Çömelme ve Kalkma hareketi ile kalça yağlarından kurtulun

Çömelme Kalkma Hareketi

Çömelme ve Kalkma hareketi ile kalça yağlarını yak

Çömelme ve Kalkma hareketi yağ yakımın da ve ayak kaslarını güçlendirmek için önemli bir egzersizdir. bu egzersiz sadece sizlerin yağ yakmanıza yardımcı olmayacak aynı zamanda ayak ve sırt kaslarınızı güçlendirerek duruşunuzu da düzeltecektir. Böylelikle muhtemelen yaşadığınız sırt ağrısı da ortadan kalkacak ve sizde rahat edeceksiniz. En önemlisi ciğerleriniz zaman içerisinde açılacak ve siz daha rahat nefes almaya başlayacaksınız. Bunun ile birlikte kanınıza karışan oksijen miktarının artması ile birlikte Beyin fonksiyonlarınız yerine gerek düşünmeniz, hatırlamanız ve hafızanız güçlenerek iler ki yaşlarda yaşayacağımız Alzheimer gibi hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

 

Çömelme Kalkma Hareketi
Çömelme Kalkma Hareketi

 

Çömelme ve Kalkma hareketi vücuda etkileri

Çömelme ve Kalkma hareketi egzersizi öncelikle kalçaları ve bacak kaslarını güçlendirir. Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha geniş, ayak parmaklarınız dümdüz ileriyi gösterecek şekilde ayakta durun. Sonra oturacakmış gibi kendinizi alçaltın. Mümkün olduğu kadar alçaltın, ama en azından uyluklarınız yere paralel olacak şekilde.

Dizler ayak parmak uçlarından dışarı çıkmamalıdır. Telafi etmek için üst gövde hafifçe öne eğilir. En alt noktaya ulaştığınızda, kendinizi tekrar yavaşça düzeltin – ancak bacaklarınızı tamamen düzleştirmeyin, gerginliği koruyun.

Çömelme ve Kalkma hareketini başlangıçta günlük 20 kere tekrarlayın, sizin için kolay gelirse , ek ağırlıklar alın: dambıl, göbek torbası veya sadece su şişeleri size kalmış.

Yağlar vücuda ne yapar

İmsanlar genellikle kendilerini zayıf hissederler veya eklem sorunları ve uykusuzluk çekerler, çünkü kronik yağlar mücadele bağışıklık sistemi zayıflatır.

Ayrıca çok fazla vücut yağı, kan basıncını artıran ve kan lipid düzeyleri ve kan şekeri düzeyleri üzerinde olumsuz etkisi olan haberci maddelerin salınımını uyarır. Sonuç: Büyüyen bir mide ile kardiyovasküler hastalık, yani arterioskleroz, kalp krizi ve felç riski, diyabet gibi artar.

Hedeflenen egzersiz

Fiziksel aktivite esastır. Hareket, midedeki yağı “görür” yağdan daha hızlı harekete geçirir. Özellikle dayanıklılık antrenmanlarının sadece fiziksel değil, zihinsel etkileri de var. Endorfin salgılanır, özgüven oluşur.”

Psikosomatik Tıp dergisinde yayınlanan bir araştırma, göbek yağının başka bir riskine ışık tutuyor: stres. Stresli olduğunuzda, adrenal bezleriniz, göbek yağının birikmesini destekleyen stres hormonu kortizolün daha fazlasını üretir. Stresi azaltmak için çok farklı programlar var: Bazıları fiziksel eforla yemin ederken, diğerleri yoga ile huzur buluyor. Kesin olan bir şey var: çok şey çok yardımcı olur. Yemekte olduğu gibi, ama elbette sağlıklı bir şekilde.

bu egzersiz sadece sizlerin yağ yakmanıza yardımcı olmayacak aynı zamanda ayak ve sırt kaslarınızı güçlendirerek duruşunuzu da düzeltecektir. Böylelikle muhtemelen yaşadığınız sırt ağrısı da ortadan kalkacak ve sizde rahat edeceksiniz. En önemlisi ciğerleriniz zaman içerisinde açılacak ve siz daha rahat nefes almaya başlayacaksınız. Bunun ile birlikte kanınıza karışan oksijen miktarının artması ile birlikte Beyin fonksiyonlarınız yerine gerek düşünmeniz, hatırlamanız ve hafızanız güçlenerek iler ki yaşlarda yaşayacağımız Alzheimer gibi hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

 

 

Bir yanıt yazın