Mide problemleriniz olduğunda bu 9 besin size iyi geliyor!

Mide problemleriniz olduğunda bu 9 besin size iyi geliyor

Mide problemleriniz olduğunda bu 9 besin size iyi geliyor!

Mide problemi herkesin sıkıntı çektiği konudur. Sağlık açısında Mide problemi sürekli yaşıyorsanız başka rahatsızlığın habercisi de olabilir.

Mide problemleriniz olduğunda bu 9 besin size iyi geliyor
Mide problemleriniz olduğunda bu 9 besin size iyi geliyor

Bu besinler Mide problemi ni gideriyor

Mide problemi – Stres, bir virüs veya çok fazla yağlı yiyecek midenizi çabucak bozabilir ve günde birkaç kez tuvalete gitmenize neden olabilir. Bu tam olarak eğlenceli değil, bu yüzden sorundan bir an önce kurtulmak istiyoruz. Her halükarda mide probleminiz varsa süt ürünleri, yağlı yiyecekler, tatlılar ve alkolden uzak durmalısınız. Ama sana yardımcı olacak ne yiyebilirsin?

Kimse üzgün bir bağırsaktan hoşlanmaz.

1. Muz

Bu meyve midenize iyi gelir çünkü midenizi tahriş etmez. Ayrıca muzlar, bağırsak hareketlerini normalleştiren ve ishale karşı koyan liflerle doludur. İçerdiği B6 vitamini de şişkinliği azaltır ve sıkışık kasları gevşetir.

2. Beyaz ekmek

Beyaz ekmek ve tuzlu krakerler genellikle ishal ve mide bulantısı için önerilir. Bir parça beyaz ekmek mideyi doldurduğu için mide bulantısına iyi gelir. Boş bir mide daha fazla aşındırıcı mide asidi üretir ve bu da kendinizi daha kötü hissetmenize neden olur. Beyaz ekmek lif, protein ve yağ oranı düşük olduğu için ishale de yardımcı olur. Mideyi doldurur, ancak sindirim sürecini yavaşlatır ve dışkı otomatik olarak kalınlaşır.

3 yumurta

Birkaç gün boyunca mide problemleriniz varsa, kendinizi hızla zayıf hissedebilirsiniz. Güç kazanmak için protein tüketmek iyi bir fikirdir. Et mide bulantısını artırabileceğinden genellikle en iyi seçim değildir. Bu nedenle, yumurta gibi daha hafif bir protein türü daha iyidir. Haşlanmış veya az yağlı çırpılmış yumurta, kendinizi iyi hissetmiyorsanız iyi bir yemektir.

4. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi suda çözünen fermente olabilen lifler içerir. Bu yiyecek hızla sindirilir, ancak yine de lifinden uzun süre faydalanabilirsiniz. Bu size olası bir virüse karşı savaşmak için enerji verir. Yulaf ezmesi ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren proteinler içerir. Yulaf gevreğini su veya badem sütü ile hazırlayın ve güzel, yumuşak ve kolay sindirilebilir hale gelene kadar pişirin. Tahrişe neden olabileceğinden inek sütü kullanmamak daha iyidir. Kabız olmasanız bile yulaf ezmesi güne başlamanın ve bağırsak hareketlerinize yardımcı olmanın harika bir yoludur.

5. Domates

Tam tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar gibi domatesler de prebiyotiktir. Bu, daha az ishal olmanız için bağırsakları güçlendirdikleri anlamına gelir.

6. Tatlı patates

Tatlı patates gibi magnezyum, kalsiyum ve potasyum içeriği yüksek gıdalar gazı azaltır ve tuzu emer. Bu patatesler ayrıca sağlıklı bir kilonun korunmasına ve daha düz bir karın elde edilmesine yardımcı olur.

7. Zencefil

Mide problemi için Zencefil çayı, zencefilli şekerler ve zencefil tabletleri mide bulantısı ve kusmaya yardımcı olur. Kemoterapi nedeniyle çok fazla mide bulantısı çeken kanser hastalarına sıklıkla tavsiye edilirler. Ancak zencefil çocuklar için değil, sadece yetişkinler için iyidir.

8. su

Herhangi bir gastrointestinal şikayette bol su içmek çok önemlidir. İshal durumunda, vücudun su içeriğini yenilemek özellikle önemlidir. Kabız olduğunuzda, bağırsak hareketlerinizi yumuşatmak ve hareket ettirmek için çok suya ihtiyacınız vardır. Mide problemize iyi gelecek.

9. Kahve

Mide problemin en büyük yardımcısı. Kabızsanız, kahveyi doğal bir müshil olarak kullanabilirsiniz. Ancak mide bulantısı ve ishal ile gerçekten ellerinizi ondan uzak tutmalısınız!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Bir cevap yazın