Yoğun Yoga: Beden ve zihin için yoga egzersizi

Yoğun Yoga: Beden ve zihin için yoga egzersizi

Yoğun yoga giderek daha popüler hale geliyor – haklı olarak! Çünkü maneviyat ve esnemenin dinamik karışımı zihni sakinleştirir ve kasları güçlendirir.

Şu kesin: yoğun yoga, bütünsel Asya beden eğitiminin en popüler biçimlerinden biridir.

Çünkü Ashtanga’nın ılımlı bir şekli olan yoğun yoga, sadece etkili bir vücut şekillendirme yöntemi değil, aynı zamanda zihin ve duyuları dengeye getirir.

Yoğun Yoga: Beden ve zihin için yoga egzersizi
Yoğun Yoga: Beden ve zihin için yoga egzersizi

Dinamik yoga egzersizi açıklandı

Yoğun Yoga veya Power Yoga, geleneksel Ashtanga Yoga’nın basitleştirilmiş bir şeklidir. Yoğun yoga çalışması 90’lı yıllardan beri uygulanmaktadır ve kökenleri ABD’ye dayanmaktadır.

Yogiler arasında Ashtanga Yoga, yoga stilleri arasında en üstün disiplin olarak kabul edilir. Vücut hızla güçlendirilmeli ve şekillendirilmelidir. İlgili seri günlük olarak uygulanmaktadır. Bunun için çok fazla disipline ve azim gerekir.

Karşılaştırıldığında, Yoğun Yoga daha hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilebilir. Egzersizler açıkça belirtilmiştir ve başlangıçta sadece deneyimli bir yoga eğitmeninden destek alınması gerekir.

Kombinasyonların yapısı ve biyomekanik olarak doğru sıralaması nedeniyle Yoğun Yoga, sporcular için tamamlayıcı bir egzersiz olarak da uygundur: Tutarlı ve düzenli yoga eğitimi sayesinde, sporunuzu daha verimli yapmak için gücü, esnekliği ve dengeyi geliştirebilirsiniz. güvenli bir şekilde.

Yoğun yoga ezoterik klişeleri ortadan kaldırır
Diğer bir fark, ruhsal mantraların fiziksel asanalara dönüşmesinde yatmaktadır. Spesifik olarak, bu şu anlama gelir: Sanskritçe terimler, meditasyon veya felsefe yoktur.

Bu, manevi yogi için kafa karıştırıcı olabilir, ancak meditasyona aşina olmayan yeni başlayanlar için fark edilebilir. Çünkü yoğun yoga, yogayı ezoterik çekiciliğinden kurtarır.

Bu nedenle bu yoga formu, yoga ile kilo vermek isteyen, denge arayan veya daha sıkı bir vücut elde etmek isteyen yeni başlayanlar, ileri düzey ve sporcular için uygundur.

Kilo vermek için yoga: Hala yoga mı?

Ancak birçok uygulayıcının eleştirdiği şey tam da bu tamamen fiziksel yoga biçimidir. Sebep: kendi kendine optimizasyon yöntemi olarak yoğun yoga.

Bu nedenle bu aynı zamanda batı yoga yöntemi olarak da bilinir. Batı kültürünün değerleri birçok yönden Doğu kültüründen farklı ihtiyaçlara sahiptir. Yani Yoğun Yoga’nın “modern” Batılı insanları yargılamadan bulundukları yerden aldığını söyleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, birçok yoğun yoga öğretmeni, geleneksel Hint yöntemiyle eğitilir. Bu nedenle Yoğun Yoga, geleneksel değerleri temel alır, ancak bunları vücut odaklı bir ifadeyle birleştirir.

Şimdi merak ediyorsanız, yoga stüdyolarında buna karşılık gelen yoğun veya güç yoga kurslarının sunulup sunulmadığını görebilirsiniz. Ancak burada da programın arkasında tam olarak ne olduğunu sormak önemlidir. Çünkü üzerinde Yoğun Yoga yazan her şeyin içinde Yoğun Yoga da yoktur.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın