Hayvanların çocuklar üzerinde bu kadar olumlu bir etkiye sahip olmasının 5 nedeni

Hayvanların çocuklar üzerinde bu kadar olumlu bir etkiye sahip olmasının 5 nedeni

Hayvanların çocuklar üzerinde bu kadar olumlu bir etkiye sahip olmasının 5 nedeni

Evcil hayvanlar çocuklarda pozetif etkiye sahiptir. İster terapi, ister arkadaş olarak evcil hayvanlar bizim geleceğimiz için en iyisidir. Evcil hayvanların olumlu etkisi hakkında işte size 5 ipucu yazmaktayız. “Anne, baba, bizim de evcil hayvanımız olabilir mi?” – Hemen hemen tüm çocukların dilek listesinin başında kendi evcil hayvanı vardır.

Ve birden fazla iyi neden için: Pek çok araştırma ve hatta daha fazla günlük deneyim, köpeklerin, kedilerin, küçük hayvanların, kuşların ve Co.’nun çocuklar ve tüm aile üzerindeki etkilerinin ne kadar olumlu olduğunu gösteriyor.

“Bir evcil hayvan istiyorum!”

Hayvanların çocuklar üzerinde bu kadar olumlu bir etkiye sahip olmasının 5 nedeni
Hayvanların çocuklar üzerinde bu kadar olumlu bir etkiye sahip olmasının 5 nedeni

Sebep 1: Hayvanlar özgüveni artırır

“Dört ayaklı gelişim çalışanları” – “Toplumdaki Evcil Hayvanlar” araştırma grubu, hayvancılığın sağlıklı çocuk gelişimi üzerindeki etkileri konusundaki mevcut bilim durumunu bu şekilde tanımlıyor. Günlük aile hayatındaki hayvanlar, çocukların duygusal gelişimini destekler, çocukların refahını ve özgüvenini güçlendirir. Sonuç olarak, evcil hayvanı olan çocuklar daha az yalnız hissederler ve genellikle aile hayvanları küçük arkadaşlarına fazladan bir cesaret verir. Aynı zamanda, köpekler, kediler veya kobaylar gibi evcil hayvanları sevmek, rahatlatıcı sarılma hormonu oksitosin salgılar. Anaokulu veya okul çocuklarının yoğun günlük yaşamı için değerli bir denge.

Sebep 2: Hayvanlar farkındalığı ve iletişimi teşvik eder

Hayvanlarla büyüyen çocuklar, onlarla etkileşime girerken dikkat etmeyi öğrenirler. Küçük bir hamster, küçük pençeleriyle yanaklarına bir şey soktuğunda ne kadar tatlı ve sevimli oluyor. Ve kediler, sevilmekten hoşlandıklarında oldukça rahat mırıldanırlar, ancak bazen sadece yalnız bırakılmak isterler. Doğal olarak, hayvanlarla uğraşmak çocukların gözlem güçlerini ve gözlemledikleri şeye tepkilerini eğitir. Birçok günlük durumda dikkatli olmayı, düşünceli olmayı, farklı sinyalleri yorumlamayı, dinlemeyi ve buna göre davranmayı öğreneceksiniz – iyi ve yapıcı iletişim için harika bir temel.

Sebep 3: Hayvanlar en iyi dinleyicilerdir

Evcil hayvanı olan çocukların daha az yalnız hissettiklerini zaten fark ettik. Hayvanlar harika dinleyici oldukları için olabilir mi? Onlara her şeyi anlatabilirsin. Sadece oradalar, kulaklarını dikiyorlar ya da orada rahat bir şekilde uzanıyorlar ve rahatsız edici sorular sormuyorlar. Bu nedenle, örneğin okuma kanişi Benson’ın çalıştığı Hamburg’da, okumayı öğrenmek ve okumayı teşvik etmek için giderek daha fazla köpek kullanılıyor. Beyaz, alerji dostu kral kaniş, Bergedorf kütüphanesindeki tek dört ayaklı çalışandır ve oradaki çocukların ona hikaye okumasına izin verilir.  “Özellikle okuma güçlüğü çeken kız ve erkek çocuklar, Benson tarafından tekrar tekrar olumlu bir şekilde teşvik ediliyor ve okumaya devam etmeleri için teşvik ediliyor. Sakinliği çocuklara aktarılıyor, Benson kimseyi iyileştirmiyor veya eleştirmiyor, dinliyor, herkesi seviyor. hikaye ve çocuklar bunun için onu seviyor.”

Sebep 4: Hayvanlar araştırma ruhunu uyandırır

Ancak sadece temas, sarılma ve dinleme sayıları değil, aynı zamanda çocukların etkileyici çeşitlilikteki hayvan dünyası da onları büyüler. Hayvanlarla ilgili kurgusal olmayan kitaplar anaokulunda ve ilkokulda büyük bir hitdir, bu yaş grubundaki kız ve erkek çocuklar özel bir merak ve araştırma ruhu ile karakterize edilir. Kuşlar, balıklar (yeni başlayanlar için akvaryumda) veya akik salyangozları gibi evcil hayvanlar da bunu evde teşvik edebilir. Büyük salyangozlardan birini elinizde tutmak, akvaryumdaki su kalitesini belirlemek veya muhabbet kuşuna dil dersi vermek ne kadar heyecan verici. Hiç şüphe yok ki: Evcil hayvan beslemek, çocukların hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgi ve anlayışlarını geliştirir.

Sebep 5: Hayvanlar sorumluluk duygusunu arttırır

Tabii ki, çocuklar sadece bir evcil hayvanın sorumluluğunu üstlenmemeli, ebeveynlerinin desteğine de güvenmelidir. Ancak yaşlarına bağlı olarak hayvancılıkta basit görevler üstlenebilirler ve bu da onların dayanıklılık, sabır ve entelektüel olgunluklarının gelişimine olumlu etki eder. ABD Teksas Üniversitesi’nin diyabet hastası ergenlerle yaptığı bir araştırma, düzenli olarak bir balığa bakmanın bile gençlerin kendilerine karşı daha sorumlu olmalarına yardımcı olduğunu gösterdi. Güzel bir sonuç.

İpucu: “Toplumda Evcil Hayvanlar” araştırma grubunun “Çocuklar ve Hayvanlar” web sitesinde konuyla ilgili ilginç çalışmalar, ebeveynler için bilgiler ve bir hayvan seçmeyle ilgili ipuçları var. Köpek mi, kedi mi, balık mı, kuş mu yoksa kemirgen mi olmalı? Ailemize en uygun hayvan hangisidir? Tablo şeklindeki bir genel bakış, karar vermenize yardımcı olur ve dikkate alınması gereken tüm önemli soruları bir kontrol listesi şeklinde gösterir.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın