Mutfak için harika 10 dahiyane ipucu ve püf noktası

CAKE POPS Doğum günü partileri için

Mutfak için harika 10 dahiyane ipucu ve püf noktası ile zamandan ve sinirlerden tasarruf edin

Yemek salonunda bekleyen 8 aç misafir varken 5 çeşit mükemmel bir yemek hazırlamak oldukça stresli olabilir. Ancak, her şeyin sorunsuz çalıştığı daha az aşırı pişirme durumlarında da yararlıdır. Bu 10 püf noktası ve püf noktası kesinlikle mutfaktaki hayatınızı kolaylaştıracak!

10 dahiyane ipucu ve püf nokta
10 dahiyane ipucu ve püf nokta

Bu harika 10 dahiyane ipucu ve püf noktası kullanarak hayatınıza kolaylık sağlayın

Püf Nokta 1: Makarnayı uygun şekilde soğuk su ile şoklayın

Bu konuyu çevreleyen birçok efsane ve söylenti var – spagetti soğuk su ile şoklamalı mı, yapılmamalı mı? Cevap kocaman bir “duruma göre değişir”. Makarna ile ne pişirmek istediğinize bağlı. Haşlanmış makarnayı salata veya daha sonra kullanacaksanız mutlaka soğuk su ile şoklamanız gerekir. Bu, daha sonra yumuşamalarının önleyecektir.

Makarnayı uygun şekilde soğuk su ile şoklayın
Makarnayı uygun şekilde soğuk su ile şoklayın

Normal soslu makarna yapıyorsanız, fazla nişastayı yıkamak ve yapışmasını önlemek için makarnayı sıcak suda durulayabilirsiniz. Bunun için soğuk su kullanmayın yoksa erişteler soğuyacaktır. Ayrıca pişmiş makarnaya bir tutam zeytinyağı ekleyerek birbirine yapışmalarını da önleyebilirsiniz. Artı: Makarna sosu, içerdiği nişasta sayesinde makarnaya daha iyi yapışır.

Püf Nokta 2: Yeşillikleri bir profesyonel gibi doğrayın

Bıçak yerine makas kullanın! Bir demet ot kesmek istiyorsanız, çok daha hızlısınız. Bulaşık yıkamayı sevmeyenler için bir artı daha: kesme tahtasından tasarruf edersiniz.

yeşillikleri makas ile kesmek
yeşillikleri makas ile kesmek

Püf Nokta 3: Ufalanmış kekleri saklayın

Bir pastayı ikiye kesmek gerçek bir meydan okuma olabilir. Bir aksilik yaşadıysanız veya başka bir nedenle pastanız harabeye döndüyse – umutsuzluğa kapılmayın! Ondan her zaman harika bir şey yapabilirsiniz. Pastayı kolayca ufalayıp krema, krem ​​peynir veya mascarpone ile karıştırıp küçük toplar haline getirebilirsiniz. Bir çubuğa doldurun, çikolatayı veya seçtiğiniz diğer güzellikleri yuvarlayın ve lezzetli pastalarınız var!

Cake-Pops
Cake-Pops

Püf Nokta 4: Mikserin temizlenmesi çocuk oyuncağı

Sebze çorbalarından veya smoothie’lerden arta kalanlar, blenderin içinde sıkışıp kalma eğilimindedir. Bıçağın yanında elinizle kabaca uğraşmak ne rahat ne de güvenlidir. Karıştırıcınıza veya meyve sıkacağınıza biraz bulaşık deterjanı ve ılık su ekleyerek can sıkıcı artıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Şimdi sadece açın ve mikser kendini temizleyecektir!

Püf Nokta 5: Limonlardan daha fazla meyve suyu alın

Limonları elle sıkmak yorucu olabilir. Ama olmak zorunda değil. Limonu sıkmadan önce 20-30 saniye mikrodalgaya koyarsanız, sıkmak daha kolay olacaktır. Limonu sıkmadan önce mutfak tezgahında kuvvetlice yuvarlamak da işe yarar!

Püf Nokta 6: Saklama kavanozlarını kolayca açın

Herkese Temel Reis gibi güçlü bir kol bahşedilmemiştir. Turşu kavanozu açmak beyinle de yapılabilir. Kavanozu baş aşağı çevirmek ve dibe sertçe vurmak genellikle yardımcı olur. Her şey başarısız olursa, bıçak veya iğne ile kapağa bir delik açabilir veya bir kaşık kullanarak kapağın kenarının altına kaydırıp kaldırabilirsiniz. Camın içine hava girer girmez çok rahat bir şekilde açılabilmektedir.

Püf Nokta 7: Sipariş savaşın yarısıdır

Neredeyse çok kolay geliyor, ama kesinlikle doğru! Düzenli bir mutfak, yemek pişirirken size değerli zaman kazandırır. Bu yüzden mutfağı toplarken her şeyin kolayca erişilebilir olduğundan emin olmalısınız. Özellikle küçük mutfaklarda, pişirme işlemi sırasında da belirli bir derecede düzen sağlamalısınız. Bir yandan çalışma yüzeyinde yeterli alana sahip olursunuz ve ayrıca net bir görüş elde edebilirsiniz.

Püf Nokta 8: Yemek yaparken tahta kaşıkları kaldırın

Sorun yemek pişirmek kadar eskidir. Çorbayı tahta kaşıkla karıştırıyorsunuz ve sonra dökülen tahta kaşığı nereye koyacağınızı bilemiyorsunuz. Birçok tencere ve tava basit bir çözüm sunar. Sapın sonunda bir delik var. Pişirme sırasında kulp soğuk kalır, böylece yemek kaşığınızı bu delikten kolayca geçirebilir ve ocağın yanına koyabilirsiniz. Böylece hiçbir şey kirlenmez ve tahta kaşığınız her zaman elinizin altında olur!

Püf Nokta 9: Tenceredeki tuz lekelerini kolayca çıkarın

Özellikle makarna veya pilav pişirdikten sonra, tavanın dibine mavimsi beyaz lekeler yerleşmeye meyillidir. Çoğu zaman, bulaşık deterjanı ile çıkarılamazlar. Ancak çözüm çok basit: Tencereye biraz sirke ve su dökün ve bir an için çalışmasına izin verin – harikalar yaratıyor!

Püf Nokta 10: Ellerinizdeki sarımsak kokusundan kurtulun

Yemekte – evet, lütfen – ama ellerde değil: sarımsak! Koku, genellikle ellerinizi yıkamanıza rağmen peeling işleminden sonra kalır. Bu püf noktaları yardımcı olabilir: Ellerinizi limon suyuyla temizleyebilir veya paslanmaz çelik sabun kullanabilirsiniz. Her iki yardımcı da rahatsız edici sarımsak kokusunu etkisiz hale getirir!

 

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın