Her gün turşu yiyip suyunu içerseniz ne olur?

Turşu

Her gün turşu yiyip suyunu içerseniz ne olur? Dikkat Faydalarını sıralıyoruz!

Turşu
Turşu

Birçok insan turşunun sağlığa pek çok faydası olduğunu bile bilmiyor.

Turşu denince çoğumuzun aklına hamile kadınlar gelir. Ama aslında birçok insanın bu yeşil sebzeyi yemekten fayda görebileceğini biliyor muydunuz?

Tıbbi rahatsızlıklar

Hatta bazı insanlar bazı hastalıklardan muzdarip oldukları için onları yiyorlar. Hastalıklarına çare ararken çok özel bir sebzeye rastlarlar: kornişon! Çünkü ilk bakışta tuzlu ve otlu bir salatalıktan başka bir şey olmasa da, birçok açıdan gerçek bir derde deva olduğu ortaya çıkıyor.

Bilmeye değer: Besinlerin çoğunu içerdiğinden meyve suyu da süper sağlıklıdır.

Ve turşu tam olarak ne yapar?

1. Kilo kaybı

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre günlük sirke tüketimi vücut ağırlığında azalmaya neden oluyor. Ve sürpriz bir sürpriz, sirke turşunun ana maddesidir! Şey, salatalıktan başka.

2. Daha az kas krampları

Başka bir araştırma, turşu ve suyunun tüketilmesinin sporcularda kas spazmlarını azalttığını buldu. Önemli bir maça hazırlanıyorsanız veya kramp girmesinden korkuyorsanız, turşu ve bir bardak meyve suyu deneyin.

3. Vitaminler ve Antioksidanlar

Turşu, krampları önlemenin yanı sıra antioksidanlar ve C ve E vitaminleri açısından da yüksektir. Cosmopolitan dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre, gerçek bir vitamin kokteyli ve güçlü bir bağışıklık düzenleyicidir. Kısacası nezle ve griple vedalaşın!

4. Adet sırasında

Adet döneminizin en kötü günlerinde canınız tuzlu bir şeyler çektiğinde turşular mükemmeldir. Sadece kalorileri düşük olmakla kalmaz, aynı zamanda asitlikleri nedeniyle “aşermeyi” de önlerler.

5. Ucuz

Muhtemelen hemen birkaç bardak stoklamak için süpermarkete gitmenin en önemli argümanı fiyattır. Turşu kadar sağlıklı ancak daha pahalı olan birçok takviye vardır. Öte yandan bir kavanoz turşunun maliyeti yok denecek kadar azdır.

Meyve suyu ayrıca spor salonuna gitmeden önce veya ziyaret sırasında içtiğiniz pahalı spor içeceklerine harika bir alternatiftir. Bununla birlikte, bir bardak salatalık suyunu bir şişe limonata kadar hızlı içebileceğiniz açık olmalıdır. Ama hey, şekerle dolu bir enerji içeceğinden çok daha sağlıklı.

6. Kan kaybına karşı salatalık

Turşu mükemmel bir K vitamini kaynağıdır. Tek bir salatalık, önerilen günlük miktarın %15’ini içerir. Ve bu ne işe yarıyor? K vitamini kanın pıhtılaşmasından sorumludur. Yani bu vitamin eksikliğiniz varsa, küçük bir yara bile büyük miktarda kan kaybına neden olabilir. Çözüm? Bu doğru, turşu!

7. Akşamdan kalma önleyici çare

Ve son olarak, birçokları için oldukça faydalı olacak iyi bir ipucu: turşu akşamdan kalmayı önler. Hiç bir partiden eve geldin ve çok içtin diye kendini iyi hissetmiyor musun? O zaman yatmadan önce sadece iki büyük turşu yiyin ve daha fazla rahatsızlık duymayacaksınız. Asit alkolü parçalar, böylece “harika bir gece” geçirdikten sonra bile akşamdan kalma olmazsınız. Mükemmel değil mi? .

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

#

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

web sitesi

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

instagram kanalı

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Bir yanıt yazın