Zayıflamak istermisiniz? Bu 11 içecek size yardımcı olur!

Zayıflamak istermisiniz? Bu 11 içecek size yardımcı olur!

Zayıflamak istiyorsanız bu 11 içecek sizlere bu konuda yardımcı olur! Kim zayıflamak istemez ki? Zayıflamak günümüzün hayatımızı şekillendiren en önemli konusudur. Zayıflamak için harcanan para dünya çapında yüksektir. Peki nasıl zayıflarız?

Zayıflamak istermisiniz? Bu 11 içecek size yardımcı olur!
Zayıflamak istermisiniz? Bu 11 içecek size yardımcı olur!

Zayıflamak için peki siz birkaç kilo vermek ister misiniz? O zaman sadece yeme alışkanlıklarınızı değiştirmekle kalmamalı, aynı zamanda ne içtiğinize de dikkat etmelisiniz.

Zayıflamak zordur ve bu nedenle, birçok insanın kaburgalarındaki sarkıklardan kurtulmak istemesi şaşırtıcı değildir. Eğitim kampları, spor salonları, sağlıklı salatalar ve daha az kalori – hepimiz forma girmek için ne gerektiğini biliyoruz. Ancak önemli bir kısım sıklıkla unutulur: Ne içtiğinize dikkat edin. Bu 11 sağlıklı içecek kilo vermeyi kolaylaştırabilir.

1. su

Suyun bu listede 1 numara olması muhtemelen şaşırtıcı değil. Su, kilo vermeye çalışırken içebileceğiniz en sağlıklı içecektir. Yemekten önce sadece bir bardak su için ve kısa sürede kendinizi daha hızlı doyduğunuzu hissedeceksiniz. Gerçekten sadece susadığınızda genellikle aç hissedersiniz.

Beslenme uzmanı, “Ne kadar çok su içerseniz, o kadar kilo kaybedersiniz” diyor. Ancak günde ne kadar su içmeniz gerektiği kişiden kişiye değişir. Bazıları günde en az 1,5 ila 2 litreye ihtiyaç duyarken, diğerleri 3 litreye ihtiyaç duyar. Ayrıca yeterince su içmek sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildiniz için de çok iyidir.

2. Meyveli su

Bir noktada artık sade suyu göremezsiniz, bu yüzden tadıyla suya geri dönebilirsiniz. Suya birkaç taze meyve ekleyebilir veya bir bardak suya kızılcık, portakal veya greyfurt suyu gibi meyve suyu koyabilirsiniz. Bu şekilde, “çorak” suyun tadı biraz daha tatlıdır, ancak yine de kilo vermek için en sağlıklı içeceklerden biridir.

3. Yeşil Çay

Yeşil çay, kateşin adı verilen özel antioksidanlar içerir. Bu kateşinlerin metabolizmayı hızlandırdığı ve vücudun daha fazla yağ yakmasını sağladığı söyleniyor. On dört çalışmanın analizi, çok fazla yeşil çay içenlerin, içmeyenlere göre yaklaşık on kilo daha fazla verdiğini buldu.

4. Tart Kiraz Suyu

Kötü uyku genellikle obezite, kilo alımı ve kilo vermede zorluk ile ilişkilidir. Huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olabilecek meyvelerden biri de vişnedir. Vişne yemek veya vişne suyu içmek uyku kalitesini önemli ölçüde iyileştirebilir.

Bu lezzetli, sağlıklı meyve suyu, daha hızlı uykuya dalmanıza ve daha derin ve daha uzun uyumanıza yardımcı olacak melatonin ve triptofan bakımından doğal olarak yüksektir. Bir hayvan deneyinde, iki grup sıçan aynı yüksek yağlı diyetle beslendi. Bir grup dondurularak kurutulmuş tart kiraz tozu aldı, kontrol grubu almadı. Kiraz verilen farelerde karın yağı ve diğer metabolik hastalık belirtileri yüzde 9 oranında azaldı.

