sağlarlar. Çünkü 15 dakikalık stres ve öfke ile yaklaşık 300 miligram C vitamini tüketiyoruz. Bu, Berkeley’deki Amerikan California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmanın sonucuydu. Günde 4 kivi, bir yetişkinin günlük C vitamini ihtiyacını karşılar.

Kivi, trafikte, sınavlarda ve sorunların üstesinden gelmek için sinirlerimizi güçlendirir. B 1, B 2, B 3, B 5 ve B 6 vitaminleri ve stres önleyici mineral magnezyum bunu yapar. Yaşlı ve genç için çok faydalı: Kahvaltıda 2 kivi. Sıcak yaz günlerinde veya aşırı sıcaklık değişikliklerinin olduğu günlerde dolaşım sisteminizde sık sık sorun yaşıyorsanız, bir ila üç kivi yemelisiniz. Bize amino asit  sağlarlar. Ve bu amino asit kan damarlarını genişletir ve dolaşımı sağlar.

Kivide bulunan magnezyum ve potasyum mineralleri, folik asit vitamini ve eser element demir kalbe güç verir. Özellikle iyi bir ruh halinde değilseniz, kendinizi daha iyi bir ruh haline sokmak için kivi atıştırmalısınız. Bu, magnezyum, folik asit, C vitamini ve eser element çinkonun etkisiyle olur.

Kivi, amino asitler, C vitamini ve biyoaktif madde rutini sağladıkları için önleyici tedbirler alabilir. Tüm bu aktif maddeler takım halinde damar duvarlarını güçlendirir.

Sıcak mevsimde spor yapan herkes çok kolay terler. Sadece ter ve idrar şeklinde su kaybetmezsiniz. Ayrıca sağlığımız için acilen ihtiyaç duyduğumuz mineralleri, eser elementleri ve enzimleri de salgılarsınız. Bunların hızlı bir şekilde iade edilmesi gerekiyor. İdeal çözüm: Her bardak su içtiğinizde bir kivi yiyin. Bu nedenle egzersiz yaparken arada bir kivi yemek de çok faydalıdır.

Kivi ayrıca bağırsakta şişen ve bağırsak hareketini uyaran çok miktarda potasyum minerali ve çok miktarda lif sağladıkları için sindirimi hızlandırır ve kabızlığı önler.

Diyetinize düzenli olarak kivi eklerseniz, sağlıklı tansiyon, kolesterol ve homosistein seviyeleri için bir şeyler yapmış olursunuz. Kivi en önemli hayati maddeleri sağlar: magnezyum, potasyum, folik asit ve C vitamini.

 

kivi sallamak
KIWI SHAKE

Kivi Shake yapımı için gerekli malzemeler

4 adet kivi

0.25 l süt

1 tutam vanilya şekeri

1 yemek kaşığı yoğurt

3 tatlı kaşığı bal

Kivi Shake yapımı

Kivi Shake için Kiviyi soyun, küçük parçalar halinde kesin ve bal, yoğurt, süt ve vanilya şekeri ile blender’da karıştırın. Yarım saat soğutun.

Bir bardağa dökün ve bir kivi Parçaları ile süsleyin.

 

Kivi Shake içinde bulunan besin değerleri:

Porsiyon başına besin değerleri Besin Günlük Porsiyon

Enerji 14 kcal

0,08 gr protein

Yağ 0,02 g

Karbonhidratlar 3.37 gr

Orta yaşta kadınlar ve erkekler için ortalama günlük gereksinime karşılık gelir. (Değerler Tahminidir)

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın