Her şey güzellik için; Gençleştirme, pürüzsüzleştirme,…

Her şey güzellik için; Gençleştirme, pürüzsüzleştirme,...

Her şey güzellik için; Gençleştirme, pürüzsüzleştirme, güçlendirme ve modelleme amaçlıdır. Ancak bu yüksek gereksinimleri karşılayabilmeleri için kozmetikte ne olabilir (olamaz)?

Erken gelişmiş uygarlıklarda bile kozmetikten çok şey bekleniyordu: Kleopatra, eşek sütü banyolarının yumuşatıcı etkisini ve siyah çerçeveli gözlerin çekiciliğini biliyordu.

Bu arada ürünler rafine edildi ve artık kadın firavunlara mahsustur. Her yaş ve her cilt tipi için mükemmel güzellik kozmetikleri vardır. Yüksek doz aktif içerikli kozmetikler, doğal kozmetikler, medikal markalar ve eczane kozmetikleri her ihtiyaca ve tüm trendlere hizmet ediyor.

Her şey güzellik için; Gençleştirme, pürüzsüzleştirme,...
Her şey güzellik için; Gençleştirme, pürüzsüzleştirme,…

kozmetik maddeler

İçerikler, INCI kozmetik listesinde beyan edilmiştir. Meslekten olmayanlar için, çoğunlukla Latince olan bu teknik terimlerin anlaşılması zordur. Sodyum lauret sülfat veya propil parabenin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız www.kosmetik-check.de adresinden içeriğinin ilk üç harfini girerek vücuda zararlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Çünkü bir şey açık: Güzel ambalajlarda parlaklık, hacim, elastikiyet, sıkılık ve karizma artışı vaat eden pek çok şeyin yan etkisi yok değil.

Kozmetikte doğal trend

Doğal kozmetik üreticileri yıllardır parabenler, koruyucular, parfümler, silikon yağları ve yumuşatıcıların etkilerine dikkat çektiği için kozmetik sektörü artık güzellik söz konusu olduğunda doğaya yöneliyor. Bahsedilen bileşenlerin gerçekten sağlık üzerinde ciddi olumsuz etkileri olup olmadığını netleştirmek asla mümkün olmayacaktır. Klinik araştırmalar pahalı ve zaman alıcı olduğu için, bunların bedelini kim ödemeli? Ve şu anda kullanılmakta olan ikamelerin gerçekten daha iyi olup olmadığı da sorgulanabilir. Örneğin, bazı saç kozmetiği üreticileri renk bazı olarak amonyak kullanmıyor. Bununla birlikte, halen kullanılan boyalar (ayrıca bkz. renk koruma şampuanı) hala tüm vücuda bir saldırı planı gibi okunmaktadır.

Bireysel kozmetikler

Kozmetik ile uğraşırken iki seçenek vardır: şüphe duymadan inanmak veya araştırmak. FIT FOR EĞLENCE, ister kırışıklık kremleri, deodorantlar, hassas ciltler için ürünler veya maskara olsun, kozmetik endüstrisinin verdiği sözlerin sonuna kadar ulaşmaya devam ediyor. Güzellik ve Sağlık sayfalarımıza bir göz atın – kozmetik dünyası hakkında her zaman heyecan verici hikayeler vardır.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın