Detoks suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır? 72saat de 4kg ver

detoks suyu

Detoks suyu ile karaciğerinizi güçlendirin ve bu içecekle 72 saatte 4 kiloya kadar verin.

Detoks suyu Karaciğerde toksin birikimi, sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle ara sıra vücudu desteklemek ve karaciğeri detoksifiye etmek iyi bir fikirdir. Bu detoks içeceği buna yardımcı olabilir.

detoks suyu
detoks suyu

Detoks suyunu denemek zorundasın!

Detoks içeceği, genel sağlığı ve refahı iyileştirmek için tüketilen bir içecektir. Faydalarından biri, düzenli olarak detoks içeceği tüketiminin kilo vermeye ve kilo yönetimine yardımcı olabilmesidir, ki bu da bazı insanların onu içmesinin ana nedenlerinden biridir. Detoks içeceği, sindirim sistemini temizlemeye ve vücuttaki toksinleri gidermeye yardımcı olur. Bazı detoks içecekleri ayrıca lenfatik sistemi temizlemeye yardımcı olur. Bazı detoks içecek tarifleri mevcuttur ve bazıları önceden karıştırılmış, şişelenmiş halde satın alınabilir.

En popüler detoks içeceği tariflerinden biri, pekmezle tatlandırılan ve acı biberle tatlandırılan bir limonata türüdür. Bu tür detoks konusunda ciddi olan kişiler genellikle organik limon ve yüksek kaliteli pekmez kullanmakta ve tüm malzemeleri süzülmüş veya kaynak suyunda karıştırmakta ısrar ederler. Bu içecek türü, diğerleri gibi, oruç tutma sisteminin bir parçası olarak kullanılabilir veya vücudun düzenli olarak detoks yapmasına yardımcı olmak için tüketilebilir. Oruç tutmadan veya önemli diyet değişiklikleri yapmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Bu uygulamalar her birey için uygun olmayabilir.

Karaciğer

Karaciğer bazılarımızın beklediğinden çok daha büyük. Akciğerlerin altında bulunan organ, insan vücudunda birkaç hayati işlevi yerine getirir: kanı temizler ve düzenler ve yeniden kullanılabilir veya parçalanabilmeleri için atık ürünleri uzaklaştırır. Ancak karaciğerin yaptığı tek şey bu değildir, çünkü örneğin besinlerin emilmesinden ve depolanmasından da sorumludur. Ve ayrıca alkol tüketiminde çok önemli bir rol oynar. Karaciğer süreçleri, alkolün vücudumuz için (çok) zararlı olmamasını, ancak parçalanabilmesini sağlar. Ancak burada bunun sadece küçük miktarlarda geçerli olduğunu belirtmek gerekir; büyük miktarlarda karaciğer kalıcı olarak hasar görebilir. Ayrıca birçok kişi karaciğerin kilo vermeye çalışırken de en önemli organlardan biri olduğunu bile bilmiyor. Bu nedenle fazla kilolardan kurtulmak için karaciğeri rahatlatmak mantıklıdır.

Detoks suyu nasıl çalışır

Bu içeceği günde üç kez toplam üç gün boyunca tüketin, bu süre zarfında ağır yemeklerden kaçının. Bu içecek vücuda ekstra bir destek verir, örn. B. diyet yapıyor.

İçindekiler:

  • 3 limonun suyu
  • 1 su bardağı maydanoz, doğranmış
  • 5 adet kereviz
  • 6 su bardağı su

Yöntem:

Limon suyu, maydanoz ve kerevizi blenderdan geçirip püre haline getirin. Ardından suyu ekleyip tekrar karıştırın. Bu detoksifikasyon yedi ila on gün sonra tekrar edilebilir.

Çoğu meyve veya meyve suyu gerektiren bir dizi başka detoks içeceği tarifi vardır. En çok talep edilen malzemelerden bazıları kurt üzümü suyu ve kızılcık suyudur. Meyve suyu detoks içeceklerinin yanı sıra tüketilebilecek detoks çayları da vardır. Alternatif veya tamamlayıcı tıbbın bir parçası olarak kullanılabilecek çay paketleme konusunda uzmanlaşmış bazı çay şirketleri vardır. Bazı insanlar meyve suyu bazlı bir detoks içeceği içmek yerine, haftada bir hatta her gün birkaç bardak detoks çayı içmeyi tercih eder.

Çoğu durumda, bir detoks içeceği öncelikle sindirim sistemini etkiler. Orucun bir parçası olarak detoks içeceği kullananlar ve atılması gereken çok fazla toksini olanlar da cildinde daha sağlıklı görünebilecek değişiklikleri fark edebilirler. Bazı insanlar da bu tür içeceklerle oruç tutarken dillerinde düzenli olarak bir kaplama oluştuğunu fark ederler. Detoks içeceği tüketmek herhangi bir yan etkiye neden oluyorsa, doktor tarafından aksi belirtilmedikçe içeceği içmeyi bırakmak önemlidir.

 

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Youtube Kanalı

Bir cevap yazın