Kokteyl, herkes sever ama nedir?

Kokteyl – Aslında bir kokteyl nedir?

 

Kokteylleri herkes bilir ve herkes kendileri içmiş hatta karıştırmıştır. Tatlıdırlar, gazoz ve meyve suları içerirler ve herhangi bir barda veya iyi partide eksik olmamalıdırlar.

 

Kokteyl Nedir
Kokteyl Nedir

 

Ama, Kokteyl aslında nedir?

 

Kokteyl terimi genellikle, en az biri alkollü olan iki veya daha fazla bileşenden oluşan alkollü bir karışık içeceği ifade eder. Günümüzde tabii ki kokteyllerin alkolsüz versiyonları da var. Sadece alkolsüz maddelerden yapılmış karışık bir içecektir. Kokteyl genellikle bir çalkalayıcıda veya doğrudan servis bardağında buzla hazırlanır ve genellikle meyve veya diğer spesiyallerle servis edilir. Her kokteyl tarifi genellikle akılda kalıcı bir isme sahiptir. Karışık içeceklerin bazıları uluslararası üne sahiptir ve dünyadaki herhangi bir barmen tarafından hazırlanabilir. Kelimenin kendisi 1800 yıllarında ortaya çıktı ve o zamanlar sadece çeşitli alkollü içecekler, şeker ve bitkilerden yapılan uyarıcı bir içeceğe atıfta bulundu. Modern zamanlarda, kokteyl, içinde kaç tane bileşen olduğuna bakılmaksızın, neredeyse tüm alkollü karışık içecekler için genel bir terimdir.

 

Kısa içecekler ve uzun içecekler

Kural olarak, kokteyller kısa içeceklere ve uzun içeceklere ayrılır. Bu sınıflandırma, kokteylin içerdiği hacme dayanmaktadır. Kısa içecekler 10 cl’ye kadar sıvı içeren içeceklerdir. Bunlar çoğunlukla ilave katkı maddeleri olmadan (doğrudan) ve ayrıca buzsuz olarak servis edilir. Uzun içecek 15 cl ile 20 cl arasında sıvı içerir ve bir bardakta buz ve meyve ile servis edilir. Shooter adlı bir içecek grubu, çoğunlukla 2 cl ile 4 cl arasında çok küçük kokteyller sipariş etmeye devam etti, bugünün shot’ı böyle biliniyor. Bununla birlikte, başka bir efsaneye göre, bu kelime, bir tabanca mermisinin (atış) önceki fiyatının kısa bir alkollü içkiyle aynı olduğu gerçeğinden kaynaklanmıştır.

 

Kokteyllerde hangi malzemeler bulunur?

Alkollü kokteyl, en az bir alkollü içki ve diğer karışık içeceklerden oluşur. Alkollü içecekler votka, cin, viski, brendi, rom, likör, tekila veya şampanyadır. Bu alkollü içecekler, ana tattan sorumlu oldukları için her zaman bir kokteylin temelini oluşturur. Ayrıca, sözde değiştirici var. Bu, kokteylin tadını biraz değiştiren, ancak yine de yönü aynı bırakan ikinci bir alkollü içecekti. Her kokteylin bir değiştiricisi yoktur. Son olarak karıştırıcı veya tatlandırıcı kısım gelir. Bunlar, kokteyle genellikle meyve sularından veya tatlı gazlı içeceklerden gelen tatlılığı veren bileşenlerdir. Narenciye suları genellikle meyve suları için kullanılır, ancak son derece ekşi bir tat elde etmek için saf limon suyunun kullanıldığı “ekşi” lezzet de çok iyi bilinmektedir. Bu karışımlar genellikle şekerle karıştırılır, burada daha çok esmer şeker kullanılır. Camın altına veya kenarına takılır.
Yumurta ve krema, köpüklü bir içecek yapılacağı zaman kokteyllerde bulunur. Ayrıca son ve çok önemli bir malzeme daha var – dondurma. Çoğu kokteyl, lezzetini buz gibi servis edilmekten alır. Buz miktarı, bazı müşterilerin soygun dediği camın yarısından fazla olabilir. Kural olarak, kokteylin tadı daha az buzla özellikle iyi olmaz. Buz, buz küpleri şeklinde veya kırılmış buz olarak servis edilir.

 

Kokteyllerin Hazırlanışı

Catering ticaretinde her bir malzemeyi çok hassas bir şekilde ölçmek mümkün olmayacağından, bir kural olarak, malzemeler yalnızca gözle ölçülür. Bu nedenle, her kokteylin tadı benzersizdir. Bilgilerin çoğu burada ya santilitre ya da sıvı ons olarak verilir. Hazırlama için genellikle bir çalkalayıcı kullanılır. Bu, sıvı ile doldurulabilen ve kapatılabilen bir kaptır. İçindeki malzemeler daha sonra çalkalanarak karıştırılır ve son olarak buz üzerinde bir bardağa dökülür. Diğer bazı kokteyller sadece karıştırılır veya üst üste dizilir.
Kokteyl hazırlandıktan sonra genellikle kokteylin servis edileceği bardak süslenir. Meyve genellikle kenarına iğnelenir veya bardağın kenarı şeker veya hindistancevizi pullarıyla süslenir. Bu, dünyadaki hemen hemen her kokteyli bir kürdan üzerinde son derece tatlı bir kiraz olarak süsleyen maraschino kirazını çok ünlü yaptı. Şemsiyeler kokteyl bardaklarına neredeyse hiç takılmaz ve neredeyse sahte olarak kabul edilir. Şık barlarda, konuklara rahat bir atmosfer için genellikle kokteylleriyle birlikte ışıklı burkulma çubukları verilir.

Partilerde kokteyl

Partilerde kokteyller harika ve rahat bir atmosfer yaratır. Birlikte yemek yapmak çok eğlenceli olabilir. Burada kendinizi sadece birkaç kokteylle sınırlandırmalısınız, çünkü çok çeşitli malzemeler genellikle nispeten pahalıdır.

Biz kimiz:

Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

web sitesi

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

instagram kanalı

Buralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.

Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.

Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.

Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.