Bulaşık Makinesi için hayat kurtaran kendin yap fikri

bulaşık makinesi

Bulaşık Makinesine bir top alüminyum folyo koyarsanız neler olacağını tahmin bile edemezsiniz

Bu kesinlikle bulaşık makinesi nde denemeye değer! Yapmayı gerçekten sevmediğimiz bir şey varsa, o da bulaşık yıkamak. Hepimizin bulaşık makinemizi bu kadar sevmemizin nedeni de bu! Bulaşık makinenizden en iyi şekilde yararlanmak istememiştiniz mi? O zaman bir parça alüminyum folyo atın!

bulaşık makinesi
bulaşık makinesi

Hayat kurtaran hilelleri Bulaşık makinenizde deneyin

Alüminyum folyonun birçok harika kullanımı vardır – ve sadece yiyecekleri örtmek veya fırında yemek hazırlamak için değil. Folyo aynı zamanda çok iyi yaşam tüyoları için de kullanılabilir! Örneğin, anahtarlarınızı veya ayakkabılarınızı alüminyum folyoya sarabilir veya bir top alüminyum folyoyu bulaşık makinesine atabilirsiniz.

Bulaşık makinesi

Bazı insanlar bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce yıkar, bazıları ise yıkamaz. Bu zaten oldukça hararetli tartışmalara yol açtı. Sonuçta, tüm işleri sizin yerinize yapacak bir bulaşık makineniz varken neden bulaşıkları yıkıyorsunuz? Yoksa bulaşıklar yeterince temiz değil mi? Nasıl yaparsanız yapın, bazen bu can sıkıcı artıklar çatal bıçak takımına veya tabaklara yapışır. Bununla da sık sık mücadele ediyor musunuz? O zaman bir alüminyum folyo topu çözüm olabilir.

Aluminyum folye topu
Aluminyum folye topu

Sosyal medya da hayat kurtaran hileler

Video Platformlarında çok sayıda ustaca ev hilesi var. Bu aynı zamanda bize bir alüminyum folyo topunun bulaşık makinesinde ne kadar iyi olabileceğini de öğretti. Bu hayat hilesi o kadar kolay ki kesinlikle deneyeceğiz. Ne de olsa herkesin evinde bir rulo alüminyum folyo var ve hepimiz fazla çaba harcamadan temiz bulaşıklar istiyoruz!

Parlak gümüş çatal bıçak takımı

Çatallar, kaşıklar ve özellikle bıçaklar bulaşık makinesinden çıktıklarında genellikle lekeli görünürler. Bir alüminyum folyo topu onların gerçekten temiz olmasını sağlayacak. O numarayı yaptığında, gümüş eşyalarınız yeni gibi olur. Bunun nedeni folyonun gümüş çatal bıçak takımlarındaki kiri temizlemesi değil, alüminyum ile bulaşık makinesi tırnaklarındaki malzemeler arasında kimyasal bir reaksiyon meydana gelmesidir.

Her çocuk yapabilir! Bir parça alüminyum folyodan bir top oluşturun ve onu bulaşık makinesinin çatal-bıçak sepetine koyun. Ardından bulaşık makinesini normal çalıştırın – ve tabii ki sekmeyi de unutmayın. Çatal bıçaklarınız artık makineden pırıl pırıl çıkacak!

 

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

 

 

Youtube Kanalı

Bir yanıt yazın