En iyi ipuçları ve siyah noktalar için önleyici ürünler

En iyi ipuçları ve siyah nokta önleyici ürünler

Can sıkıcı siyah noktaların olmadığı, düzgün ve ince gözenekli bir cilt mi istiyorsunuz? Siyah noktalardan kurtulmak için hangi hileleri ve yöntemleri kullanabileceğinizi size anlatacağız.

Yağlı cilt ve geniş gözeneklerle mücadele eden birçok kadın, siyah noktalarından etkili bir şekilde kurtulmak ister. Sonuçta siyah noktalar cildin bakımsız görünmesine neden olur.

O halde, siyah noktaları gidermek için kullanılan kozmetiklerin ve araçların çok popüler olmasına şaşmamalı. Siyah nokta önleyici ürünlere ve siyah noktalardan kalıcı olarak kurtulmak için GERÇEKTEN neyin işe yaradığına yakından baktık.

En iyi ipuçları ve siyah nokta önleyici ürünler
En iyi ipuçları ve siyah nokta önleyici ürünler

Siyah noktalar nasıl gelişir?

Hangi ürün ve yöntemlerin siyah noktalara karşı gerçekten yardımcı olduğunu anlamak için öncelikle siyah noktaların nasıl geliştiğini bilmelisiniz.

[irp posts=”3428″ ]

Deride sebum üreten küçük bezler vardır. Bu yağlı madde cildi korumaktan sorumludur. Sebum kanallar, gözenekler yoluyla doğal olarak boşalır. Ancak vücut çok fazla sebum üretirse gözenekler genişleyebilir ve tıkanabilir. Sebumun yanı sıra çevresel etkilerden kaynaklanan kirler veya makyaj kalıntıları da bu genişlemiş gözeneklerde birikir. Sonuç: gözenek genişlemeye ve kararmaya devam eder. Bir siyah nokta belirir.

Siyah noktaların çıkarılması, kozmetik sorunun nedenini değil, yalnızca semptomu tedavi eder. Bunun nedeni aşırı sebum üretimidir. Bu nedenle aşırı sebum üretimini kontrol altına almak siyah noktaların daha sonra çıkarılmasından daha önemlidir, böylece siyah noktalar ilk etapta görünmez.

Temizlik ürünleri ile siyah noktalardan kurtulun

Bu nedenle siyah noktalardan kurtulmanın en önemli kuralı şudur: Cildinizi her sabah ve akşam temizleyin! Ve tabii ki buna yatmadan önce tüm makyajın çıkarılması da dahildir. Bunu yapmazsanız, daha fazla gözeneklerin tıkanmasını ve yeni siyah noktaların ortaya çıkmasını sağlarsınız.

Cildi temizlemek için temizleme losyonları veya misel su uygundur. Yağlı cildiniz varsa önemli: Sebum üretimini azaltan dengeleyici ürünler kullanın.

Peeling ile siyah noktalardan kurtulun

Siyah noktalardan kurtulmanın bir başka iyi yolu: peeling. Gözenekleri açarlar ve ölü deri hücrelerini temizlerler. Ancak çok sık peeling yapmamalısınız. Haftada bir kez yeterlidir. Hassas bir cildiniz varsa, aşındırıcı parçacıklarla peeling yapmak yerine enzim peeling veya meyve asitli peeling kullanmak daha iyidir.

Makyajınızı çıkardıktan veya peeling yaptıktan sonra nemlendirici bir kremle cildinize bakım yapmalısınız.

Siyah nokta giderici maskeler yardımcı olabilir

Cildiniz çok büyük gözeneklere sahipse ve kirlere ve büyük siyah noktalara eğilimliyse, aynı zamanda arındırıcı yüz maskeleri kullanmalısınız.

Aktif kömür veya bitkisel bileşenlere ek olarak, genellikle salisilik asit de içerirler. Bu asit cildi aşırı sebumdan kurtarır ve hücre yenilenmesini uyarır. Sonuç: siyah noktalar giderilir ve cilt genel olarak daha düzgün ve ince gözenekli görünür.

