Sirke ile ayak banyosu bu 4 konuya iyi geldiğini biliyormusunuz?

Sirke ile ayak banyosu bu 4 konuya iyi geldiğini biliyormusunuz?

Sirke ile ayak banyosu yaptığınızda muhteşem şeyler olmakta. Sirke bu 4 konuya iyi geldiğini biliyormusunuz?

Sirke bir çok yönden sağlığa faydalıdır. Sirkenin yararları say say bitmez. Sirke ile ayak banyosu yaparak ayaklarınızı da tedavi edebileceğinizi biliyormusunuz? Bu kür 4 konuya iyi gelmekte ve sizin sağlığınıza yaramaktadır.

Sirke ile ayak banyosu bu 4 konuya iyi geldiğini biliyormusunuz?
Sirke ile ayak banyosu bu 4 konuya iyi geldiğini biliyormusunuz?

Sirke banyosu yaygın şikayetleri hafifletebilir, Sirkeli bir ayak banyosunun sizin için yaptığı şey budur

Sandaletler tekrar açılana veya ayak parmaklarımızın arası kaşınana kadar genellikle ayaklarımıza pek dikkat etmeyiz. Ayaklarınızı çok uzun süre ihmal ettiniz mi ve gerçekten onlar için tekrar bir şeyler yapmalı mısınız? Ardından evde su ve sirke ile güzel bir pedikür yapın. Nasıl olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Sirke ile ayaklarınıza banyo yaptırdığınızda bu 4 dertten kurtulmuş olursunuz:

Parmak arası kızarıklığını azaltın

Dermatit, çoğunlukla ayak tabanında ve ayak parmakları arasında oluşan, ayağın yaygın bir mantar enfeksiyonudur. Adından da anlaşılacağı gibi, enfeksiyon sadece yüzme havuzlarında değil, aynı zamanda insanların çıplak ayakla yürüdüğü diğer yerlerde de yakalanır.

Bu mantar enfeksiyonu kuru, pullu ve kaşıntılı cilde, hatta iltihaplanma ve kabarcıklara neden olabilir. Sirkenin mantar önleyici etkileri nedeniyle, bu güçlü kokulu madde mantar enfeksiyonunu tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Ayaklarınızı düzenli olarak bu faydalı sirkeyle yıkamak semptomları azaltabilir ve enfeksiyonu kontrol altına alabilir.

Artık terli ayaklar ile Ayak kokusu yok

Terli ayakların kötü kokusuna genellikle ayaklarınızda ve ayakkabılarınızda kalan ter ve bakteri kombinasyonu neden olur. Sirke hem mantarlara hem de bakterilere karşı çalıştığından, hoş olmayan kokudan kurtulmak için solüsyonu da kullanabilirsiniz.

Ayaklarınızı arada sırada sirkeye batırırsanız, ayakkabılarınızı bir sonraki çıkarışınızda burnunuzu bu kadar çabuk sıkıştırmanız gerekmez. Ancak daha sonra ayaklarınızı iyice durulayın çünkü herkes sirke kokusunu sevmez.

Kuru ayaklara ve çatlamış topuklara iyi gelir.

Kuru ayaklar sadece çirkin görünmekle kalmaz, aynı zamanda ağrılı ve tahriş olabilir. Sirkedeki asit, kuru ayaklarınıza hak ettiği bir nemlendirici bakım sağlar ve muhtemelen ayaklarınızdaki cilt, sirke ile ıslatıldıktan sonra çok daha esnek hissedecektir.

Ayaklarınız için sirke banyosu

Ayaklarınız için şımartıcı bir sirke banyosu çocuk oyuncağıdır. 1 büyük bardak sirkeyi bir leğene veya kovaya koyun ve 2 büyük bardak ılık su ekleyin. Küvet ayaklarınızı ıslatacak kadar dolana kadar işlemi bu oranlarda tekrarlayın. Ne tür sirke kullandığınız önemli değil. Ayaklarınızı sirkeli küvette 10 ila 20 dakika bekletin ve ardından iyice kurulayın. Bunu her gün tekrarlarsanız, belirtileriniz hızla kaybolacaktır.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın