Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi 🧡❤💛

Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi

Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi

Turup dolması nasıl pişirilir? Burada Misafirlerinize hazırlayacağınız lezzetli bir Turup dolma tarifi bulabilirsiniz.☆☆☆☆☆. Değişik tatlar arayanlar için mükkemel bir tavsiye. farklı bir yemek olarak tanıdıklarınızı şaşırtabilirsiniz.

 

Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi
Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi

Turup Dolması nasıl yapılır?

Yapımı için gerekli malzemeler

4 adet Turup

tuz

1 demet maydanoz

2 dilim tost ekmeği

350 gr kıyma

1 yumurta

tatlı kırmızı biber

200 gr Pirinç

2 orta boy havuç

Lezzetli Turup dolması yapılışı

Turup Dolması için iri Turupları temizleyip soyun ve kapak için üst çeyreği kesin. Turupları  oyarak ve bol kaynar tuzlu suda yaklaşık 5 dakika önceden pişirin. Maydanozu yıkayın, sallayın ve 6 sapın yapraklarını ince ince doğrayın.

Tostu soğuk suda ıslatın. Turupları yarısını küçük parçalar halinde doğrayın. Tost ekmeğini Kıyma, Turupları parçaları, yumurta ve kıyılmış maydanozun 1/3’ünü yoğurun. Tuz, karabiber ve kırmızı biber ile bol bol baharatlayın.

Turupları süzün ve hafifçe soğumaya bırakın. Kıymayı Turupları içine doldurun ve fırına dayanıklı bir kaba koyun. Turupları kapağını da tabağa yerleştirin. Et suyunu dökün ve önceden ısıtılmış fırında (elektrikli ocak: 200°C/ gaz: seviye 3) 35-45 dakika pişirin.

Pirinci pişirin. Havuçları soyun, yıkayın ve küçük küpler halinde kesin. Pişirme süresinin bitiminden yaklaşık 5 dakika önce pirince doğranmış havuçları ekleyin.

Bir tencerede tereyağını eritin. Unu karıştırın ve kısaca kızartın. Sütü ve 250 ml alabaş stoğunu yavaşça karıştırın ve sık sık karıştırarak 5-8 dakika pişirin. Sosu tuz, karabiber ve hindistan cevizi ile baharatlayın ve 1 çay kaşığı kıyılmış maydanoz hariç hepsini ekleyin. Pirinci boşaltın. Turupları fırından çıkarın. Muhtemelen Turupları üstünü ve sosu bir tabağa yerleştirin, kıyılmış maydanoz serpin ve maydanoz yapraklarıyla süsleyin. Pirinçle servis yapın.

 

Dilerseniz,

Krema ekleyin ve tuz ve karabiberle tatlandırın. İsteğe göre diğer otlar (örneğin frenk soğanı, maydanoz) ile tatlandırın.

 

Turup dolması içinde bulunan besin değerleri:

Porsiyon başına besin değerleri Besin Günlük Porsiyon

Enerji 670 kcal %30

Protein 33.9g 62%

Yağ 26,4g 35%

Karbonhidratlar 77.4g %26

Fiber 8.1 g 27%

Folat 273 µg %68

B12 Vitamini 3,2μg 128

Kalsiyum 313mg %31

Orta yaşta kadınlar ve erkekler için ortalama günlük gereksinime karşılık gelir. (Değerler Tahminidir)

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Diğer sitelerimizi bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

[sitemap]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Maydanoz soslu Turup dolması yemek pişirme tarifi” answer-0=”Turup dolması nasıl pişirilir? Burada Misafirlerinize hazırlayacağınız lezzetli bir Turup dolma tarifi bulabilirsiniz.☆☆☆☆☆. Turup Dolması , değişik tatlar arayanlar için mükkemel bir tavsiye. farklı bir yemek olarak tanıdıklarınızı şaşırtabilirsiniz.” image-0=”416″ headline-1=”h2″ question-1=”Turup Dolması nasıl yapılır?” answer-1=”Yapımı için gerekli malzemeler 4 adet Turup tuz 1 demet maydanoz 2 dilim tost ekmeği 350 gr kıyma 1 yumurta tatlı kırmızı biber 200 gr Pirinç 2 orta boy havuç” image-1=”416″ count=”2″ html=”true”]

Bir yanıt yazın