Son dakika !!! Erdoğan’dan ‘asgari ücret işbirliği’ sözleri! Şubat ayını işaret etti…

Erdoğan'dan 'asgari ücret işbirliği' sözleri! Şubat ayını işaret etti.

SON DAKİKA: Yarın başlayacak asgari ücret görüşmeleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asgari ücretten vergi dilimine kadar birçok konuda işverenlerimizle birlikte çalışıyoruz” dedi. Erdoğan, “İş dünyasında çözülemeyecek sorun yoktur” vurgusunu yapan Erdoğan, dün açıklanan enflasyon verilerine atıfta bulunarak, “Şubat ayından itibaren toparlanma daha makul ve kontrol edilmesi kolay bir yerde gerçekleşecek.”

Erdoğan'dan 'asgari ücret işbirliği' sözleri! Şubat ayını işaret etti.
Erdoğan’dan ‘asgari ücret işbirliği’ sözleri! Şubat ayını işaret etti.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun Ankara’daki Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Asgari ücrete değinen Erdoğan, “İşçi-işveren diyaloğu güçlü olmazsa toplumsal huzursuzlukların görülmesi kaçınılmaz. Asgari ücretten vergi dilimine kadar pek çok konuda işverenlerimizle iş birliği yaptık.” Terörle mücadele konusuna da değinen Erdoğan, “Terör Suriye’nin kuzeyinden çıktıysa, Suriye’nin kuzeyinde bitiririz. Kobani bitti. İdlib’de, Kobani’de, her yerde gerekli tedbirleri alıyoruz, alıyoruz ve alacağız.” .”

ERDOĞAN’DAN ‘ASGERİ ÜCRET’ İLETİŞİMİ: BU KONULAR MASASINDA

Erdoğan, milyonların merakla beklediği yeni asgari ücretle ilgili müzakerelerin başlaması öncesinde konuya ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan, işçi ve işverenlerle ilgili olarak, “Asgari ücretten vergi dilimine kadar birçok konuda işverenlerimizle birlikte çalıştık” dedi. Çalışma hayatında çözülecek bir sorun olmadığını vurgulayan Erdoğan, “Haklarımız ne kadar iyi olursa ve asgari ücret gibi konularda gerekli fedakarlıkları yaparak çalışanlarımızın refahını korumak, o kadar hızlı ve güvenli olur.” Bu ortak hedeflere ulaşabiliriz, bu konuları zaten masada tutuyoruz ve hızla kapatacağız.”

“ÇALIŞMA HAYATINDA ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOKTUR”

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

TİSK yönetimine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Geçmişte sorunları olan bir ülkeyiz. Ülkemiz çok büyük bedeller ödedi. İktidara geldiğimiz günden beri iş hayatında adaletten taviz vermeyerek orta yollardan çıkmaya çalıştık. Çalışanlarımız gibi işverenlerimiz de bu durumun en yakın tanıklarıdır.

İşçiler ve işverenler arasındaki diyalog güçlü olmadığında toplumsal huzursuzluk kaçınılmazdır. Asgari ücret, vergi dilimi gibi birçok konuda işverenlerimizle çalıştık. TİSK artık sadece açıklama yapan bir kurum değil. Çalışma hayatında çözülemeyecek sorun olmadığını gördük ve yaşadık.

ŞUBAT AYINI İMZALIYOR! “Akıllı bir yere git”

Dün açıklanan enflasyon verileri toparlanmanın sürdüğünü gösteriyor. İnşallah şubattan itibaren yılbaşından sonra daha aklı başında ve kontrolü daha kolay bir yere gelir.

“KUZEY SURİYE’DEKİ TERÖRE SON VERİYORUZ”

Terör Suriye’nin kuzeyinden geliyorsa, sokarak değil, kaynağında bitireceğiz. Kobani bitti. İdlib, Kobani ve çevresinde gerekli tedbirleri aldık ve alıyoruz.

Asgari ücrette “ilçe” vurgusu

Ülkemiz için bu tarihi dönüm noktasında işverenlerimizden yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı artırmalarını bekliyor, büyümemizi cari fazladan daha da artırmayı hedefliyoruz.

Asgari ücret gibi konularda gerekli fedakarlıkları yaparak çalışanlarımızın haklarını ve refahını ne kadar iyi korursak, bu ortak hedeflere o kadar hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabiliriz. Bu sorunlar zaten masada ve hızla toparlayacağız.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın