Kişilik Testi – Kişiliğini hangi renkler özetler

Kişilik testlerin en vazgeçilmez maddelerinden biri renk testidir.

Kişilik testi ile kendini bul. Renkler güzeldir, herkesin sevdiği renkler farklıdır, Kişilik testlerin en vazgeçilmez maddelerinden biri renk testidir. Şirketler bile personel alımlarında yönetici adaylarına Kişilik testinde bu renk yöntemlerini kullanmaktadır.

Kişilik testlerin en vazgeçilmez maddelerinden biri renk testidir.
Kişilik testlerin en vazgeçilmez maddelerinden biri renk testidir.

Kişiliğinize hangi renk uyuyor? Ateşli kırmızı mısın yoksa güneşli sarı mı?

Antik Yunan’da, birinin görünüşünden nasıl bir insan olduğunu anlayabileceğine inanılıyordu. Örneğin, geniş alınlı bir kişinin çok zeki olduğuna inanıyorlardı. Ve eğer uzun bir boynunuz varsa, bu tembelliği gösterirdi. Günümüzde, birinin kişiliğini deşifre etmek için psikolojik testler kullanıyoruz. Bunun bir örneği DISC yöntemidir.

Kişilk Testi, renlker sizi özetlesin!

Muhtemelen bir gruptaki herkesin farklı davrandığını fark etmişsinizdir. Birkaç kişi bir projede başrol oynamayı severken, diğerleri sadece not almayı ve grubun geri kalanı için kahve içmeyi tercih eder. Her kişinin oynadığı rol, kişiliğine ve diğer grup üyelerinin kişiliklerine bağlıdır. Kişiliğiniz makyajınızın bir yansımasıdır ve hissettiğiniz, düşündüğünüz veya yaptığınız her şeyi kapsar.

DISC yönteminin renkleri
Kişiliğinizi renklerle tanımlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Buna DISC yöntemi diyoruz. DISC şu anlama gelir:

D: Baskın
I: inisiyatif
S: sabit
C: Vicdanlı

Psikolog Dr. William Maston, DISC yöntemini icat etti ve ilişkili duygularla insanların en belirgin dört davranış stilini haritaladı. Bu dört davranış biçimini renklere çevirdi. Hangi rengin kişiliğinize uygun olduğunu bilmek ister misiniz? Bununla ilgili aşağıda okuyabilirsiniz.

1. Ateşli kırmızı

Hakimiyetin D’si ile birlikte kırmızı renk gelir.Bu iletişim tarzına sahip kişiler özgüvenli, sonuç odaklı ve iddialıdır. Çatışmalardan kaçınmazlar ve risk almaktan korkmazlar. Stresli durumlarda çok doğrudan olabilirler, bu da kibirli görünmelerine neden olur. Yeni insanlarla tanışırken sıkıca tokalaşırlar, doğrudan göz teması kurarlar ve yüksek sesle konuşurlar.

2. Güneşli sarı

Sarı renk, inisiyatif ve etkileşimin I ile ilişkilidir. Sarı bir kişiliğe sahip kişiler, coşkulu ve enerjik oldukları için uzaktan duyulabilir. Kulağınızı dolu dolu konuşmayı severler ve sizi tüm endişelerinizi güldürebilir. Her zaman başkaları üzerinde olumlu bir etkiniz var ve iyi vakit geçirmek sarı kişiliğe sahip bir kişi için en büyük öncelik. dezavantajınız? Her zaman diğer insanların konuşmasına izin vermezler ve ara sıra sosyal ipuçlarını kaçırabilirler, bu da kaosa yol açabilir. Bir sohbet sırasında “sarı insanlar” size yaklaşır, size dokunur ve bolca ifade ve mizaha sahiptir.

3. Nazik Yeşil

Stetig’s S, yeşil renkle ilişkilidir. Yeşil Davranış Tipine sahip insanlar arkadaş canlısı enerji yayarlar, iyi dinleyicilerdir ve hizmette uzmandırlar. Alçakgönüllü, özenli, geçinmesi kolay ve ilgi odağı olmalarına gerek yok. Nazik ve sakin doğası sayesinde tüm sırlarınızı “yeşil insanlar” ile hızla paylaşacaksınız. dezavantajınız? Bazen kendini ilk sıraya koymayı öğrenmelisin.

4. Işıltılı Mavi

Mavi renkle en iyi giden mizaç, vicdanlılıktır. Mavi kişiliğe sahip insanlar, büyük kararlar alırken güvenilir, ilgili, eleştirel ve temkinlidir. Gerçekleri, analizleri ve sonuçları seviyorsunuz ve ayrıntılara dikkat ediyorsunuz. Bu kişilerin ayrıntılara fazla takılmamak için ekstra dikkatli olmaları gerekir. Çok düşünceli, doğrudan göz teması kuran ve bilgi ve işaretlere dayalı durumlara uyum sağlayan kişiler olarak karşımıza çıkıyorlar.

5. Şaşırtıcı derecede mor

Tamam, teorik olarak yalnızca ilk dört renk DISC yönteminin bir parçasıdır, ancak neredeyse hiç kimse tek bir renkle özdeşleşmez. Aslında, herkesin tüm renklerle biraz özdeşleşebileceğini varsayabiliriz. Genel olarak, her birimizin bir ana rengi ve bir veya iki ikincil rengi vardır. Kendinizi kırmızı kadar mavi mi yoksa sarı kadar kırmızı mı hissediyorsunuz? Bu sizi benzersiz kılar, çünkü bu davranış, bukalemun gibi durumlara sorunsuz bir şekilde uyum sağlamanıza olanak tanır. Bazen ilgi odağı olursunuz, bazen de sadece perde arkasında bulunursunuz. Mor bir kişiliğiniz var mı? O zaman kendi kimliğinizi koruduğunuzdan emin olun.

 

Kişilik testi için renkler en en önemli unsurdur. Bu sayede istediğiniz takdirde herkesi analiz edebilirsiniz.

 

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Keywords:
kişilik testi, kişilik testleri, kişilik,çöz bakalım kişilik testi, okul kişilik testi, kişilik testi meslek, kişilik testi soruları, kişilik testi oyunları, 16 kişilik testi, kişilik testi çöz, kişilik testi yap, aşk kişilik testi, mbtı kişilik testi, kişilik tipi testi, disk kişilik testi, kişilik testi nedir, enzor kişilik testi, kişilik testi sınav, szondi kişilik testi, gerçek kişilik testi onedio kişilik testi, kişilik testi onedio, kişilik testi yaptım

Bir yanıt yazın