Her gün 3 hurma yersen vücutta ne olur?

Her gün 3 hurma yersen vücutta ne olur?

Her gün 3 hurma yediğinizde vücudunuzdaki değişimlere inanamayacaksınız! Hurma ortadoğu da yüzyıllardır en önemli besin kaynağıdır. Hurmanın tabiki eskiden beri faydaları saymakla bitmez. Ramazanda bile Hurma vazgeçilmez bir iftar açma meyvesidir.

Her gün 3 hurma yersen vücutta ne olur?
Her gün 3 hurma yersen vücutta ne olur?

Her gün biraz hurma yiyin!

Hurma genellikle yanlışlıkla tatlı olarak kabul edilir. Onları düzenli olarak yemek için birçok iyi neden var! Bu yüzden bir daha sörf yaparken atıştırmalık gibi hissettiğinizde biraz hurma alın! İşte büyük sağlık yararlarından birkaçı.

Bunu okuduysanız, kesinlikle günde bir veya iki hurma yiyeceksiniz.

kan damarları

Hurma kan damarlarında kalsiyum birikmesini önler. Çok fazla kalsiyum, tıkanmış arterlere yol açabilir ve bu da felç, kalp krizi ve diğer hastalık riskini artırır. Günde üç randevu şimdiden büyük bir fark yaratıyor!

karaciğer

Araştırmalar, tarihlerin karaciğerinizi güçlendirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

kalp

Tarihler kalbiniz için iyidir. Meyveler çok fazla potasyum içerdiğinden, özellikle kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi söz konusu olduğunda etkilidirler. Bu, LDL kolesterolün yanı sıra inme ve kalp krizi riskini azaltır.

enerji

Tıpkı fındık veya badem gibi hurma da ideal bir atıştırmalıktır. İçerdiği şeker, yağlar nedeniyle kuruyemişlerle birleştirildiğinde daha da uzun süren bir enerji artışı sağlar.

Aynı zamanda, beyin aktivitesi vitaminler tarafından uyarılır, böylece hurma genellikle spor beslenmesi olarak kabul edilir. Böylece her ikisinin bir kombinasyonunun çok iyi olduğunu görebilirsiniz.

sindirim

Hurmalar sindirimi uyarır. “Arındırıcı” etkileri sayesinde kabızlık, hazımsızlık ve diğer sorunlara yardımcı olurlar. Tüm bu etkiler, sindirimi optimize eden ve vücudun yiyecekleri işlemesine yardımcı olan içerdiği lifler ve amino asitlerin bir sonucudur.

Hurmadaki magnezyum ağrı ve şişliğin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca antibakteriyel etkiye sahiptirler ve vücuttaki enfeksiyonları azaltırlar. Tarihler kesinlikle ilaca harika bir ektir.

Hurmalar tek kelimeyle harikadır ve birçok yönden harika bir atıştırmalıktır. Peki, ne bekliyorsun? Tarihlere ulaşın – hatta daha iyisi, üç!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın