Bu, lavabonuzu gerçekten temizleyecek

Bu, lavabonuzu gerçekten temizleyecek

Bu, lavabonuzu gerçekten temizleyecek

Lavaboyu da iyi temizlemeyi unutmayın, kimse kirli bir lavaboyu sevmez. Ne de olsa içinde ellerini yıkar, sebzelerini temizler ve kirli bulaşıklarını temizlersin. Bu yüzden mutfak lavabomuzu oldukça temiz tuttuğumuzu düşündük, ancak bunu yaptıktan sonra

Bu, lavabonuzu gerçekten temizleyecek
Bu, lavabonuzu gerçekten temizleyecek

Lavaboyu temizle

Bulaşık deterjanı, kabartma tozu, yağ çözücü: Bunların hepsini mutfağımızı temiz tutmak için kullanırız. Haftada bir kez kapsamlı bir temizlik ve mutfak yeniden pırıl pırıl oluyor. En azından öyle düşündük çünkü görünüşe göre her zaman biraz dışarıda bıraktık.

işleri atlamak

Tabii ki, gideri düzenli olarak boşaltmak, lavaboyu iyice durulamak ve arada sırada musluğu kapatmak önemlidir. Ancak tamamen temiz bir lavabo istiyorsanız, hepsi bu kadar değil.

Kirli drenaj

Tamamen temiz, parlak bir lavabo – öyle düşünebilirsiniz. Ama ne yazık ki durum böyle değil. Lavabonun tahliyesini söktüğünüzde, altında çok fazla kir var. önce bir bezle çıkarın ve ardından tahliyeyi eski bir diş fırçası ve biraz aşındırıcı temizleyici ile tamamen temizleyin. Ardından gidere biraz kabartma tozu ve ılık su boşaltıyor ve kapağı tekrar kapatıyor. Biraz sıkıcı ama sonrasında mutfakta pırıl pırıl temiz bir lavabosu var.

Dikkat!

Lavabonuzu temizlemek için mutfağa koşmadan önce bir kova kapın! Çünkü tahliye vidasını açarsanız videonun altında birisinin uyardığı gibi su biter. Bunu bildiğim iyi oldu! Artık lavabomuzla çok daha sık ilgileneceğiz. Ve mutfakta meyve sinekleriyle ilgili çok fazla sorununuz varsa, lavabo giderinizde neler saklandığına bir göz atmak isteyebilirsiniz!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

Bir yanıt yazın