COSMOPOLITAN kokteyli nasıl yapılır

Cosmopolitan koktey’li nedir

Tatlı rengiyle kokteyl 90’larda zaten patlama yaşıyordu. Başlangıçta muhtemelen trendler ve yeni eğilimlerle dolu iki kozmopolit şehir olan New York ve San Francisco’da aynı anda ortaya çıktı. Bu yüzden ismi Cosmopolitan kokteyli olarak kaldı.

 

COSMOPOLITAN kokteyli nasıl yapılır
cosmopolitan Kokteyl

 

Peki COSMOPOLITAN kokteyl’ini nereden hatırlarısınız?

Pek çok kişi, özellikle “Sex and the City” dizisiyle değil, camdaki tanınmış silüeti ile onu bir kereden fazla görmüş olacak.

 

İçindekiler:

4.5 cl narenciye votkası – Absolut Citron
1.5cl Cointreau
1 cl limon suyu
3 cl kızılcık nektarı

 

Hazırlanışı:

Tüm bileşenleri çalkalayıcıya koyun, buz küpleriyle doldurun ve 15 saniye (yaklaşık 15 kez) kuvvetlice çalkalayın. Kokteyli bir kokteyl bardağına – bir kupaya – yani iki elekten iki kez süzün. Dilerseniz bardağın kenarını limon kabuğu rendesi ile süsleyin.

Bu evin barına ait
Lezzet kombinasyonları ve oranları hakkında bir fikir edinmek için profesyonel barmen Nic Shanker, kendi barınızda karıştırırken tariflere bağlı kalmanızı tavsiye ediyor. Ancak biraz pratik yaparak kendi içeceğinizi de geliştirmeniz mümkün.

Shanker, bunu ev barı için temel ekipman olarak önerir

Votka,
Viski,
Cin,
rom ve
Tekila.
Damak zevkinize göre şeker şurubu, nar şurubu veya blue curacao gibi farklı şuruplar da vardır. Meyve suları da bir ev barına aittir; özellikle sık sık portakal suyu, limon suyu veya ananas suyu kullanılır. Kekik, biberiye, fesleğen ve nane gibi baharat ve otlar da eksik olmamalıdır.

Kişisel favori ruhunuzu bulun
Ancak cin, cin ile aynı şey olmadığı ve viski de viski ile aynı olmadığı için, hobi barmeni de kendi kişisel favori içkilerini bulmak gibi zevkli bir göreve sahiptir. Shanker, “Tavsiye alın ve cesur olun. Alkollü içki çeşitlerinin sunduğu her şeyi tadın” diyor. Organize tadımlar veya eğitim kursları da bir şeyleri denemek için iyi bir yoldur.

Bar uzmanı Marco Mastropietro da denemeyi tavsiye ediyor. “Tadına bakan herkes, içeceği karıştırmak istediği ruhu kesinlikle çabucak bulacaktır.” Bir ruhun fiyatı sadece bir rehberdir ve her zaman kaliteye yansımaz.

Alkollü içecekler ve diğer kokteyl malzemelerine ek olarak, evin barında küçük bir özel ekipman seti de bulunmaktadır. “Home Bar – Mixing Drinks Like a Pro” kitabının yazarlarından Phum Sila-Trakoon, “En önemli şey iyi bir çalkalayıcı setidir” diyor. Bir “Tin & Tin”, yani iki parçalı bir çalkalayıcı, çeşitli karıştırma teknikleri için uygundur. Uzun bar kaşıkları, havaneli ve elekler ise mutfak gereçleri ile değiştirilebilir.

Elbette doğru gözlükler de şıklığın bir parçası. Mastropietro’ya göre bardaklar (kalın tabanlı kısa bardaklar), kokteyl kaseleri ve highball bardakları (uzun içki bardakları) evdeki barın ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılıyor.

En önemli bileşen
Kokteyl hazırlama yeri olarak Sila-Trakoon, yeni başlayanlar için mutfağı tavsiye ediyor. “Başlangıçta her zaman ortalığı karıştırıyorsun.” Mükemmel ve temiz karıştırma pratik gerektirir.

Vermut, şurup ve meyve suyu her zaman buzdolabında saklanmalıdır. Çoğu alkollü içki oda sıcaklığında olabilir. “Mükemmel servis” ile ilgili en önemli şey iyi dondurmadır. Sila-Trakoon, “Ezilmiş, küp, kaya, katı veya karlı buz – kalite çok önemlidir” diyor. Bir içecek için buz asla çözülmemelidir.

Başlamak için içki
Ev barından başlamak için Sila-Trakoon, her zaman bir ruh, şeker şurubu ve limon suyuna dayanan bir “ekşi” önerir. Bu içecek daha sonra geliştirilebilir: protein, meyve suyu veya likörler harika ilavelerdir.

web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalıspcfaucetclaimlitecoinfaucetwinwinclick winwindog.ml winwindog.cf

Rate this post

Mine

Gelecek Kadınla Başlar
Kadınlar için güncel Haberler, Güzellik sırları, Genel bilgiler ve Lezzetli yemek tarifleri sunuyoruz. Benzersiz şahane yemek pişirme tarifleri. Kadınlarımız için diyet, kokteyller ve diğer konularını sunuyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix