Muazzam Şahane viyana Şinitzel kendin nasıl pişirirsiniz?

Şinitzel tarifi, evde nasıl yapılır?

Şinitzel tarifi, evde nasıl yapılır? İster Tavuk ister dana hakiki Viyana Şinitzel pişir! Evde lezzetli viyana şinitzel tadını almanın en iyi yolu, evde kendin pişir. Burada Muazzam lezzetli Şinitzel nasıl pişirilir sizlere tarif edeceğiz. Hakiki viyana Tavuk şinitzel yapımı nasıl yapılacağını sizse tarif edeceğiz. Muazzam lezzetli evde pişirmenin eni iyi yolu bu tarifi okumak.

Şinitzel Avusturya Viyana kentinin ulusal yemeğidir. Ben 19 sene orada yaşadığım sürece çok kez yemişimdir ve hakikatten hazırlanması basit ama Evde hazırlar iken Püf noktalarını mutlaka bilmeniz gereken bir yemektir. Dilerseniz Tavuk ile yapın, Dilerseniz Sığır eti ile yapın.

Şinitzel tarifi, evde nasıl yapılır?
Şinitzel tarifi, evde nasıl yapılır?

Aynı zamanda Burgerking ve Mc Donald, Popeyes gibi fastfood zincirlerin kullandığı Tavuk menülerin atasıdır.

Şinitzel tarifi ve yapımı için gerekli olan malzemeler:

500Gr. Göğüs filotosu, (Banvit, Has tavuk veya Şen piliç olabilir. Direk olarak A101, Bim, Migros veya CarrefourSA  gibi Süpermarketlerden temin edebilirsiniz.)

Galete unu (Bağdat baharat veya dilediğiniz bir marka, ama beyaz olmasına özen gösterin)

Beyaz un (sinangil un veya Hekimoğlu un tavsiye ederim ama yoksa diğerlerde olur)

3 adet Yumurta

Bir tutam karabiber

Bir tutam Knorr Tavuk çeşnisi (güzel lezzet katması için)

Bir tutam tuz

İşte Bu kadar, fazla malzemeye gerek yok 😊

Kızartmalık yağ

Muazzam Şahane viyana Şinitzel kendin nasıl pişirirsiniz?

Öncelikle aldığınız tavuk filetoları yaklaşık serçe parmağınızın kalınlığı kadar kesin. Kestiğiniz Tavuk filetolarını ister bir Merdane, ister bir bardak yardımı ile veya döverek iyice inceltin. Aksi takdirde içi Pişmemiş olacaktır ve siz bundan rahatsız olacaksınız. Filetolar yaklaşık olarak bir el boyutunu geçmesin.

Yumurtaları bir kaba kırıp iyice çırpın

Beyaz unu bir kaba koyun

Galate unun bir kaba koyun ve içini tuzu, karabiberi ve çeşniyi ilave edip iyice karıştırın.

Şimdi aslında önemli can alıcı nokta burada yatıyor:

Dövülmüş Tavuk filetoları Yumurtaya batırın ve sonra unun içine serin, üstünü unlayın ve ters çevirip vurun. Un iyice yapışmış olmalı.

Daha sonra unlanmış filetoları yeniden yumurtaya batırın ve aynı işlemi şimdi galete unu ile yapın.

Daha önce kızdırılmış yağ içine atın ve kızartın. Şinitzel hafif altın rengi alınca çıkartın. Dışarda tam altın rengine dönecektir. Fazla kızartırsanız kararır ve lezzetli olmaz.

Nasıl yenir?

Evde yapılmış Şinitzel mutlaka üzerine limon sıkılarak yenmeli. Tercihen bazı Viyanalılar Böğürtlen reçeli ile yemekte, buda lezzetli oluyor.

Şnitzelin yanına ne gider?

Yanına garnitür olarak haşlanmış sebze, Pilav veya yine Şinitzel yer ike Avusturyalıların en çok tercih ettiği Patates püresidir.

Viyana Şnitzeli yerken afiyet olsun !!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[ez-toc]

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Şinitzel tarifi, evde nasıl yapılır?” answer-0=”Evde şinitzel nasıl yapılır? Burada Şinitzel nasıl pişirilir sizlere tarif edeceğiz. Hakiki viyana Tavuk şinitzel yapımı nasıl yapılacağını sizse tarif edeceğiz.” image-0=”2117″ headline-1=”h2″ question-1=”Şinitzel tarifi ve yapımı için gerekli olan malzemeler:” answer-1=”500Gr. Göğüs filotosu, (Banvit, Has tavuk veya Şen piliç olabilir. Direk olarak A101, Bim, Migros veya CarrefourSA gibi Süpermarketlerden temin edebilirsiniz.) Galete unu (Bağdat baharat veya dilediğiniz bir marka, ama beyaz olmasına özen gösterin)” image-1=”2117″ headline-2=”h3″ question-2=”Evde şinitzel nasıl Pişirilir?” answer-2=”Öncelikle aldığınız tavuk filetoları yaklaşık serçe parmağınızın kalınlığı kadar kesin. Kestiğiniz Tavuk filetolarını ister bir Merdane, ister bir bardak yardımı ile veya döverek iyice inceltin. Aksi takdirde içi Pişmemiş olacaktır ve siz bundan rahatsız olacaksınız. Filetolar yaklaşık olarak bir el boyutunu geçmesin.” image-2=”2117″ headline-3=”h3″ question-3=”Şinitzel nasıl yenir?” answer-3=”Evde yapılmış Şinitzel mutlaka üzerine limon sıkılarak yenmeli. Tercihen bazı viyanalılar Böğürtlen reçeli ile yemekte, buda lezzetli oluyor.” image-3=”2117″ headline-4=”h4″ question-4=”Şnitzelin yanına ne gider?” answer-4=”Yanına garnitür olarak haşlanmış sebze, Pilav veya yine Şinitzel yer ike Avusturyalıların en çok tercih ettiği Patates püresidir.” image-4=”2117″ count=”5″ html=”true”]

Bir yanıt yazın