Çıtır Soğan Halkaları evde nasıl yapılır?

Çıtır Soğan halkaları

Çıtır Soğan Halkaları Burgerking gibi evde nasıl yapılır?

Herkes Çıtır Soğan Halkaları nı çok sever. Yedikçe ve bittikçe her zaman daha fazla olsa siye düşünür. Sonuçta her zaman evde nasıl yaparız diye kendimize sormuşuzdur.

Çıtır Soğan Halkaları
Çıtır Soğan Halkaları

 

Mükemmel Çıtır Soğan Halkaları yapmak için neler gerekli

Bazen internette hemen gözünüze çarpan bir tarifle karşılaşırsınız. Çıtır Soğan Halkaları da örneklerden biridir. Vay! Sonuç etkileyici! diyeceksiniz. Ve bu da böyle bir tarif. Bu kadar az malzemeyle bu kadar harika bir yemek yapabileceğinizi kim düşünebilirdi? Sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz, hadi başlayalım…

Çıtır Soğan Halkaları için gerekli malzemeler nelerdir?

 

  • 1 büyük soğan, dilimlenmiş
  • 1 ¼ su bardağı normal un
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 yumurta
  • 1 su bardağı süt veya gerektiği kadar
  • ¾ su bardağı galeta unu
  • Tatlandırmak için baharat karışımı
  • Kızartmak için veya gerektiği kadar sıvı yağ
Soğan Halkaları
Soğan Halkaları

Çıtır Soğan Halkaları yapılışı

Çıtır Soğan Halkaları için Yağı bir fritözde 185 °C’de ısıtın. Soğan dilimlerini halka halka kesin ve bir kenara koyun. Un, kabartma tozu ve tuzu küçük bir kapta karıştırın. Soğan dilimlerini tamamen kaplayana kadar un karışımına batırın ve sonra kenara alın. Bir çatal kullanarak yumurta ve sütü un karışımına karıştırın. Unlu halkaları meyilli batırın ve meyilli damlamayı durdurana kadar bir tel raf üzerinde boşaltın.

Çıtır Soğan halkaları galata ununa batırın

Galata ununu bir tabağa veya sığ bir kaseye yayın. Halkaları birer birer Galata ununa içine yerleştirin ve üzerini örtecek kadar her iki tarafını da bulandırın. Ardından fazla galata ununun kırıntıları hafifçe vurun. Dolgu çok iyi yapışmalıdır. İşlemi kalan halkalarla tekrarlayın.

Halkaları, altın kahverengi olana kadar 2 ila 3 dakika boyunca birer birer kızartın. Kağıt havluların üzerine boşaltın. Tuzla tatlandırıp servis yapın.

Bu, tüm aile ve arkadaşlar için harika bir tarif. Hatta eğlenceli bir aktivite olarak birlikte yapabilirsiniz. Ne düşünüyorsun? Bu evde yapacağınız bir tarif mi?

Bizimlen yorumda tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz. 🙂 🙂

[wp-rss-aggregator]

Bir yanıt yazın