Eski kahve telveleri 7 iş için hala çok kullanışlıdır!

kahve telveleri

Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok kullanışlıdır!

Kahve telveleri küçük bir ritüel gibi. Bir fincan kahve demleyip yudumladıktan sonra kahve kapsülünü ya da filtreyi çöpe atıyoruz. Bundan sonra bunu yapmayı bırakmalıyız, çünkü kahve telvesi hala birçok ev işi için çok faydalıdır.

kahve telveleri
kahve telveleri

İster şiş gözler için, ister tencere ve tavaları temizlemek için: Kahve telvesi harikalar yaratıyor

Garip kokular

Ne yazık ki, taze bir nefes istiyorsanız, dişlerinizi fırçalamak hala bir fincan kahve içmekten daha iyidir. Bununla birlikte, kahve ağızda bile bazı hoş olmayan kokuları etkisiz hale getirebilir. Örneğin, sarımsak ve soğanın güçlü kokusundan kurtulmak için bir kahve çekirdeğini emebilirsiniz. Yoksa buzdolabınız bazen garip ve hoş olmayan bir kokuya mı sahip? İçine kahve telvesi olan bir kap koyarak kolayca ondan kurtulabilirsiniz.

Şişmiş gözler

Sabahları ne kadar kahve içersen iç, bazen hala uykulu görünüyorsun. Ancak göz altı morluklarından kurtulmanın birçok yolu vardır ve kahve telvesi de bunlardan biridir. Sadece biraz kahve telvesini su veya zeytinyağı ile karıştırın ve nazikçe göz çevresine uygulayın. Kafein kan dolaşımını uyarır ve bu nedenle daha uyanık görünmenizi sağlar. Bu maskeyi yaklaşık 15 dakika bekletin ve ardından durulayın. Hemen iyi bir gece uykusu çekmiş gibi göründüğünü göreceksiniz.

böcekleri uzaklaştır

Kahve sevmeyen birini hayal etmek zor, ancak karıncalar ve pireler bu içecek için çok özel bir nefrete sahipler. Birkaç damla kahve telvesi ile böcekleri kolayca ve etkili bir şekilde uzaklaştırabileceğiniz için bu oldukça kullanışlıdır. Pencerelerin veya kapıların yakınları gibi böceklerin kolayca girebileceği yerlere bir fincan kahve telvesi yerleştirmeniz yeterlidir. Yazın kahve telvesi, onları bir tür mum gibi kullanır ve yakarsanız sivrisinekler için mucize bir tedavidir (ama dikkatli olun, başka hiçbir şeyi ateşe vermek istemezsiniz!).

Marine et

Kahve telvesi ile marine edildiğinde etin daha lezzetli olduğunu biliyor muydunuz? Kahve telvesindeki asit, etin tadını daha da yoğun hale getirir.

Tencere ve tavaları temizleyin

Hata, tavada yanlışlıkla bir şey mi yaktınız? Hiç sorun değil, tencere ve tavalardaki yanmış yiyecekleri çıkarmak için kahve telvesi de kullanabilirsiniz: sadece tavaya koyun ve bir ovma pediyle ovalayın. Bu kadar!

saç yıkamak

Kahve telvesi, saçınızı yıkamak ve saç spreyi ve kuru şampuan kalıntılarını gidermek için de harikadır. Ayrıca saçı yumuşak ve esnek yapar. Bununla birlikte, kahve de saçın rengini bozabileceğinden, açık renkli saçlara biraz dikkat etmelisiniz. Kahve telvesini yıkadıktan sonra daima saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun.

Lavabodaki tıkanıklığı temizleyin

Son olarak, kahve telvesi de lavabo tıkanıklıklarını temizlemede harikalar yaratır. Kanalizasyona biraz kahve telvesi dökün, ardından üzerine kaynar su ve bulaşık deterjanı dökün. Bu numara tuvalette de kullanılabilir. Ancak, lavaboya zarar vermemek için çok sık kullanmayın.

Kahve telvelerine Dikkat!

Kahve telvesi küflenebileceğinden çok uzun süre saklamamaya dikkat edin. Yukarıdaki görevlerden biri için kullanmak istiyor musunuz? Ardından önce bir fincan kahve için ve ardından işi “taze” kahve telvesi ile yapın.

 

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Youtube Kanalı

Bir yanıt yazın