5. Kahve

Tüm kahve severler için iyi haber: Bir fincan kahve kilo vermenize yardımcı olabilir. Tabii çok fazla süt ve şeker koymadığınız sürece. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, günde dört fincan kahve içmenin vücut yağını yüzde 4 oranında azaltabileceğini gösteriyor. Araştırmacılara göre kafeinin metabolizma üzerinde olumlu bir etkisi var.

6. Suda Psyllium lifi

Psyllium lifi, Metamucil lif takviyesinde bulunan bir çözünür lif türüdür. Psyllium vücuttaki nemi emer ve iştahı keserek daha az yemeyi kolaylaştırır.

7. Greyfurt Suyu

Tatlı bir içecek havasındaysanız, meyve suyu iyi ve sağlıklı bir seçenek gibi görünüyor. Ne yazık ki, bu tamamen doğru değil, çünkü meyve suları sağlıklı görünse de, genellikle büyük şeker bombalarıdır – birkaç kilo vermeye çalışıyorsanız iyi değil.

Hala meyve suyuna hayır diyemiyorsanız, küçük bir bardak greyfurt suyuna geri dönebilirsiniz. 12 haftalık bir çalışmada, yüz obez erkek ve kadın üç gruba ayrıldı. Birinci grup her yemekten önce yarım greyfurt yedi; ikinci grup her yemekten önce bir bardak greyfurt suyu içti ve son grup hiç greyfurt içmedi.

Ortalama olarak, greyfurt yiyiciler yaklaşık 3 kilo verdi ve greyfurt suyu içenler 3 kilo verdi. Greyfurt almayan kontrol grubu, 12 hafta boyunca yarım kilodan daha az kaybetti.

8. Hindistan cevizi suyu ve karpuz suyu

Egzersiz sırasında veya sonrasında tatlı bir şeyler içmek vücut için iyidir. Ancak burada, makineden bir spor içeceği çekmemeli, bunun yerine hindistancevizi veya karpuz suyu seçmelisiniz. Her ikisinin de şekeri düşüktür, ancak egzersizden sonra vücudun nemli kalmasına yardımcı olur.

Karpuz, kaslardan laktik asidi çeken ve böylece kas ağrısını ve yorgunluğunu azaltan bir amino asit olan L-sitrülin açısından zengindir. Kendi karpuz suyunu kendin yapmak ister misin? 1200 gram çekirdeksiz olgun karpuzu (doğranmış) 1 su bardağı soğuk su ile bir blender veya mutfak robotunda pürüzsüz olana kadar karıştırın.

9. Organik bitki bazlı protein içeceği

Protein kasların yapı taşıdır ve tokluk hissini arttırır. Her ikisi de kilo vermeye yardımcı olabilir ve kalorileri düşük olduğunda, yüksek proteinli içecekler, özellikle yemek yerine veya atıştırmalık olarak düşünüldüğünde, kilo vermenin etkili bir yolu olabilir.

10. Beyaz Çay

Sağlıklı çay söz konusu olduğunda yeşil çay gerçek bir yıldızdır. Ancak beyaz çay da sağlıklıdır ve kilo verme sürecini hızlandırabilir. Beyaz çay, test tüpü çalışmalarının yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engellediğini gösterdiği kafein ve kateşin EGCG’nin güçlü, yağ yakan bir kombinasyonunu içerir. Böylece beyaz çay metabolizmayı uyarır, mevcut yağları parçalar ve araştırmalara göre enerji için kullanır.

11. Düşük kalorili smoothie

Protein tozu içeren düşük kalorili smoothieler, açlık hissine karşı koymanın harika bir yoludur. Bu tür smoothie’leri kendiniz yapmak en iyisidir, böylece içlerinde tam olarak ne olduğunu bilirsiniz. Sadece bir kepçe protein tozu, biraz donmuş çilek, biraz (badem) süt alın ve hepsini karıştırın.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın