✅✅✅ Bütün Memurlar bu haberi bekliyor!

Bütün Memurlar bu haberi bekliyor!

Memur ne kadar zam alacak? İşte Merkez Bankasının enflasyonu belirledikten sonra tahmine göre yeni memur zammı ne olacak?

Memurların ve emeklilerin dört gözle açıklanmasını beklediği zam oranıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Memur ve emekliler Ocak 2023’de alacakları zamma kilitlenmiş durumda. Artan fiyatlar ve yaşam maliyetleri nedeniyle ay sonunu getirmekte zorlanan memurlar alacakları zammı merakla bekliyorlar. Toplu sözleşme ve enflasyon farkına ek ise bir refah payı için beklenti içerisindeler.

Bütün Memurlar bu haberi bekliyor!
Bütün Memurlar bu haberi bekliyor!

Tüm bunlar olurken Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı, bu tahmine göre memurların Ocak  ayında ne kadar zam alacağı konusunda bir netlik oluşmaya başladı.

MERKEZ BANKASI YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİNİ AÇIKLADI

Merkez Bankası’nın Kasım anketinde yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 67,78’den yüzde 68,06’ya yükseldi. Bu durumda memurların alacakları zam da artmış olacak. Memur zamları için şuan bu gelişmeler tahmin niteliğinde. Net zam Aralık ayı enflasyonunun belli olacağı 3 Ocak tarihinde belli olacak.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLACAK ?

Memur ve emeklilere toplu sözleşme ve enflasyon farkı da dahil olmak üzere yüzde 15 civarında bir zam bekleniyor. Açıklanan verilere göre bu rakam daha da artabilir.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın