Banyodaki küf için yok etmekte 6 yöntem

banyoda küf

Banyodaki küfleri nasıl yok edebiliriz?

Banyo evin en rutubetli yeridir. Dolayısıyla burada oluşan Küf ve yosun hepimizin canını zaman zaman sıkmıştır. Banyodaki küf ü yok etmek için çok çaba sarf ederiz ve yoruluruz. Aslında çok basit olduğunu biliyor muydunuz?

 

banyoda küf
Banyoda Küf

 

Bu altı basit numara ile banyodaki küften ve yosundan sonsuza kadar kurtulun

Banyoda daha az nem, daha az küf riski demektir!

Her banyo ve duşta banyo aniden nemlenir ve camlar ve aynalar buğulanır. Bu tamamen normaldir, ancak yine de bu nemin odada çok uzun süre kalmadığından emin olmalısınız. Neyse ki, bu sorundan kurtulmak için birkaç akıllı ipucumuz var.

Tabii ki, banyo zaman zaman oldukça ıslak bir olaydır. İnsanlar her gün orada duş alır veya banyo yapar, bu da yoğuşma yaratır. Banyo iyi havalandırılmıyorsa (açık bir pencere veya vantilatör ile), küf çok hızlı büyüyebilir. Tavandaki veya banyo karolarının arasındaki gri veya siyah noktalardan anlayabilirsiniz. Ancak aşağıdaki pratik ipuçlarıyla, ilk etapta küf oluşmaması için yoğuşmanın odada çok uzun süre kalmasını önleyebilirsiniz.

Banyonuzda küflenmeyi önlemek için inanılmaz derecede kolay 6 ipucu bulacaksınız!

Havalandırma

Yapılacak ilk şey, banyonun her zaman iyi havalandırıldığından emin olmaktır. Bir pencere açın veya kapıyı aralık bırakın. Yerleşik bir havalandırma sistemi de banyoda nemi önlemek için yeterli sirkülasyon sağlar. Nem yoğunluğunu azaltmak için duş alırken fanın da açık olduğundan emin olun.

Düzgün kurulayın

Banyo veya duştan sonra duvarları ve aynayı bir bezle iyice kurutmak önemlidir. Bir havlu da yeterlidir. Duvarlarınızı kurutuyor musunuz ve bir vantilatörünüz var mı? O zaman korkacak bir şey yok!

Havlunuzun sarkmasına izin vermeyin

Islak havlunuzu banyoda bırakmayın. Nemli havlular nemin duştan çıkmasına izin vermez. Bu nedenle, başka bir odaya asıp bir pencere açsanız iyi olur.

Yüzeyleri sıcak tutun

Banyonuzda yerden ısıtma veya duvar ısıtması var mı? Duş alırken açık bırakın, çünkü ısı nemi daha hızlı yok edecektir.

Isıtmalı ayna

Isıtmalı bir ayna seçin. Sadece nemin oluşmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda ortamın nemlenmesini de engeller. Mükemmel!

Duş sıcaklığı

Çok sıcak duş almayın. Su ne kadar sıcak olursa, havaya o kadar fazla nem salınır. Daha soğuk suyla duş alırsanız, banyoda nem birikmesini daha iyi önleyebilirsiniz – küçük bir çaba ve büyük bir etki!

[wp-rss-aggregator template=”Default”]
Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalıBuralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.spcfaucetclaimlitecoinfaucetwinwinclick winwindog.ml winwindog.cf Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

Bir yanıt yazın