Siyah nokta önleyici maskeler, uygulanıp durulanacak bir maske, pratik bir kağıt maske veya soyma maskesi olarak mevcuttur.

Siyah noktaları çıkarın; Siyah nokta yamaları ne kadar iyidir?

Doğru yüz temizliği ve bakımı ile siyah noktaların önüne geçebilirsiniz. Ancak bazen siyah noktalardan hemen kurtulmak isteriz. Bu durumda, çoğu kişi burun, çene veya alındaki siyah noktaları gidermeyi amaçlayan siyah nokta önleyici sıvalara başvurur.

İyi haber: doğru kullanıldıklarında çalışırlar. Sadece gözeneklerdeki sebum tıkanıklıklarını çıkarırlar.

Siyah nokta yamalarının dezavantajı: Gözenek hızla yeniden sebumla dolduğundan, etki yalnızca kısa bir süre devam eder. Ve yapışmış yamayı soymak cildi tahriş eder. Bu yüzden haftada bir kez siyah nokta bandı kullanmalı ve ardından cildinizi yatıştırmak için bol bol bakım yapmalısınız.

Vantuzla siyah noktaları çıkarın Gerçekten işe yarıyor mu?

Siyah noktaları gidermek için bir başka popüler araç: siyah nokta vakumu. Cilde yerleştirilir ve kelimenin tam anlamıyla gözenekleri emer. Bu, burun üzerinde oldukça iyi çalışır, ancak yanaklar gibi cildin daha hassas olduğu yüzün diğer kısımlarında pek işe yaramaz.

Siyah nokta çıkarıcıyı test ettikten sonraki sonucumuz: Siyah nokta çıkarıcı düzenli kullanımla (haftada iki kez) cildi güzelleştirebilir. Ancak: Ciltteki siyah noktalardan kalıcı olarak kurtulmak için sadece doğru temizlik ve bakım ürünleriyle birlikte kullanılmalıdır.

Siyah noktalardan kurtulun, bu aracı profesyonellere bırakmalısınız.

Siyah nokta emiciye ek olarak, “abartılı ürün” kategorisi aynı zamanda “siyah nokta giderici” veya komedon itici içerir. Bu araç sivilce ve siyah noktaları gidermek için kullanılır. Sökücünün iki tarafı vardır: düz taraf siyah noktaları sıkmak içindir, ince, yuvarlak halkalı diğer taraf olgun sivilceleri açmak içindir.

Ancak dikkatli olun: Siyah noktalardan ‘Siyah Nokta Giderici’ ile kurtulmaya çalışırsanız, cildinizin daha da kötüleşmesi riskini alırsınız. Yanlış şekilde sıkarak siyah noktadaki sebum çevredeki bölgeye sıkılabilir. Hoş olmayan iltihaplanma sonucu olabilir. Bu nedenle kaldırma, eğitimli bir güzellik uzmanına bırakılmalıdır.

Siyah Noktalar İçin Diş Macunu İşe Yarıyor mu?

Siyah noktaları bir gecede kurutması gereken her türlü çare hakkında efsaneler var. Örneğin diş macunu veya alkolün siyah nokta öldürücü etkisi kanıtlanmamıştır.

Ve sadece bu da değil: Bu iki ev ilacı cilde bile zarar verebilir! Bu yüzden ellerini onlardan uzak tutmalısın.

Siyah noktalardan kurtulmak için 3 etkili ev ilaçları

Neyse ki, siyah noktalara gerçekten yardımcı olabilecek bir dizi ev ilaçları var. İşte en etkili üç tanesi:

1. Siyah noktalar için çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, antibakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğu için siyah noktaları gidermek için mükemmel bir çare olabilir. Bununla birlikte, bazı kişilerin alerjisi vardır, bu nedenle ilk kez kullandığınızda, cildin reaksiyonunu test etmek için dikkatli ve yerinde kullanılmalıdır.

