Temiz çamaşırlar hala küf kokuyor mu? %100 başarılı hileler

Temiz çamaşırlar

Temiz çamaşırlarınız hala küf kokuyor mu? Bu hille size yardımcı olur!

Temiz çamaşırlar için sonunda ertelediğiniz büyük çamaşır yığınından kurtuldunuz, ancak çamaşırlarınız yıkandıktan sonra hala temiz ve güzel kokmuyor. Elbette bunu kimse istemez. Ne yazık ki, Temiz çamaşırlar için daha fazla deterjan ve yumuşatıcı da yardımcı olmuyor ve bu yüzden burada bu sorunu nasıl çözebileceğinizi öğreneceksiniz.

Temiz çamaşırlar
Temiz çamaşırlar

Şanslısınız, Temiz çamaşırlar için evde zaten gerekli malzemeye sahipsiniz

Çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkıyorsunuz. Güzel bir şey. Ancak çamaşır makinenizin yıkamaya devam etmesi, kendisinin temiz kaldığı anlamına gelmez. Çamaşırlarınızda tuhaf bir küf kokusu mu var? Ardından, bunun neden olduğunu ve bundan nasıl kaçınabileceğinizi öğrenmek için hızlıca okumaya devam edin.

Kirli çamaşır makinesi

Bu ne deterjanın markasıyla ne de yumuşatıcınızın kokusuyla ilgili değildir. Çamaşırların küf kokusu neredeyse her zaman kirli bir çamaşır makinesinden gelir. Ancak çamaşır makinenize kapsamlı bir temizlik yapması için bir profesyonel çağırmadan önce, kendiniz deneyebileceğiniz birkaç şey var. Ve bunun için gerçekten tek bir şeye ihtiyacın var.

Temiz çamaşırlar için Bulaşık makinesi tableti

Çamaşır makinenizi temizlerken yapmanız gereken ilk şey bir toz bezidir. Islak bir bezle çalışmaya başlamadan önce kuru bir bez kullanın. Deterjan çekmecesini tamamen çıkarın ve sabun ve su ile iyice temizleyin. Ardından çamaşır makinesinin ağzındaki lastik parçanın üzerine nemli bir bez sürün. Ve son olarak, iki bulaşık makinesi tableti (evet, gerçekten!) çamaşır makinesine koyun ve 90 derecede çalıştırın.

Bulaşık makinesi tableti
Bulaşık makinesi tableti

Çamaşır makinesi Sorundan kaçının

Tabii ki, hepimiz biliyoruz ki bu tür sorunlardan ilk etapta kaçınılmalıdır. Bu nedenle çamaşır makinenizi ayda bir kez temizlemeye çalışmak en iyisidir. Ayrıca kötü (ve özellikle bayat) kokuları önlemek için her yıkamadan sonra çamaşır makinesinin kapağını aralık bırakmalısınız.

Temiz çamaşırlarım yıkandıktan sonra neden bu kadar küf kokuyor?

Yeni yıkanmış temiz çamaşırlardaki kötü kokuya bakteriler neden olur. Görünmez kötüler, nemli ve sıcak bir ortamda harika bir üreme alanı bulurlar. Çoğalırlar ve keskin, ekşi, küflü bir koku yayan kimyasallar üretirler. Bazen, temiz çamaşırlar idrar, kusmuk veya bir şekilde küflü ve küflü kokar.

Çamaşırlar çamaşır makinesinde ne kadar uzun süre kalırsa, küçük hayvanlar o kadar çok çoğalır ve sonrasında eşyalarınız o kadar çok kokar. Çok az çamaşır tozu kullandıysanız veya sık sık kısa veya çevre dostu eko yıkama programları seçtiyseniz, mikroplar için ideal koşulları da sunuyorsunuz. Çünkü kısa yıkama süreleri veya su ve enerji tasarruflu yıkama döngüleri, davetsiz misafirlere karşı savaşmak için fazla naziktir.

Çamaşırları kapalı çamaşır makinesinde bıraktıysanız kötü koku riski de artar. O zaman suçlular özellikle rahat hissederler. Çamaşır makinenize mikroorganizmalar ve küf sporları bulaşmış olabilir ve bu yüzden kokuyor. Bu, yıkama döngüsünden sonra kapak ve deterjan çekmecesi kapalı kaldığında olur. Böylece makinenin içi kurumaz ve ılık nem her türlü davetsiz misafir için bir cennettir.

Çamaşır makinesindeki çamaşırlar ne zaman kokmaya başlar?

Çamaşırların ne zaman kokmaya başladığını makinede unuttuğunuz kesin olarak söylenemez. Birkaç saat genellikle iyidir, ancak onu tam bir gün boyunca içeride bırakırsanız, kötü bir koku sürprizi yaşama ihtimaliniz yüksektir. Giysileri çok terlediğinizde kirli çamaşırların içine koyarsanız veya uzun süre çamaşır sepetinde bırakırsanız, tekstil elyaflarına en baştan daha fazla bakteri yerleşmiş olabilir – o zaman daha kötü kokmaya başlar.

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

#

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

web sitesi

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

instagram kanalı

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Bir yanıt yazın