Klasik Mojito - Zevk için tipik klasik kokteyl tarifi

Klasik Mojito - Alkollü veya alkolsüz, iyi karıştırılmış bir klasik kokteyl, herhangi bir partinin olmazsa olmazıdır. Popüler tipik klasik kokteyl fikirleri için en iyi tarifleri ve sizin için doğru aksesuarlar için ipuçlarını burada bir araya getirdik.

Klasik mojito

Mojito, en popüler kokteyl klasiklerinden biridir. Rom, şeker, limon suyu, nane ve sodalı sudan yapılan içecek harika ferahlatıcı ve bardağa Küba hissini getiriyor!

Mojito nasıl yapılır?

Mojito aslen Havana'dan gelir, o kadar beyazdır ki klasik hazırlama için Küba romu kullanılır.İnce nane yapraklarına basıldığında bardağa taze bir aroma veren uçucu yağlar salınır. Mojito, klasik bir şekilde uzun bir içecek bardağında servis edilir.

Mojito nasıl yapılır?

Mojito aslen Havana'dan gelir, o kadar beyazdır ki klasik hazırlama için Küba romu kullanılır.İnce nane yapraklarına basıldığında bardağa taze bir aroma veren uçucu yağlar salınır. Mojito, klasik bir şekilde uzun bir içecek bardağında servis edilir. Klasiği seviyorsun ama yeni bir şeyler denemeyi seviyor musun? Daha fazla çeşitlilik için lezzetli çeşitlerimizi kavun, ravent veya çilek ile karıştırın!

2 bardak için malzemeler (her biri yaklaşık 400 ml)

1 limon 4 dal nane 2-4 çay kaşığı beyaz şeker kamışı 10 cl beyaz rom (Küba) kırık buz 250 ml sodalı su

hazırlık

1. Kireci sıcak suda yıkayın, ovalayın ve sekize bölün. Nane yıkayın ve kurulayın. 2 sap ucu hariç, yaprakları saplarından koparın. 2. Her bardağa 4 limon dilimi ve 2 çay kaşığı şeker ekleyin ve bir kokteyl havan tokmağı ile hafifçe ezin. 5 cl romu çubuk ölçüsü ile ölçün ve bardağa dökün. Nane yapraklarını avuçlarınızın arasına hafifçe bastırın ve bardakların üzerine yayın. 3. Her bir bardağı 2/3 oranında kırılmış buzla doldurun ve 125 ml sodalı su ile tamamlayın. Uzun bir kaşıkla karıştırın ve kalan nane ile süsleyin.