Sarımsak yemeniz için 6 sebep, hem de her gün

Sarımsak Ve Faydaları

Bu yazıyı okuduktan sonra her gün Sarımsak yiyeceksiniz

 

Birçok insan Sarımsak sever. Hemen hemen her yemeğe lezzetli bir katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız için de harikadır! Sarımsağın sizin için neden bu kadar iyi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Sarımsak Ve Faydaları
Sarımsak ve Faydaları

 

Bu yüzden Yemeklerde Sarımsak tercih etmelisiniz çünkü sağlınız sizden önemli

Sarımsak ile vücudumuzu güçlendirerek hastalıkların gelişmesini engelleriz. Bunun için önemli bir yapı taşı, doğal olarak sağlıklı beslenmedir. Buna özel katkı sağlayan değerli bir şifalı bitki de sarımsaktır.

.

1. Sağlıklı dişler

Araştırmalar, sarımsağın iltihaplı diş etleri için iyi bir alternatif tedavi olduğunu göstermiştir. Ayrıca, sarımsak doğal olarak antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir ve ağızda yaşayan ve potansiyel olarak sağlığı etkileyen tüm küçük organizmalar da öyle.

2. Daha fit vücut hissi

Fitleşmekle mi meşgulsün? Ardından yemeklerinize daha fazla sarımsak ekleyin. Araştırmalar, belirli bir sarımsak yağının egzersiz sırasında kalp üzerindeki yükü azalttığını göstermiştir.

Bu, eski zamanlarda bile biliniyordu, çünkü eski Yunanlılar bile (eski) Olimpiyat sporcularına ve ağır fiziksel iş yapan insanlara sarımsak reçete etti. Bu zor işi biraz daha kolaylaştırmalı.

3. Yaşlanma Karşıtı Özellikler

Sarımsağın aynı zamanda “oksidatif strese” ve dolayısıyla yaşlanma sürecine karşı da çalıştığına dair sağlam kanıtlar var gibi görünüyor. bir dakika ne? Basitçe söylemek gerekirse, yaşlanıyoruz çünkü vücudumuz yiyecek ve oksijeni enerjiye dönüştürüyor. Ancak bazen vücudumuz bu konuda biraz fazla heveslenir ve bu süreçte diğer hücreleri de yok eder. Bu da cildimizin sarkmasına ve beynimizin yavaşlamasına neden olur. Bunlar “oksidatif stresin” sonuçlarıdır.

Bu durumlarda sarımsak, diyete faydalı bir katkı olabilir. Kokulu bitki, kandaki hücrelerin aşırı oksidiyonuna karşı koyan maddelerin üretimini arttırır. Bu maddeler genellikle antioksidanlar olarak bilinir. Bu nedenle sarımsak, yaşlanmanın fiziksel belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur!

4. Sarımsak sizi daha çekici kılar

Bu nokta kişinin içgüdülerine aykırı olabilir, ama bu doğru. Sarımsağın nefesimiz üzerindeki etkisini elbette hepimiz biliyoruz. Peki vücut kokunuzun da bu sebzeden etkilendiğini biliyor muydunuz? 2016’da yapılan bir araştırma, sarımsağın vücut kokusu üzerindeki etkisinin ezici bir çoğunlukla olumlu olduğunu gösterdi. Bir koku testine katılanlar, sarımsak yiyenlerin kokularını “daha az yoğun” ve “daha çekici” olarak tanımladılar. Bu, sarımsağın antimikrobiyal özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir, çünkü hoş olmayan ter kokusuna neden olan bakteriler sarımsak tarafından azaltılır! Bu nedenle, bir randevunuz varsa, bir gün önce bol sarımsaklı lezzetli bir yemek hazırlamak en iyisidir – ve tabii ki hemen önceden değil! Kolyeler, tasmalar ve kolyeler gibi popüler kadın kolyeleri sunuyor chain necklace. Her duruma uygun çeşitli metal ve değerli taşlardan yapılmış takılar satın alın

5. Taze sarımsak bağışıklık sistemi için iyidir

Anneannelerimiz ve hatta onların büyükanneleri (ve onların büyükanneleri) sarımsağın sağlıklı olduğunu zaten biliyorlardı. Yüzyıllardır bitkinin bakteri, virüs ve mantarlara karşı etkili olduğu bilinmektedir. Ancak bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız sarımsağı çiğ yemelisiniz: Sarımsak kesildiğinde veya ezildiğinde allisin açığa çıkar. Bu maddenin sağlığa pek çok faydası vardır, ancak sarımsak bir kez ısıtıldığında allisin’in çoğu kaybolur.

6. Yüksek tansiyon için sarımsak

Artık hepimiz yüksek tansiyonun tehlikelerine aşinayız ve kolesterolün içinde oynadığı rol hakkında giderek daha fazla şey öğreniyoruz. Bu nedenle, bugünlerde kolesterol seviyelerini düşürmesi gereken ürünleri oldukça sık duyuyorsunuz. Sarımsak da bu ürünlerden biridir. Birkaç çalışma, günlük sarımsak tüketiminin uzun vadede kolesterol seviyelerini düşürebileceğini göstermiştir – ancak elbette kardiyovasküler hastalığınız veya yüksek kolesterolünüz varsa her zaman bir uzman tavsiyesi almalısınız. Sarımsak sonucu bir bütün olarak etkileyebilir, ancak her derde deva değil!

[wp-rss-aggregator template=”Default”]
a href=”http://osurix.com/”>web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalıspcfaucetclaimlitecoinfaucetwinwinclick winwindog.ml winwindog.cf
href=”http://osurix.com/”> home

Bir yanıt yazın