Mutfakta deterjanın son derece yararlı olabileceği 6 durum

Mutfakta deterjanın son derece yararlı olabileceği 6 durum

Çamaşır deterjanı, çamaşır odasının dışında da oldukça kullanışlıdır.

Çamaşırlarımızı yıkamak için elbette deterjan kullanırız. Bu nedenle, deterjanı en çok kullandığımız yerde, yani çamaşır makinesinin yanında tutmak mantıklıdır. Bununla birlikte, lavabonun altında bir şişe bulundurmanın da bir zararı yok, çünkü çamaşır deterjanının mutfakta bile çok kullanışlı olabileceği altı durum olduğu ortaya çıktı! İşte çamaşır deterjanını mutfak dolabınızda bulundurmanız için altı neden.

Mutfakta deterjanın son derece yararlı olabileceği 6 durum
Mutfakta deterjanın son derece yararlı olabileceği 6 durum

1. Çamaşır deterjanı el sabunu olarak kullanılabilir

El sabununuz bitti ve yenilerini almayı mı unuttunuz? O zaman deterjan bir çözüm sunar: Deterjan ve su karışımı, el sabununa iyi bir alternatiftir. Boş el sabunu şişesini kısmen deterjan ve kısmen suyla doldurun ve iyice çalkalayın. Zaten yeni sabununuz var!

2. Ekstra güçlü bir el temizleyici için

Ellerinizde çıkması çok çaba gerektiren inatçı kirler mi var? Şimdi çoğu insan muhtemelen arabada, bisiklette veya boyada çalıştıktan sonra kara yağı düşünüyor. Burada sadece bir çay kaşığı deterjan ve bir çay kaşığı bitkisel yağ kullanın ve kir güneşte kar gibi kaybolacaktır.

3. Çok amaçlı bir temizleyici olarak

Bir litre suya 2 yemek kaşığı deterjanı karıştırın ve bu karışımı mutfaktaki yağ ve kirlerle savaşmak için kullanın. Örneğin, karışımı kullanışlı bir sprey şişesine koyabilir ve ev yapımı çok amaçlı temizleyiciyi her gün evin etrafındaki her türlü yüzeyi temizlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca temizlik maddesinin de çok hoş bir kokusu vardır, bu nedenle eviniz büyük bir temizlikten sonra harika kokar.

4. Yerleri yıkayın

Bir kova ılık suya yarım kapak çamaşır deterjanı dökün ve solüsyonu zemini paspaslamak için kullanın. Yerlerinizi paspaslamak denince akla ilk gelen şey bu olmayabilir, ancak zemininizin daha önce hiç olmadığı kadar parlayacağına söz veriyoruz! Üstelik eviniz de harika kokacak!

5. Lekelere ön işlem yapmak için

Ayy, yemek pişirmekle o kadar meşguldün ki en sevdiğin beyaz bluzun üzerine kırmızı sos sıçradı? Mutfakta biraz çamaşır deterjanı ile bu lekeyi hızlı ve kolay bir şekilde ön işlemden geçirebilirsiniz. Giysilerin lekeyi tamamen emmemesine dikkat ederek sıvı deterjanın bir kısmını doğrudan lekenin üzerine dökün. Sonra iyi parçayı çamaşır makinesine atın ve hiçbir şey olmamış gibi görünün!

6. Tıkalı gider için

Deterjan tıkanmış bir gideri açabilir. Pahalı bir tesisatçı çağırmadan önce en azından denemeye değer. Yarım bardak çamaşır deterjanını gidere dökün, birkaç dakika bekletin ve ardından kaynar suyla durulayın. Biraz daha az inatçı kir, sıcak suyun gideri tekrar temizlemesi için gevşetilmelidir.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın