Limona tuz karabiber eklersen ne olur? 6 ipucu

Limon, Tuz ve Karabiber

Limona tuz karabiber eklersen ne olur? İhtiyacınız olan Limon Tuz ve Karabiber! Limon, Tuz ve Karabiber: gerçek bir mucize tedavi! Biber, tuz ve limon çok lezzetli bir salata sosudur, ancak başka amaçlar için de kullanılabilirler. Kombine veya ayrı ayrı, örneğin üç bileşenin tümü çeşitli rahatsızlıklarla savaşabilir.

Limon, Tuz ve Karabiber
Limon, Tuz ve Karabiber

Limon, karabiber ve tuzun karışımı

Limon suyu geleneksel tıpta idrar söktürücü, gargara, losyon ve tonik olarak kullanılır. Tuz ise vücut için gereklidir – tıpkı su ve oksijen gibi – ancak aşırı miktarları kalbe baskı yapabilir. Bu nedenle normal sofra tuzu yerine Himalaya tuzu kullanmak daha iyidir. Karabiber de uzun süredir geleneksel tıpta kullanılmaktadır, bu nedenle bu kombinasyonun aşağıdaki rahatsızlıklarla mücadeleye yardımcı olması şaşırtıcı değildir.

Limon, Tuz ve karabiber nelere iyi gelir?

1. Boğaz ağrısı

Boğaz ağrısından kurtulmak için 1 yemek kaşığı taze limon suyu, 1/2 çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suda karıştırın ve sıvı ile gargara yapın.

2. Safra taşlarını çıkarın

Safra kesenizde bulunan sertleşmiş sindirim suyu birikintilerine safra taşı denir. Bu safra taşları ağrılı olabilir ve sindirimi bozabilir. Yani 3 ölçü zeytinyağı ile 1 ölçü limon ve 1 ölçü karabiberi bir bardakta karıştırıp içmek bazen safra taşlarının hareket etmesine neden olabilir.

3. Kabarcıklar

Sağlığınız çok iyi değilse ağzınızda kabarcıklar olabilir. Bir bardak ılık suda bir yemek kaşığı himalaya tuzu onlardan kurtulmak için yeterlidir. Ağzınızı günde üç kez bu suyla çalkalayın ve kabarcıklar kaybolacaktır.

4. Kilo kaybı

Noel’den önce hızlıca birkaç kilo vermek ister misiniz? O zaman şu içeceği deneyin: 1/4 çay kaşığı öğütülmüş karabiber, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı bal bir bardak suya. Bu karışımı her sabah aç karnına için ve son hızla kilo vereceksiniz!

5. Mide bulantısı

Mide rahatsızlığı karabiberle giderilebilir, limon ise mide bulantısını durdurur. Bu yüzden büyük bir bardak ılık suda bir yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı biberi karıştırıp yavaşça yudumlayın.

6. Soğuk algınlığı ve grip

Nezle veya grip olduğunuzda limon harikalar yaratabilir. Yarım limonun suyunu ve limon kabuğunu büyük bir bardak kaynamış suyun içine sıkın ve karışımı on dakika bekletin. Şimdi limon kabuğunu çıkarın ve kendinizi daha iyi hissedene kadar her gün için.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Bir yanıt yazın