Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir

Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir

Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir

Yeşil fasulye yemeğini kim sevmez ki. Hele bir de taze ve Zeytin yağlı yapılmış ise. Evde kendiniz yapmanız veya pişirmeniz için tarif. Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı yaz aylarında Türk mutfakların vazgeçilmez yemeğidir. Herkesin annesi Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı yemeğini daha iyi yapar, herkesin gizli tarifi vardır. Ama bir gerçek vardır ki yaz aylarında hafi olarak insanları rahatlatır ve doyurur.

Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir
Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir

Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı yapmak için gerekli olan malzemeler nelerdir?

500 gr taze yeşil fasulye
4 büyük patates
2 soğan, doğranmış
2 büyük domates
3 diş sarımsak, doğranmış, gerekirse daha fazla
4 yemek kaşığı domates salçası
3 çay kaşığı siyah kimyon
toz kırmızı biber
1 tutam şeker
zeytin yağı
300 gr kıyma, isteğe bağlı
tuz veya sebze suyu

Yeşil fasulye yemeğini taze zeytinyağlı kendin pişirmeniz için ne yapmalı?

Soğanları sarımsakla birlikte yağda soteleyin (istenirse kıyma ile birlikte). Kabukları soyulmuş domatesleri veya domates püresini ve çörek otu ekleyin. Et sevmiyorsanız, çıkarabilirsiniz.

Fasulye iplerini patates soyucu ile (sadece daha büyük çekirdekler için) dikkatlice çıkarın ve yaklaşık 3 cm uzunluğunda parçalar halinde kesin. Tavaya dökün ve kapağı kapalı olarak yaklaşık 5 dakika pişirin. Bu arada patatesleri küçük küpler halinde kesin ve onları da ekleyin.

Tüm malzemeler pişene kadar (yaklaşık 20 dakika) kapağı kapalı olarak pişirin. Tuz, kırmızı biber (baharatlı) ve bir tutam şekerle tatlandırın. Bununla ekmek servis edilebilir – ama bunun gerekli olduğunu düşünmüyoruz.

Yeşil fasulye yemeğini taze zeytinyağlı kendin pişir
Yeşil fasulye yemeğini taze zeytinyağlı kendin pişir

Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı size Afiyet olsun!

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”aze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı kendin pişir” answer-0=”Yeşil fasulye yemeğini kim sevmez ki. Hele bir de taze ve Zeytin yağlı yapılmış ise. Evde kendiniz yapmanız veya pişirmeniz için tarif. Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı yaz aylarında Türk mutfakların vazgeçilmez yemeğidir. Herkesin annesi Taze Yeşil fasulye yemeği zeytinyağlı yemeğini daha iyi yapar, herkesin gizli tarifi vardır. Ama bir gerçek vardır ki yaz aylarında hafi olarak insanları rahatlatır ve doyurur.” image-0=”2313″ headline-1=”h2″ question-1=”Zeytinyağlı Yeşil fasulye yemeğini taze kendin pişirmeniz için ne yapmalı?” answer-1=”Fasulye iplerini patates soyucu ile (sadece daha büyük çekirdekler için) dikkatlice çıkarın ve yaklaşık 3 cm uzunluğunda parçalar halinde kesin. Tavaya dökün ve kapağı kapalı olarak yaklaşık 5 dakika pişirin. Bu arada patatesleri küçük küpler halinde kesin ve onları da ekleyin.” image-1=”2314″ count=”2″ html=”true”]

Bir yanıt yazın