Uygulama: Çay ağacı yağı, saf, suyla seyreltilmiş veya çay ağacı yağı kremleri şeklinde doğrudan cildin etkilenen bölgesine uygulanabilir. Pamuklu ped ile günde üç kez uygulayın. Birkaç gün sonra cildinizin görünümünde bir iyileşme görmelisiniz.

Önemli: Uygulamadan önce ellerinizi iyice yıkayın!

2. Siyah noktalara karşı çinko

Çinko, çeşitli metabolik süreçler için gereklidir. Yara iyileşmesi için önemlidir, iltihaplanmayı engeller ve sebum üretimini azaltır. Vücut depolayamadığı için düzenli olarak dışarıdan alınması gerekir.

Dünya Sağlık Örgütü günlük 15 mg çinko dozu önermektedir. İyi çinko kaynakları peynir, kümes hayvanları ve et, tahıllar, baklagiller ve brokoli gibi sebzelerdir.

Uygulama: Çinko gıda yoluyla, tablet şeklinde alınabilir veya merhem olarak uygulanabilir. Yeterli bir tedarik, cildi iyileştirebilir.

3. Siyah noktalara karşı şifalı toprak

Şifalı kil, sebumu ve toksinleri ciltten uzaklaştırır, cilde mineral sağlar ve aynı zamanda kan dolaşımını destekler. Böylece şifalı toprakla sadece siyah noktalardan kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda pembe bir cilt sağlarsınız.

Uygulama: Siyah noktalardan kurtulmak için şifalı toprak maske olarak düzenli olarak uygulanır. Şifalı toprak tozunu su veya papatya çayı ile karıştırıp yapışkan macunu etkilenen bölgelere uygulayabilirsiniz. Maskeyi 30 dakika bekletin, ardından ılık suyla tamamen durulayın.

Sağlıklı bir yaşam tarzı ile siyah noktalardan kurtulun

Siyah noktaları gidermek için doğru bakım ve araçlara ek olarak, daha güzel bir cilt için başka ipuçları da var. Muhtemelen en önemlisi: Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürün.

Stres, uykusuzluk, sigara ve alkol tüketimi cilt için son derece kötüdür. Özellikle nikotin gözenekleri kapatarak cildin çabuk yaşlanmasına da neden olur.

Sonuç: cilt yağlı hale gelir ve geniş gözeneklere sahip olur. O zaman mükemmel bakım bile zor zamanlar geçirir. Yani güzel bir cilt istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey yaşam tarzınızı yeniden düşünmektir.

Stresli aşamalardan sonra düzenli rahatlama, vücudun yenilenebilmesi için aynı derecede önemlidir. Temiz havada çok fazla egzersiz, iyi kan dolaşımı sağlar ve böylece cilde oksijen tedarikini artırır.

Siyah noktalar ve geniş gözenekler: Diyet de rol oynar

Sağlıklı beslenme ile de cildinizi destekleyebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için önemli olan çeşitli mineraller ve vitaminler vardır. Bunlar arasında çinko, biotin, demir ve C vitamini bulunur. Dengeli bir diyet (yani çok sayıda meyve, sebze ve tam tahıllı ürünler) yiyen herkes bu maddeleri yeterli konsantrasyonlarda emer.

Ve unutma: yeterince iç! Sadece günde en az 2 litre içenler (tercihen su veya şekersiz çay) cildine içeriden yeterli nemi sağlar.

Sonuçlandırmak için önemli olan bir şey Cilt bakımı her zaman çok bireyseldir.

Tarif ettiğimiz ipuçlarının veya sunduğumuz ürünlerin işinize yarayıp yaramadığına yalnızca siz karar verebilirsiniz. Tahrişe eğilimli çok hassas bir cildiniz varsa, bir cilt uzmanına görünmeniz tavsiye edilebilir. Böylece cildinizin ihtiyaçlarına uygun bakımı bulmanız garanti edilir.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

Bir yanıt yazın