EYT liler emekli olunca ne kadar maaş alırsınız öğrenin!

EYT Mağdurları

EYT liler emekli olunca ne kadar maaş alırsınız öğrenin!

EYT Mağdurları Ne kadar emekli maaşı alırım diye kendinize mi soruyorsunuz? Gelin size 3 adımda nasıl öğrenilir gösterelim. Sayfadaki tarifi uygulayarak Emekli maaşı ne kadar alırım diye öğrenirsiniz.

Köşeye sıkışan hükümet oy uğruna tabiki tükürdüğünü yeniden yalamaktadır. Maalesef Hesapsızca harcadıkları paraları kurtarmak için yeniden vatandaşını nasıl sömürürüm derdinde. Bu şartlar altında boşaltılan kasayı nasıl yeniden doldururum derdinde olan Hükümet gözü bu sefer kendi Mağdur ettiği EYT lilerin emekli Haklarına kesik atarak yapmak derdinde.

Emekli maaşı hesaplaması çalışma günü, prim ödemesi gibi pek çok kritere göre değişiklik göstermektedir. Emekli maaşı hesaplamak için;

EYT lilerin Emekli Maaşı ne kadar alırım için yapmanız gerekenler:

Öncelikle aşağıdaki linki tıklıyorsunuz

Ne Kadar emekli maaşı alacağını öğrenmek için tıkla!!!

 

Karşınıza aşağıdaki bir ekran çıkacaktır:

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler
  • T.C Kimlik numaranızı,
  • SSK Sicil Numaranızı,
  • Baba adı,
  • Nüfus il,
  • Doğum tarihi bilgilerinizi yazın.
  • ‘Sorgula’ butonuna basın
  • Bu işlem sonucunda emeklilik hesaplamanız yapılacaktır.

Bu ekranı sizin bilgileriniz ile doldurun ve sorgula tuşuna basın. Ne kadar maaş alırım robotu sizi aşağıdaki gibi bir ekrana atmaktadır:

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 1
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 1

Bu ekran temel bilgileri içermektedir. Genelde emekli adayları maalesef okumadan bu sayfayı kapatıp çıkmaktadır. Bu yanlışı yapmayın. Üst tarafta HESAPLA butonuna basmanız gerekmektedir. Bu butona bastınız zaman sizi aşağıdaki gibi bilgilendirme sayfasına atacaktır.

Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 2
Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak edenler 2

EYT liler EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Bu sayfada kırmızı daire içine aldığımız yerlerdeki bölgelerde sizin şimdiye kadar hakk etiğiniz emekli maaşı ve buna dayalı ek ödemelerin göstergesi olacaktır. Ayrıca bu sayfada birikmiş gün sayılarınız ve hesaplamadaki ortalama aylık kazancınız gösterilmektedir.

Türkiye’de, çalışan vatandaşların sosyal güvencelerden yararlanabilmeleri için, şartlar tamamlandığında emeklilik hakkını kazanabilmeleri ve devlet tarafından istihdamın kontrol altında tutulabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bağlı olan çeşitli sistemlere bağlı olarak çalışmış olmaları gerekir.

http://e.sgk.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sayfada ‘vatandaş’ sekmesine tıklamalısınız. Açılan sayfada “Emekli Aylığı ve İkramiye Hesaplama” kısmını bularak hangi sigorta koluna bağlı çalışıyorsanız ilgili ekrandan sorgulama yapabilirsiniz. “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgilerinizi kullanarak SGK’nın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca açılan sayfada kimlik bilgilerinizin yanı sıra hizmet dökümünüzün görüntülenir. Ancak sorgulama yapmak için 3600 gün sigortalılık süresini doldurmuş olmanız gerektiğiniz unutmayın.

Emekli Maaşımın Ne Kadar Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

SGK bünyesindeki kişiler emekli maaşının ne kadar olduğunu, hizmet dökümü sorgulamalarını ve ne zaman emekli olabileceklerini e-Devlet kapısı üzerinden kolayca sorgulayabilirler.

İşte Ne kadar emekli maaşı alırım diye öğrenmek bu kadar basit.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın