Köpek edinme – Bana hangisi uyar

Köpek edinme - Bana hangisi uyar

Köpek edinme – Bana hangisi uyar

Burada köpek sahiplerinin köpek satın alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve sizin için doğru dört ayaklı dostu nasıl bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir köpek almak ister misin? O zaman hazırlanacak, planlanacak ve düşünülecek çok şey var. Size doğru köpeği nasıl seçeceğiniz, nereden alacağınız konusunda ipuçları veriyoruz ve yeni köpeğiniz için hangi aksesuarlara acilen ihtiyacınız olduğunu söylüyoruz.

Doğru köpek nasıl bulunur?

Bir köpek almak istediğinize karar verdikten sonra şunları göz önünde bulundurmalısınız: Yeni köpeğinizden beklentileriniz nelerdir? Her gün ne kadar yalnız kalması gerekiyor? Köpeğinizle hangi sporu yapmak istersiniz? Tüm bunların hangi köpek cinsini seçeceğiniz üzerinde etkisi vardır.

Köpeğinizi seçerken şu ipuçlarını da göz önünde bulundurmalısınız:

  1. Yavru veya yetişkin köpek: Hangi köpek olmalı?
  2. Erkek veya Dişi: Bunlar karakter farklılıklarıdır.
  3. Doğru köpek yavrusu nasıl seçilir
Köpek edinme - Bana hangisi uyar
Köpek edinme – Bana hangisi uyar

Bir köpek al: Burada hayallerinin köpeğini bulacaksın

Yeni köpek için gereksinimlerinizin ne olduğu netleştikten ve belirli bir cins kısa listeye alındıktan sonra, bir sonraki adım böyle bir köpeği nereden alabileceğinizi bulmaktır. Tabii ki, yerel hayvan barınaklarını ziyaret etmek her zaman öder. Burada bir sürü köpek yuva bekliyor. Aralarından beklentilerinizi karşılayan biri olabilir.

Elbette yavru köpeğinizi yetiştiriciden de alabilirsiniz. Yetiştiricinin ciddi olduğundan emin olun! Pazarlık tuzağına düşmeyin. Suçlu köpek yetiştiricileri genellikle düşük fiyatların arkasına saklanır.

Bir köpek al: Bu aksesuarlara ihtiyacın var

Bir köpeğe karar verdikten sonra, artık acilen doğru aksesuarlara ihtiyacınız var. Yavru köpekler için temel ekipmanların yetişkin köpeklerden farklı olduğunu unutmayın. Özellikle köpek koşum takımı, yetişkin hayvanların köpek koşumlarından farklı bir boyuta ihtiyaç duyar.

Ayrıca, yeni köpeğinizi almadan önce aşağıdakileri kesinlikle almalısınız:

  • Köpek sepeti: satın alma ve yer hakkında ipuçları
  • Bir köpek tasması satın alın: Her amaca uygun doğru köpek tasması
  • Et içeriği yüksek köpek maması

Ayrıca köpek sahiplenmenin çok pahalı olduğunu unutmayın. Bir köpek almadan önce sadece bir kerelik maliyetleri değil, aynı zamanda devam eden maliyetleri de düşünmeniz gerekir. Her şeyi düşündüğünüzde, bir köpekle birlikte bir geleceğin önünde hiçbir şey duramaz.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın