Sütlü irmik tatlısı kendin nasıl yapabilirsin? 10 Yıldız

Sütlü irmik tatlısı - çikolatalı

Sütlü irmik tatlısı kendin nasıl yapabilirsin? Sütlü irmik tatlısı akşamları serinlemek için soğuk yendiğinde keyif veren bir tatlıdır. İrmik tatlısını süt ile nasıl hazırlanacağını buradan öğrenin.

 

Sütlü irmik tatlısı
Sütlü irmik tatlısı

Arabistan kökenli olduğunu söyledikleri bu tatlı hele yaz aylarında çok tercih edilen bir tatlıdır. Birçok dünya mutfağında da kendine yer bulmuş olan Sütlü irmik tatlısının bir çok tarifi mevcuttur. Ama biz size bunların içerisinden en kolay tarifi seçerek derledik. 10 yıldızlı sütlü irmik tatlısını evde kendinizde  lezzetli bir şekilde yapabilirsiniz.

Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi kendiniz yapmanız için gerekli malzemeler

 • 1 paket süt
 • 1,2 su bardağı irmik
 • 8 yemek kaşığı toz şeker
 • Paket vanilya
 • Yemek kaşığından az fazla margarin
 • 1 kaşık Hindistan cevizi
 • Tarçın
Sütlü irmik tatlısı - Bizküvitli
Sütlü irmik tatlısı – Bizküvitli

Sütlü İrmik tatlısı Nasıl hazırlanır

 1. Elinizdeki paket soğuk sütü bir tencere içine dökün. Üzerine şeker ve irmiği ilave edin ve karıştırın.
 2. Karıştırma esnasında kıvamı koyulaşmaya başladığı zaman margarin, vanilya ve hindistan cevizini de ilave edip karıştırmaya devam edin.
 3. Bebek maması kıvamına geldiği zaman, ıslattığınız Bor cam fırın tepsisine dökerek soğumaya bırakın.
 4. Dilerseniz, içerisine bisküvi eklemek istiyorsanız, karışımın yarısını başka bir tepsiye dökün ve üzerine bisküvileri yerleştirin. Kalan karışımı da art arda dizdiğiniz bisküvilerin üzerine dökün.
 5. Üst kısmına sütlü irmik tatlısını dilimleyip, üzerine tarçın serpin ve servis yapın. Özellikle yaz aylarında serinlemek isteyenler için: Dondurma ile sunum yapabilirsiniz. Dilerseniz de çikolata sosu üzerine dökebilirsiniz.

Afiyet olsun!!

Sütlü irmik tatlısı - çikolatalı
Sütlü irmik tatlısı – çikolatalı

 

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Sütlü irmik tatlısı kendin nasıl yapabilirsin?” answer-0=”Sütlü irmik tatlısı akşamları serinlemek için soğuk yendiğinde keyif veren bir tatlıdır. İrmik tatlısını süt ile nasıl hazırlanacağını buradan öğrenin.” image-0=”2302″ headline-1=”h3″ question-1=”Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi kendiniz yapmanız için gerekli malzemeler” answer-1=”1 paket süt 1,2 su bardağı irmik 8 yemek kaşığı toz şeker Paket vanilya Yemek kaşığından az fazla margarin 1 kaşık Hindistan cevizi Tarçın” image-1=”2300″ headline-2=”h3″ question-2=”Sütlü İrmik tatlısı Nasıl hazırlanır” answer-2=”Elinizdeki paket soğuk sütü bir tencere içine dökün. Üzerine şeker ve irmiği ilave edin ve karıştırın. Karıştırma esnasında kıvamı koyulaşmaya başladığı zaman margarin, vanilya ve hindistan cevizini de ilave edip karıştırmaya devam edin. Bebek maması kıvamına geldiği zaman, ıslattığınız Bor cam fırın tepsisine dökerek soğumaya bırakın. Dilerseniz, içerisine bisküvi eklemek istiyorsanız, karışımın yarısını başka bir tepsiye dökün ve üzerine bisküvileri yerleştirin. Kalan karışımı da art arda dizdiğiniz bisküvilerin üzerine dökün.” image-2=”2301″ count=”3″ html=”true”]

 
[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h4″ question-0=”Sütlü İrmik tatlısı arama kelimeleri” answer-0=”sütlü irmik tatlısı, sütlü irmik tatlısı – nefis yemek tarifleri, sütlü irmik tatlısı nefis yemek tarifleri, nefis yemek tarifleri sütlü irmik tatlısı, sütlü irmik tatlısı tarifi nefis yemek tarifleri, 2-kişilik sütlü irmik tatlısı, diyet sütlü irmik tatlısı, limonlu sütlü irmik tatlısı, kek kalıbında sütlü irmik tatlısı, sütlü irmik tatlısı sade” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

Bir yanıt yazın