Vasalin İle Yapabileceğiniz Beklenmedik 7 Şey

Vasalin_

Vasalin İle Yapabileceğiniz Beklenmedik 7 Şey

Vasalin bir nemlendiriciden çok daha fazlası!

Hemen herkesin banyo rafında bulunan mavi ve beyaz lazımlık, soğuk havalarda kuruyan eller için birebir. Ancak bu sarımsı kremin aklınıza gelmemiş olabilecek başka kullanımları da var. Vasalin’in diğer 7 kullanımını öğrenmek için okumaya devam edin.

Vasalin
Vasalin

Saçın bölünmüş uçları

Soğuk hava sadece soğuk eller ve ayaklar anlamına gelmez, aynı zamanda saçlarınızın da zarar gördüğü anlamına gelir: yılın bu zamanı kırık uçlar ve kıvırcık, statik saçlar anlamına gelir. Ancak saçınızı nemli tutmak için pahalı saç kremlerine çok para harcamanıza gerek yok: Saçınızın uçlarına biraz vazelin sürmek, kırılmaları ve istenmeyen kırık uçları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Saçlarınızın tüm kış boyunca sağlıklı görünmesi için ucuz ve kolay bir çözüm!

Parfümünüzü koruyun

Güzel kokmayı seviyor ancak parfümünüzü veya kolonyanızı birkaç saatte bir tekrarlamaktan hoşlanmıyorsanız bu ürüne bayılacaksınız. Püskürtmeden önce cildinizi biraz vazelin ile ovuşturursanız, krem ​​parfümün cildinize nüfuz etmesini engelleyecektir. Bu, kokunun daha uzun süre dayandığı ve çiçeksi taze kokuyu korumak için parfümü yeniden uygulamanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Gıcırdayan menteşeler

Gıcırdayan bir kapı seni deli mi ediyor? Artık değil! Menteşelerinizin gıcırdamasını önlemek için üzerlerine biraz vazelin sürebilirsiniz. WD-40’ınız yoksa sadece bilet. Vazelin gıcırtıları ve gıcırtıları ortadan kaldıracak ve sizi delirmekten kurtaracaktır.

Ayakkabıdaki lekeler

Ayakkabı tabanlarınızdaki lekeleri çıkarmak için vazelin kullanabilirsiniz. Yeni bir çift güzel ayakkabı aldıysanız, tabandaki bir leke yeni mokasenlerinizi mahvedebilir. Lekeye biraz Vazelin sürerseniz ayakkabıyı temizleyebilirsiniz ve ayakkabı tekrar yeni gibi görünecektir.

Vasalin_
Vasalin_

Küpe

Sık sık küpe takmayabilirsiniz, ancak dışarıda geçireceğiniz bir gece için güzel bir çift küpe takmanızda bir sakınca yoktur. Özellikle de onları en son giydiğinden bu yana bir süre geçtiyse. Vazelin senin arkadaşın: Küpelerini takmadan önce kulak memelerine biraz Vazelin sürmek, tüm çileyi çok daha rahat bir deneyim haline getirecek.

Tırnak cilası

Ojelerini kendileri uygulayan kişiler bazen küçük şişeleri açıp kapamayı biraz sıkıcı bulurlar: cila, şişenin kapağına veya dışına takılır, birbirine yapışır ve kapağın tekrar açılıp kapanmasını zorlaştırır. Ama şişenin kenarına biraz Vazelin sürerseniz bir dahaki sefere şişeyi rahatlıkla açabilirsiniz. Petrol jölesinin bir başka şaşırtıcı yolu da stresten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Cilt soyma

Ve son fakat en az değil: Vazelin, cildinizi pul pul dökmek için de kullanılabilir. Tek ihtiyacınız olan bir kavanoz vazelin ve biraz deniz tuzu. İpeksi yumuşaklıkta bir cilt elde etmek için pahalı keseler almanıza gerek yok.

https://www.spccontrol.xyz/web-stories/7-unexpected-things-you-can-do-with-vasalin/