Epsom Tuzu: Epsom Tuzu ile Banyo, Şşşt! Gizli ipucu!

Epsom Tuzu

Epsom tuzunu hiç duydunuz mu? Hayır? Epsom tuzu, magnezyum sülfat veya Epsom tuzudur. Eczanede satın alabilirsin. Deniz veya sofra tuzu (sodyum klorür) ile ilgisi yoktur: Epsom tuzu bir magnezyum tuzudur.

Mevcut hava, baharın başlangıcından çok kışın başlangıcı gibi görünüyor. Tek iyi yanı: Zaten akşamları kapının önüne ayak basmak istemediğiniz için, kapsamlı bir ev spa’sı için bolca zamanınız var. Cilt güzelleştirici maske ve peelinglerin yanı sıra Epsom tuzu ile banyo yapılması önerilir. Epsom tuzu sadece stresi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur.

Epsom tuzu uzun süredir balneoloji veya kaplıca tıbbında kullanılmaktadır. Banyo yapmanın son zamanlarda popüler olan şekli olan yüzerek de kullanılmaktadır. Yüksek magnezyum içeriği nedeniyle, Epsom tuzu kas ve eklem ağrısına ve iltihaplanmaya karşı yardımcı olur.

Epsom Tuzu
Epsom Tuzu

EPSOM TUZU NEDİR?

Belki de eski ev ilacı, büyükannenin banyosundan hala bilinmektedir. Epsom Tuzu, magnezyum ve kükürtten oluşan doğal olarak oluşan bir mineraldir ve ilk olarak İngiltere’nin Epsom kentindeki Tuz Madenlerinde keşfedilmiştir. Beyaz tuz, acı tadı nedeniyle yemek pişirmek için önerilmez. Bununla birlikte, magnezyum sülfat cilt tarafından daha iyi emilebildiği için banyo katkı maddesi olarak mükemmeldir. Orada nemi bağlar ve iltihaplanmaya karşı etkili bir şekilde hareket eder. Sonuç: Dokunulduğunda yumuşak olan saf bir cilt.

Epsom tuzu ile banyo yapmak – nasıl çalışır?

Banyo için 300 gram Epsom tuzu ılık banyo suyunda eritilir. Bu birkaç dakika sürebilir. Ardından küveti suyla doldurabilirsiniz. Lütfen köpük katkı maddeleri eklemeyin. Küvet doğru seviyeye geldiğinde, yaklaşık 37-38 santigrat derecede on beş ila yirmi dakika banyo yapabilirsiniz. Akşamları banyo yapmak en iyisidir – ondan sonra bir bebek gibi uyuyacaksınız.

EPSOM TUZU NASIL ÇALIŞIR?

Magnezyum iltihaplanmaya yardımcı olur ve kaslar ve sinirler için iyidir. Sülfat eklemleri ve beyni etkiler. Vücudu detoksifiye eder ve besinleri emmeye yardımcı olur. Epsom tuzu besin takviyesi olarak kramplara, sinirliliğe, strese ve kronik yorgunluğa karşı etkilidir. Bununla birlikte, Epsom tuzu tüketmeden önce tıbbi yardım alınmalıdır.

DOĞAL BİR İNCELTICI OLARAK EPSOM TUZU

Bunun bikini figürüyle bir ilgisi var çünkü magnezyum sülfat ayrıca pankreası sindirim enzimleri üretmesi için uyarır. Bu da vücudun detoks yapmasına yardımcı olur ve fazla kilolar daha kolay atılabilir. Bu nedenle, Hollywood yıldızlarının bile Oscar’lardan önce geleneksel tuzda yıkanmayı sevmesi şaşırtıcı değil.

 

Epsom tuzunu Aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz