Tuz ve sirke ile harikalar yaratın

Tuz ve sirke

Tuz ve sirke veya limon kullanarak yapabileceğiniz 8 harika şey

Tuz ve sirke veya limon kullanarak hayatınızı zorlaştıran bir çok şeyi ucuz bir şekilde çözebilirsiniz. Bu harika yöntem uzun yıllar teknoloji ve market sistemi gelişmeden önce Babaannemizin veya Anneannemizin imdadına yetişmiştir.

 

Tuz ve sirke
Tuz ve sirke

 

Tuz ve sirke veya limon ile Ev işi için pahalı temizlik malzemelerine ihtiyacınız yok

Bazı temizlik ürünleri sadece son derece pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok temizlik için gerekli olmayan birçok kimyasal içerir. Birçok ev temizliğinde kullanılabilecek doğal bir alternatif tuzdur. Tuzla neleri temizleyebileceğinizi bilmek ister misiniz? O zaman şimdi okumaya devam edin.

 

1. Pas lekeleri

Pas lekelerinden anında kurtulmak için tuzu limon suyu veya sirke ile karıştırın. İlk olarak, lekenin tamamen kuru olduğundan emin olun. Limon ve sirkeyi lekenin üzerine ve sıvıyı bir kat tuzla kaplayın. Daha sonra yarım saat bekletin, ardından lekeyi gerektiği gibi tekrar durulamadan önce bir bez veya süngerle silin. Ardından tuzu bir çorba kaşığı veya daha fazla sirke ile karıştırın ve karışımı pas lekesinin üzerine yayın. Oturmasına izin verin ve bir süre sonra lekeyi eski bir diş fırçasıyla fırçalayın. Bu yöntemle, özellikle temiz bir sonuç elde etmek için lekeyi daha sonra durulayabilirsiniz.

2. Kireç tortuları

Tuz ve limon kombinasyonu, kireçle mücadelede başlıca silahtır. Duş başlığında veya mutfak lavabosunda tortu sorunu mu yaşıyorsunuz? Yarım limonun üzerine biraz tuz serpin ve bununla krom veya bakır yüzeyleri ovalayın. Bu yöntem, bakır üzerinde kullanıldığında renk bozulmasıyla da mücadele ettiği için ek bir fayda sağlar.

3. Ter lekeleri

Hepimizin başına gelir ama yine de hoş değil: Giysilerdeki ter lekeleri. Neyse ki, biraz tuz ve ılık su ile güneşte kar gibi kaybolmalarını sağlayabiliriz. Dört yemek kaşığı tuzu bir litre ılık suyla karıştırın ve giysiyi içine daldırın. Dikkat: Saten gibi ince kumaşlar tuza batırılamaz.

4. Kesme tahtası

Kesme tahtaları, her kullanımdan sonra yıkasanız bile zamanla oldukça kirlenebilir. Bir de bulaşık makinesine koyamayacağınız ahşap kesme tahtaları var, bu da onları tamamen temizlemeyi daha da zorlaştırıyor. Neyse ki şık bir numaramız var: tuz ve limon kombinasyonu da kesme tahtalarında harikalar yaratıyor. Kesme tahtasına biraz tuz serpin ve limonla ovalayın. Bu sayede en inatçı lekeler bile temizlenebilir.

5. Tıkanmış giderler

Tıkanmış giderlerle ilgili sorunlarınız mı var? O zaman hemen pahalı bir tahliye temizleyici satın almak zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan biraz tuz. Sadece gidere biraz dökün ve iki dakika boyunca ılık suyla iyice durulayın. Drenajınız yeni gibi!

6. Kahve ve çay lekeleri

Ne kadar uğraşsan da bardaklarını temizleyemiyor musun? Tuz burada da yardımcı olur. Nemli bir beze biraz tuz serpin ve lekelerin üzerine sürün. Bardaklarınız hiç vakit kaybetmeden pırıl pırıl parlayacak!

7. Lekeleri süpürün

Tuz her türlü leke üzerinde etkilidir ve özellikle lekeleri toplamada ve emmede iyidir. Halıya bir şey mi döktün? Çabuk lekenin üzerine biraz tuz serpin! Bu, lekelerin çıkarılmasını kolaylaştırır.

8. Ovma

Duş almak tamamen temizlenmekle ilgilidir. Bu nedenle ölü deri hücrelerinden de kurtulmak mantıklıdır. Peeling bunu yapmak için kullanılabilir, ancak içerdiği tüm mikroplastikler çevre için iyi değildir. Deniz tuzu ise aynı işi görür. 100 gram deniz tuzu alın ve badem yağı, argan yağı veya hindistancevizi yağı gibi 100 mililitre yağ ile karıştırın. Ardından, fırçalamanıza hoş bir koku vermek için birkaç damla uçucu yağ ekleyin. Sonra iyice karıştırın ve yeni peelinginizi kullanabilirsiniz!

[wp-rss-aggregator template=”Default”]
Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalıBuralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.spcfaucetclaimlitecoinfaucetwinwinclick winwindog.ml winwindog.cf Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

Bir yanıt yazın