Evde Para Tasarrufu için bu 9 püf noktalarını kullanın

Para Tasarrufu

Evde Para Tasarrufu yapmanın 9 Püf noktaları; Para Tasarrufu yapmak mı lazım? Paranın ay sunun getirmesine daha çok mu var? Para Tasarrufu sizin için de geçerli mi? Ama para nereye gitti ve cüzdanınızda büyük bir boşluk olmaması için neyi iyileştirebilirsiniz? Sizin için Paradan günlük hayatta kolayca tasarruf edebileceğiniz 9 basit püf noktalarını topladık.

"<yoastmark

Para Tasarrufu yöntemleri

Para tasarrufu için bir çok yöntem vardır. Bunlardan en önemlisi farkında olmadan ev işlerinde, kişisel bakım ve sosyalleşme için paradan çok kayıp yaşarız. Bunları fark etmeden gerçekleştirmekteyiz. Bu işlemlerden akıllı davrandığımızda çok iyi para Tasarrufu sağlayabiliriz.

Nelerden para tasarrufu edebiliriz

1.Nakit ödeyin

Günümüzde banka kartının çekilmesi daha olasıdır – bu genellikle faturaları ve küçük değişiklikleri karıştırmaktan daha kolay ve hızlıdır.

Ancak çok kolay olduğu için çabucak izini kaybedebilirsiniz. Bunun yerine, tüm sabit maliyetleri düştüğünüzde, ay sonunda maaşınızdan geriye kalana bakın. Ardından kendinize bir hafta veya bir ayda harcamak istediğiniz maksimum tutarı belirleyebilirsiniz. Bu sayede harcamalarınızı daha iyi takip edebilirsiniz.

2. Alışveriş yaparken ipuçları

Aç karnına alışverişe çıkmayın. Çünkü açlıktan gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazlasını satın almanız kolayca olabilir. Ayrıca bir alışveriş listesi yazmanıza ve birçok küçük alışverişten ziyade büyük bir alışveriş yapmanıza yardımcı olur.

Ayrıca indirimli mağazalardan alışveriş yaparsanız ve daha ucuz özel markalı ürünleri tercih ederseniz tasarruf edebilirsiniz. Büyük paketler genellikle küçük paketlerden daha ucuzdur. Artıkları sık sık dondurabilirsiniz.

3. Bir ev günlüğü tutun

Bu yöntem kesinlikle zaman alıcıdır. Ancak bir ev günlüğü, harcamalarınızı incelemenizi anlamanıza yardımcı olabilir. Her ay için yaptığınız harcamaları yazın. Bu, kira, elektrik, su, gaz, sigorta ve sözleşmeler, fitness, GEZ, İnternet, yakıttan bakkaliye kadar uzanmaktadır.

Buna barlar, taksiler, restoranlar, giysiler, hediyeler veya seyahat gibi diğer tüm sabit olmayan harcamalar da dahildir. Her şey yan yanaysa en çok parayı nereye harcadığınızı bir bakışta görebilirsiniz.

4. Güzellik uzmanı ve kuaför için daha az

Boyama, kesme uçları, manikür: bu bazen cüzdanınızda delik açılmasına neden olabilir. Saçınızı kendiniz boyayarak bu parayı biriktirebilirsiniz. Kaş alma ve manikür, güzellik uzmanı yerine evde yapmak da kolaydır.

5. Tren yerine araba havuzu

İster çalışma ister uzakta olsun: araba paylaşımı benzinden ve paradan tasarruf sağlar. Örneğin, siz ve meslektaşlarınız birlikte çalışmaya gidebilir ve haftada bir sırayla gidebilirsiniz. İnternette, genellikle toplu taşıma araçlarını kullanmaktan ve kendi arabanızı kullanmaktan daha ucuz olan araçlar bulmak da kolaydır.

Ekstra bir bonus: Arabadaki yolculuğu biriyle paylaşırsanız, çevreye de yardım etmiş olursunuz.

6. Tatilde tasarruf edin

Tatile gitmek istiyor ama çok pahalı olacağından mı endişeleniyorsunuz? O halde erken rezervasyon indirimleri veya son dakika teklifleri için gözünüzü dört açın. Tasarruf etmek için artık birçok internet portalında uçuş ve otel tekliflerini ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

7. Elektrikten tasarruf edin

Birçok cihazın bekleme modu çok az güç tüketir. Bu yüzden dizüstü bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu fişten çekin. Veya açma/kapama düğmesi olan çoklu prizler alın.

8. Hafta sonları kısıtlama

Barlar, kulüpler, restoranlar – bir haftasonunda hızla çok para kaybedersiniz. En başta kendinize ne kadar harcamak istediğinize dair bir sınır koymanız en kolay yoldur. Trene binmek taksiye binmekten daha iyidir çünkü daha pahalıdır. Örneğin kulüplerde daha ucuz olan happy hour’a dikkat edebilirsiniz.

9. Mutfakta daha bilinçli olun

Ev muhasebesi aracılığıyla, dışarıda yemek yemeye veya atıştırmalıklara çok para harcadığınızı mı öğrendiniz? Burada kendinizi pişirerek otomatik olarak tasarruf edebilirsiniz. Erişte gibi akşam yemeğinizden arta kalanlar var mı?

O zaman çöpe atmayın, ertesi gün biraz sebze, pesto veya peynirle baharatlayın ve işe alın. Bu şekilde, mola sırasında satın aldığınız daha pahalı öğle yemeğinden de tasarruf edersiniz.

Para Tasarrufu planları

Para Tasarrufu planları yaparak çok rahatlıkla bu yukarda saydığımız 9 püf noktalarını kullanarak ciddi birikimler elde edebilirsiniz. Bunlar sadece akıllı insanların uygulayarak maddi anlamda çok rahat bir yerlere geldikleri görülmüştür. Günümüzde pahalılaşan her dönemde ardından herkes ciddi maddi sıkıntılar çekmektedir ve bu zorlukların karşısında ezilmektedir.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın