Uyumadan Önce yatağınızın altına sabun koyun!

Uyumadan Önce yatağınızın altına sabun koyun!

Uyumadan önce yatağınızın altına sabun koyarsanız neler oluyor merak ediyormusunuz? Eğer yatmadan önce yatağınızın altına sabun koyar iseniz sağlığınız için çok faydası vardır. Neler olduğunu öğrenmeniz için mutlak denemelisiniz. İşte Faydaları

Uyumadan Önce yatağınızın altına sabun koyun!
Uyumadan Önce yatağınızın altına sabun koyun!

Yatmadan önce çarşafların altına bir kalıp sabun mu koyarsınız? Bu yüzden bir kez denemelisin

Çarşafların altında sabun mu? Bir deneyeceğiz!

İyi bir gece uykusu herkese doğal olarak gelmez. Geceleri çeşitli nedenlerle uykuya dalmakta güçlük çeken sayısız insan var. Bazıları endişeli, bazıları iyi bir pozisyon bulamıyor veya huzursuz bacak sendromu yaşıyor. Uyuyamamanın nedeni ne olursa olsun, çok üzücü olabilir ve günlük yaşam üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Bazen hepimiz huzur bulamama eğilimindeyiz. Kronik vakalarda bu, Huzursuz Bacak Sendromunun (RLS) bir belirtisi olabilir.

Huzursuz Bacak Sendromu

Huzursuz Bacak Sendromu veya RLS, alt bacakları hareket ettirmek için kontrol edilemeyen bir dürtü ile karakterize bir uyku bozukluğudur. Bu dürtü genellikle akşamları ve geceleri daha kötüdür ve belirtiler en çok dinlenmek istediğinizde görülür. Hareket ettikçe rahatsızlık azalır, ancak durur durmaz belirtiler ortaya çıkar. Bu uykuya dalmayı neredeyse imkansız hale getirir.

Semptomlar

Huzursuz Bacak Sendromunun belirtileri; bacaklarda sinirlilik, karşı konulmaz hareket etme isteği ve dinlenememe şikayetleridir. Bacakları hareket ettirmek semptomları azaltır ve geceleri gündüze göre daha kötüdür. Bu belirtileri tanıyor musunuz? O zaman RLS ile bir ilginiz olabilir. Muhtemelen sık sık yorgun olmanızın ve konsantre olmakta güçlük çekmenizin nedeni budur. HBS’li kişiler artık sinemaya gidemedikleri veya tren veya uçakla uzun mesafeler kat edemedikleri için kendilerini kısıtlanmış hissederler.

Nedenler

RLS’nin nedeni bilinmemektedir. Beyindeki hareket ve refleksleri kontrol eden sinir hücrelerindeki bir bozukluktan kaynaklandığına inanılmaktadır. Ayrıca, hastalık kalıtsal görünmektedir. Bununla birlikte, bazen sendrom, düşük demir seviyelerine veya böbrek yetmezliği veya diyabet gibi diğer kronik hastalıkların yan etkisine de bağlıdır.

Lavanta sabunu

TV şovunun bir bölümünde Dr. Tanınmış TV doktoru Oz, huzursuz bacak sendromu için gerçekten işe yarıyor gibi görünen garip bir tedaviden bahsetti: Çarşafların altına lavanta sabunu. Lavanta sakinleştirici bir etkiye sahip gibi görünüyor, bu nedenle her gece çarşafların altına bir kalıp lavanta sabunu koymak en iyisidir. Spazmlar ve spazmlar gözle görülür şekilde azalmalı ve bacaklarınızı çok daha sakin hissettirmelidir! Bu denemeye değer olurdu, değil mi?

Kanıt

Lavanta sabunu yöntemi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ancak internetteki birçok kişi gerçekten işe yaradığını iddia etmektedir. Diğer kullanıcılar bunun sadece bir plasebo etkisi olup olmadığını merak ettiler. Bir kadın daha sonra kocasının haberi olmadan sabunu çarşafın altına koyduğunu ve kocasının hemen daha iyi uyuduğunu bildirdi. Yani bu sadece bir akıl işi değil. Sadece lavanta sabunu olduğundan emin olun; normal bir kalıp sabun muhtemelen işe yaramaz.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın