9 ipucu ile Kötü ruh halinden kurtulun

Kötü Ruh hali

Kötü bir ruh haline karşı faydalı 9 ipucu

Faydalı 9 ipucu – Bazen sadece kötü bir ruh halindesin. Bu tamamen sorun değil. İşte kötü ruh halinden çıkmak isteyen herkes için ipuçları.

Herkesin kötü bir ruh hali içinde olma hakkı vardır ve kimse bundan utanmamalıdır. Ama kötü hisleri üzerinizden atmanız gereken bir an gelir. Çoğu zaman kendi kendine geçer. Diğer günlerde neredeyse dayanılmaz.

Acilen iyi bir ruh hali güçlendiriciye ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin. Çünkü burada biraz yardımcı olmak için kullanabileceğiniz on ipucu var.

9 ipucu ile Kötü ruh halinden kurtulun
9 ipucu ile Kötü ruh halinden kurtulun

1. Kötü ruh halinin nedenlerini yazın

Çoğu durumda, kötü ruh halinin belirli bir nedeni vardır. Onu tanıyorsan, hemen daha iyi hissedeceksin. Kendi içine girip neden kötü bir ruh halinde olduğunu düşünmek en iyisidir. İş yerinde olan bir şey yüzünden mi, aptal bir görev mi? Aileniz, arkadaşlarınız veya partnerinizle sorunlarınız mı var? Tetiği bulduğunuzda, bir yere yazın. Ruhundaki tüm öfkeyi yaz. Bu çok daha kolay hale getirir ve sonrasında daha iyi hissedeceksiniz.

2. Duruşunuzu ayarlayın

Kötü bir ruh haline karşı iki numaralı ipucu çok basit ama oldukça etkilidir. Ayağa kalkın, sırtınızı düzeltin, göğsünüzü dışarı doğru itin ve omuzlarınızı geriye doğru yuvarlayın. Herkese büyüklüğünü göster. Bu size anında yeni bir özgüven verir ve otomatik olarak biraz daha iyi hissetmenizi sağlar.

3. Gülümseyin!

İçinizden gülmek gelmiyorsa bile bir deneyin. Gülümsüyorsanız, artık kötü bir ruh halinde olamazsınız. İsterseniz bir adım daha ileri gidin ve gülecek bir şeyler bulun. Örneğin, bir arkadaşınızı arayın ve ondan size komik bir şey söylemesini isteyin.

4. Ne kadar harika olduğunuzun farkına varın

Muhtemelen şu anda buna inanmıyorsun, ama harikasın! Buna tekrar inanabilmeniz için en az üç büyük özelliği yazmalısınız.

5. İyi hissettiren mantralar

Biraz aptalca gelebilir ama aslında kötü ruh halinizden kurtulmak istediğinizde uzun bir yol kat eder. İyi hissettiren mantraları düşünün ve bunları kendinize söyleyin. Bunları ne kadar çok söylerseniz, onlara inanma olasılığınız o kadar artar.

İyi ruh hali mantraları örneğin şunlar olabilir:

 • Her şey iyi olacak.
 • Hayat sadece bir midilli çiftliği değil – ve bu iyi bir şey.
 • Yarın her şey daha iyi olacak.
 • Hayatın benim için bir planı var ve benim de bir planım var.
 • Düş, kalk, tacını düzelt, gülümse.

6. Güzel bir şey hatırla

Son tatil, en iyi arkadaşınızla veya iyi bir arkadaşınızla denizde geçirdiğiniz gün: Kesinlikle çok güzel anılarınız var. Kendinizi kötü hissettiğinizde en güzel anları hatırlayın. Yüzünüze küçük bir gülümseme koymaları garantilidir.

7. Hayatınızın aslında ne kadar iyi olduğunun farkına varın

Bu dünyadaki diğer birçok insanla karşılaştırıldığında, harika bir hayatın var ve şu anda seni kötü yapan şey aslında haplar. Kendine acıma içinde yuvarlanırken bunu aklında tut. Çünkü şükran, her şeyi tekrar olumlu bir ışıkta görmeye de yardımcı olabilir.

8. Güzel şeylerle dikkatinizi dağıtın

Dikkatin dağılması, kötü bir ruh hali için en iyi çarelerden biridir. Güzel bir şeyler yapın, arkadaşlarınızla buluşun ve gerçekten iyi vakit geçirin. Çünkü moraliniz bozuk olduğunda, özel anları bilinçli bir şekilde kutlamanıza yardımcı olur. Bundan sonra daha iyi hissedeceğiniz garanti. Zihninizi bir şeylerden uzaklaştırmanız ve size kötü ruh haline neden olan şeyi geride bırakmanız önemlidir.

9. Biraz temiz hava alın

İdeal olarak, güneş parlamalıdır, ancak yağmurlu ve rüzgarlı olsa bile dışarı çıkıp biraz temiz hava almalısınız. Bu kafanızı özgürleştirir.

 1. Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

  Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

  Youtube Kanalı

  KanalıFacebook kanalı

  İnstragram Kanalı

  [wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın