Bira düşündüğünüzden de sağlıklı! 5 ipucu

Bira sağlık için 5 ipucu

Bira düşündüğünüzden de sağlıklı olduğunu biliyormusunuz? 5 ipucu

Bira sağlık için 5 ipucu
Bira sağlık için 5 ipucu

Bira dünyanın en fazla tüketilen alkollü içeceğidir. Yıllardır sağlıksız denilen bira, tam tersine sağlıklı yönlerinde olduğunu biliyormusunuz? Bu 5 ipucu ile size Bira ne kadar sağlıklı olduğunuzu anlatacağız.

Evet, bira düşündüğünüzden daha sağlıklı: İşte sağlığa 5 faydası olan ipucu

Bu gece kendinize bir bardak bira ısmarlayın çünkü bu aslında sizin için iyi! Biranın sizi inanılmaz derecede mutlu edebileceğini biliyoruz, AMA daha da fazla faydası var!

1 – 2021 gibi erken bir tarihte biranın kalp sağlığı üzerindeki etkileri üzerine bir araştırma yapıldı. Sonuç? Bira aslında iyi olabilir!

Günde yaklaşık 1.5-2 bira (basitlik için iki diyelim) içmek kalp krizi riskini azaltır. Zaten kalp sorunları olan insanlar için bile bira içmek kötü bir seçim değildir. Halihazırda kalp krizi geçirmiş kişiler, düzenli olarak bira içtikleri takdirde 20 yıldan daha uzun yaşadılar.

2 – Biranın birçok besin maddesi vardır

American Journal of the Medical Sciences tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bira alkollü üzüm suyundan hem daha fazla protein hem de B vitamini içerdiğinden en azından şaraptan daha fazla. Bira ayrıca birçok hastalığa karşı koruma sağlayan antioksidanlar içerir. Bunu bildiğim iyi oldu!

3 – Daha düşük diyabet riski

İyi bir bira sadece kalp sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda diyabet riskini de azaltır. 70.000’den fazla katılımcıyla yapılan bir araştırma, haftada yaklaşık 14 bardak alkol içen kişilerin tip 2 diyabet geliştirme olasılığının daha düşük olduğunu buldu.

4 – Daha güçlü kemikler

Hepimiz sütün güçlü kemikler için önemli olduğunu duyduk, ama bir bira bardağı da aynı derecede işe yarıyor! Aslında, biranın kemikler üzerinde sütle aynı etkiye sahip olduğu görülüyor. Bunun nedeni, silikonun daha güçlü kemikler için önemli bir bileşen olması ve yeşil fasulye, tahıl ve… bira gibi şeylerde bulunmasıdır!

5 – Güzel bir gülümseme

Diş hekimleri genellikle fırçalamanın ve diş ipi kullanmanın öneminden bahseder, ancak buz gibi bir biranın önemi hakkında hiçbir şey söylemezler: Yeni bir araştırma, en hafif biranın bile dişler üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor. Diş çürümesine ve iltihaplanmaya neden olan bakterilerin giderilmesinde önemli bir rol oynar.

Kısacası: bir bardak bira ile yanlış bir şey yok. O yüzden bu hafta sonu kendinize bir iyilik yapmayı unutmayın. Sağlığa şerefe!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın