Karnabahar kızartması fırında hiç yediniz mi?

Karnabahar kızartması fırında herkes kolayca yapar.

Karnabahar kızartması fırında nasıl yapılır tarifi

Karnabahar kızartması fırında herkes kolayca yapar. Bugün genellikle yanlış anlaşılan Karnabahar için bir duruş sergilemek istiyorum. Karnabaharı düşündüğümüzde, çoğumuz hemen fazla pişmiş beyaz yapışkanı düşünürüz. Bu fırında karnabahar kızartması tarifi ile başka bir yol olduğunu kanıtlayacağım.

 

Fırında karnabahar tarifini denediniz mi - çıtır çıtır ve lezzetli?
Fırında karnabahar tarifini denediniz mi – çıtır çıtır ve lezzetli?

 

Fırından Karnabahar kızartması yemeği nasıl yapılır

Karnabahar çok sağlıklı ve kalorisi düşük bir sebzedir ayrıca son zamanlarda bir düşük kalorisi sayesinde dünya çapında çıkış yaşadı. Bunun kesinlikle mevsimsel olarak yeniden keşfedilen yemek yapma arzusuyla bir ilgisi var.

Bu gibi zamanlarda, etrafımızdaki şeyleri artık etkileyemediğimiz zamanlarda, güvenlik ve güvenlik için can atıyoruz ve bu durum beslenme alışkanlıklarımıza da yansıyor. Bugün, haftalık pazardan ya da yan komşudan aldığımız ünlü sebzeleri harika, bazen egzotik baharatlarla rafine ediyor ve farklı şekilde hazırlıyoruz. Genellikle tamamen yeni, heyecan verici tat bileşenleri keşfederiz.

 

Hazırlık şekli fark yaratır

Daha önce karnabahar kızartması tatmadıysanız, farklı bir hazırlama yöntemi deneyin. Karnabaharı sadece yumuşayana kadar pişirmekle kalmaz, fırında da kavurabilirsiniz. Ve orada sıkıcı olmaktan ziyade mükemmel bir tat olduğu ortaya çıkıyor. Kavrulmuş aromalar sebzelere son derece hassas bir hava verir. Fırında kaldıktan sonra dışı harika çıtır içi tereyağı gibi yumuşacık oluyor.

Fırından kavrulmuş karnabahar böyle yapılır:

İlk önce beyaz Karnabaharları lokma büyüklüğünde çiçeklere ayırıyoruz. Ardından parçaları tatlandırmak için zeytinyağı, kişniş, kekik, tuz ve karabiber ile terbiye edilir. Şimdi her şeyi bir fırın tepsisine seyrek bir şekilde yayıyoruz ve sonra fırına gönderiyoruz!

Yaklaşık 20 dakika içinde karnabahar çiçekleri cızırdadı ve harika kavrulmuş aromalar aldı. Arada sadece bir kez çevirin. Kavrulmuş karnabahar, veganlar için ana yemek kadar lezzetli ve kavrulmuş etli bir garnitür kadar lezzetlidir.

Tepside bütün porsiyonu yiyebilirdim, tadı çok lezzetliydi. Karnabaharın da çok sağlıklı olması onu daha da çekici kılıyor.

 

Karnabahar hakkında birkaç gerçek

Karnabaharın sindirimi kolaydır. Bu nedenle hassas gastrointestinal sisteme sahip kişiler için de uygundur.

İçeriğindeki B vitaminleri, C ve K vitaminleri ile kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum gibi değerli içerikleri kalp krizi, felç, diyabet ve romatoid artrit gibi uygarlık hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Sülforafan ve izotiyosiyanat, karnabaharı özellikle sağlıklı bir sebze yapar ve böylelikle Bu maddeler tümör hücrelerinin büyümesini engeller ve hatta kanseri önleyebilir.

Karnabahar, buzdolabının sebzelik çekmecesinde dört ila beş gün saklanabilir. Karnabahar çiçekleri dondurucuya koymadan önce beyazlatılır.

Karnabaharı bu kadar sağlıklı yapan nedir?

Karnabahardaki birçok sağlıklı bileşen bazı hastalıkları önleyebilir.

  1. Karnabahardaki bileşenler kalp hastalığını, diyabeti ve romatoid artriti önler.
  2. Karnabahar kabızlık gibi mide-bağırsak hastalıklarına da yardımcı olur.
  3. Pişik Karın bahar üzerine yağ ve limon suyu gezdirerek şişkinliği önlenebilir.
  4. Sülforafan ve izotiyosiyanat, karnabaharı özellikle sağlıklı bir sebze yapar. İki madde tümör hücrelerinin büyümesini engeller ve kanseri önleyebilir.

[wp-rss-aggregator]

Bir cevap yazın