Zayıflamak hakkında neler yapmalıyız?

mutfak yemekleri parafit palamut pizza piliç nuggets alabalık turup dolması burger kivi shake KFC tavuk ballı muz soslu tavuk pekin çorbası patates kavurması çiğ börek tavuk göğsü mantar sosu kremalı rulo levrek pekin ördeği çıtır pizza biftek mercimek köftesi badem ezmeli baklava kış çorbası mercimek salatası makarnalı tavuk karnıbahar yemeği mutfak yemekleri havuç çorbası yumurtalı ekmek somon balığı mutfak yemekleri alman yemekleri italyan yemekleri çin yemekleri türk mutfağı balık yemekleri hamur işleri vejeteryan yemekleri somon balık spagetti yemek italyan italyan mutfağı akdeniz balık yemekleri yumurtalı ekmek kahvaltı havuç havuç çorbası çorba vitamin alman mutfağı hamur işleri çin mutfağı et yemekleri dana fileto brokoli karnıbahar et yemeği çin mutfağı tavuk yemekleri uzak doğu mutfağı vejeteryan mutfağı salata etsiz yemek kestane kestane çorbası baklava baklava bayram baklavası baklava nasıl yapılır hamur işleri badem badem ezmesi/ şekerleme alman pastası mercimek köfta mercimek köftesi fastfood sucuk mozzerella pizza sucuklu pizza

Zayıflamak lazım, ama nasıl?

Zayıflamak için yapılması gerekenler ve bilgiler

 

Zayıflamak lazım ama nasıl yapmalıyız? Yemek yemek güzeldir ama bunu bedelleri var. Tabi ki o güzel tatlardan da hiç bir türlü vaz geçemiyoruz.

Zayıflamak lazım, ama nasıl?
Zayıflamak

Zayıflamak hakkında neler yapmalıyız?

Zayıflama konusunda tüm bayanların ortak sorunu gerçekten zor olması. Malesef Kilo alırken çok kolay ve hızlı olması karşılığında Zayıflamak bir o kadar da zor olmakta. Bunu için gerçekten sadece diyet yetmemekte, aynı zamanda sıkı egzersiz veya Spor yapılması gerekmektedir. Tabi ki Avrupalı veya Amerikalı gibi Kültürümüzün veya Dinimizin gereklilikleri sebebiyle yıllardır bu hareketleri yapanları hep küçümsediler veya hep dışladılar.

Ama unutmamak lazım ki zayıflayarak sağlıklı uzun yaşamamız için gerekli olan ana unsurlardan biri. Son güncellenen obizte haritasınıda aşağıda sizler ile paylaşmaktayım. Burada görülen % değerlerine göre Türkiye nin her yeri ayırt etmeksizin tehlikeli olduğunu görmekteyiz.

Zayıflamak lazım, ama nasıl?
Obezite haritası

Obesizte nedir:

Obezite, sağlığınıza zararlı olan aşırı kilolu olduğunuz zamandır. Obezite, düşük yaşam kalitesi ve yüksek komplikasyon riski ile ilişkili kronik bir hastalıktır. Etkilenenler sadece fiziksel sonuçlardan değil, aynı zamanda çevre tarafından damgalanmadan da muzdariptir. Obezitenin tam olarak ne olduğunu, kendini nasıl gösterdiğini ve bu konuda neler yapabileceğinizi buradan okuyun. Unutmayın ki Herkes obezite değildir ama Obezite olmaya adaydır.

Obezitenin Vücuda etkileri:

Eğer sağlıklı zayıflamaz sanız veya zayıf kalmazsanız ciddi hastalıklar ile baş başa kalıcaksınız.

Obezite, enerji alımının uzun bir süre boyunca harcanan enerjiyi aşması durumunda ortaya çıkar. Yiyeceklerden alınan enerji ile fiziksel aktiviteden harcanan enerji arasındaki dengesizlik kilo alımına neden olabilir. Bu enerji dengesi birçok faktörden etkilenir. Bunlar biyolojik, psikososyal ve çevresel risk faktörleridir. Bunlar şunları içerir:

Yaşam tarzı faktörleri (örneğin, Egzersiz eksikliği, yetersiz beslenme)

genetik nedenler

sürekli gıda mevcudiyeti

uyku eksikliği

kronik stres

depresif hastalıklar

Yeme bozuklukları (örn. tıkınırcasına yeme bozukluğu, gece yeme bozukluğu)

Hormonal bozuklukları olan hastalıklar (örn. hipotiroidizm, Cushing sendromu)

İlaçlar (örn. antidepresanlar, nöroleptikler, antiepileptikler, antidiyabetikler)

 

Zayıflamak için yapılması gereken Egsersizler:

Tabi ki tek zayıflamak için değil aynı zaman da vücudun gereksinimleri için yapılması gereken egzersizler vardır. Eski çağlara göre insanların daha rahat yaşaması bu vücut gereksinimlerini yapmamasına sebep oldu. Bunlardan dolayı bu ihtiyaçlar yapılamayınca çok ciddi vücut deformasyonlarına yol açmaktadırlar. Unutmamak lazım ki bazı yapılan faaliyetler aslında spor veya Egzersiz olmadığı gibi zayıflamanıza da yardımcı olamamaktadırlar. Sadece az miktarda Kalori yakmanıza sebep olup açlık hissi yaratıp daha fazla yemenize sebep olmaktadır. Örneğn Yürüme yaparsınız, spor olduğunu düşünürsünüz fakat hiç bir işe yaramaz. Sebebi ise insan vücudunun günlük normal şartlarda 15000 ile 25000 adım atması gerekmektedir. bu adım sayısı ancak yediği yemekteki kalori sayısını fitlemektedir. Yani sizin sadece 5000 adet adım atmanız sizin daha fazla kilo almanıza yardımcı olmaktadır.

 

Şimdi Zayıflama zamanı

Zayıflama egzersiz Planı için bu linki tıklayrak liste sayfamıza gidebilirsiniz.


Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesiYoutube Kanalı

Facebook kanalı

instagram kanalı

Buralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.

Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.

Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.

Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

Rate this page