Şahane Mozartkugeln nasıl yapılır?

Mozartkugel

Şahane Mozartkugeln nasıl yapılır? Mozartkugeln nedir? Mozartkugeln Avusturya’nın Dışı çikolata kaplı, içi romla ıslanmış badem ezmesi ve nuga karışımıyla doldurulmuş top şeklinde şekerlemeleridir. Antep fıstıklı ve nugatlı ince badem ezmesi pralinleri.

Mozartkugel
Mozartkugel

Mozartkugel için malzeme olarak ne gerekli?

200 gr nuga
200 gr çiğ badem ezmesi kütlesi
2 yemek kaşığı gül suyu veya kirsch
25 gr fıstık, çok ince doğranmış
125 gr pudra şekeri
100 gr kuvertür

Peki Mozartkugel nasıl yapılır?

Nuga kütlesini yaklaşık 1 cm çapında küçük küpler halinde kesin ve top haline getirin ve soğutun.

Bu sırada çiğ badem ezmesi karışımını gül suyu, kıyılmış antep fıstığının 2/3’ü ve pudra şekeri ile pürüzsüz bir kütle elde edene kadar işleyin. Bu en iyi elinizle çalışır. Kütleyi 3 cm kalınlığında bir rulo haline getirin. Her nuga topunda bir parça badem ezmesi olacak şekilde bunları parçalara ayırın.

Badem ezmesi parçalarını düzleştirin, her birine bir top nuga koyun, badem ezmesi ile tamamen kaplayın ve her ikisini de hızlıca bir top haline getirin.

Daha sonra kuvertürü eritin ve topları çatalla batırın, biraz süzün ve yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Pralinleri antep fıstığı ile serpin ve kurumaya bırakın.

İpucu: Mozartkugeln serin ve hava geçirmez bir ambalajda saklandığında birkaç hafta saklanır.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[ez-toc]

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Mozartkugeln nedir?” answer-0=”Mozartkugeln Avusturya’nın Dışı çikolata kaplı, içi romla ıslanmış badem ezmesi ve nuga karışımıyla doldurulmuş top şeklinde şekerlemeleridir. Antep fıstıklı ve nugatlı ince badem ezmesi pralinleri.” image-0=”2145″ headline-1=”h3″ question-1=”Mozartkugel için malzeme olarak ne gerekli?” answer-1=”200 gr nuga 200 gr çiğ badem ezmesi kütlesi 2 yemek kaşığı gül suyu veya kirsch 25 gr fıstık, çok ince doğranmış 125 gr pudra şekeri 100 gr kuvertür” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”Peki Mozartkugel nasıl yapılır?” answer-2=”uga kütlesini yaklaşık 1 cm çapında küçük küpler halinde kesin ve top haline getirin ve soğutun. Bu sırada çiğ badem ezmesi karışımını gül suyu, kıyılmış antep fıstığının 2/3’ü ve pudra şekeri ile pürüzsüz bir kütle elde edene kadar işleyin. Bu en iyi elinizle çalışır. Kütleyi 3 cm…..” image-2=”” count=”3″ html=”true”]

Bir yanıt yazın