Sağlık: Kilo vermek için bu 7 spor da eğlenceli

Sağlık için Kilo vermek

Sağlık için Kilo vermek de eğlenceli 7 spor dalı

Sağlıklı Kilo vermek ve beslenmenin yanında egzersizin de önemli bir faktör olduğunu bilmek ister misiniz? Hangi sporların sağlıklı kilo vermeye değer olduğunu gösteriyoruz.

Ofiste uzun günler geçiriyoruz, şehir içinde metro veya araba ile hareketsiz bir şekilde gidip geliyor ve bize dünyanın tüm güzelliklerini sunan kalabalık süpermarketlerde sendeleyerek dolaşıyoruz. Günlük yaşamda istediğiniz kiloyu korumanın çok fazla disiplin gerektirdiğini çok iyi biliyoruz.

Ancak bunun için kendinizi çıldırtmamanız gerektiğini de biliyoruz. Nihai hedef sadece kilo vermek değil, her şeyden önce sağlığınızı korumak olmalıdır. Spor yapmaktan hoşlanıyorsak bu mümkün! İşte size yedi eğlenceli kilo verme egzersizi!

Sağlık için Kilo vermek
Sağlık için Kilo vermek

Sağlıklı Kilo vermek için egzersiz neden önemlidir?

Obeziteden etkilenen kadınların araştırmasına göre, vücudunuzda kendinizi iyi ve sağlıklı hissetseniz bile ciddi komplikasyonlar bekleyebilirsiniz. Listenin başında diyabet, kardiyovasküler hastalık, yüksek tansiyon ve artan kalp krizi ve felç riski gibi hastalıklar geliyor.

Spor yapan herkes bağışıklık sistemini, kalbini ve dolaşımını güçlendirir. Şeker hastalığı, kemik erimesi ve damar sertleşmesi gibi hastalıkların önüne geçilir. Ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetmiyorum bile. Çünkü spor yapmak stresi azaltır ve kafanızı dağıtır. Kısacası: Spor genel olarak önemlidir, ancak özellikle kilo vermek için önemlidir. En büyük devrilme noktası diyet olsa da.

Egzersiz yoluyla kilo kaybı – temel bilgiler

Yağ yakımınızı artırmak istiyorsanız, vücutta yeterli enerjiden kaynaklanan aktif bir metabolizmaya ihtiyacınız vardır. Vücudunuza bu enerjiyi karbonhidratlar, yağlar ve proteinler şeklinde diyetinizle verirsiniz.

Bu da bizi bazal metabolizma hızına getiriyor: Yaktığınızdan daha fazla enerji tüketirseniz kilo vermezsiniz, kilo alırsınız.Çünkü vücut her zaman ilk geldiği enerji kaynaklarını, çoğunlukla karbonhidratları kullanır.

Sadece glikoz depoları tükendiğinde vücut yağ rezervleriniz üzerinde çalışmaya başlar. Bu nedenle günlük cironuzu mutlaka öğrenmeli ve diyetinizi yaşam tarzınıza göre ayarlamalısınız. Anahtar kelime: pozitif enerji dengesi. Kalori saymanın neden mantıklı olmadığını buradan okuyabilirsiniz.

İpucu: Yağ yakımınızı hızlandırmak için bol su için, çünkü bu aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır, enerji tüketiminizi artırır ve açlık hissini azaltır. Ayrıca egzersiz yaptıktan sonra etkili ve bilinçli yediğinizden emin olun.

Kilo vermek için 7 eğlenceli egzersiz

Kardiyo eğitimi özellikle yağ yakmak için faydalıdır. Ancak kuvvet antrenmanı da önemlidir: Çünkü oluşturduğunuz kas kütlesi, bazal metabolizma hızınızı arttırır ve egzersiz sonrası dinlenme modunda bile kalori yakmanız için sözde yanma sonrası etkiyi sağlar. Aşağıdaki sporlar, yağ yakmanın bu temellerini en iyi şekilde birleştirir ve ayrıca çok eğlencelidir.

1: Sıcak Hoola Çemberi

Şimdi nasıl Hoola Hoop? 80’lerdeki okul bahçesindeki gibi mi? Hayır, daha çok Beyoncé’nin oturma odasındaki gibi, çünkü hoola hoop, egzersiz yaparken her şeyden önce bir şey isteyen ünlüler arasındaki son trend: eğlenmek.

Kilo vermek için yapılan bu spor, aynı zamanda özellikle vücudun orta kısımlarını da çalıştırır ve rahatsız edici karın kası egzersizleri olmadan sıkı bir mide sağlar. Ve bolca ritim ve beden farkındalığı için, sonuçta, tüm antrenman boyunca lastiğin sallanması gerekir.

Enerji tüketimi: saatte 500 kcal’a kadar

2: yüzme

Özellikle yeni başlayan biri olarak burada paranızın karşılığını alacaksınız. Bir yandan bu spor özellikle eklemler üzerinde kolaydır ve diğer yandan su kütlelerine karşı savaşmak zorunda olduğunuz suda kendi vücut ağırlığınızın sadece altıda birini hissedeceksiniz. Büyük bir artı: Rahatsız edici bir şekilde terlemiyorsunuz ve sürekli bir soğuma hissediyorsunuz.

Burada dayanıklılığınızı geliştiriyor, tüm vücut kaslarınızı güçlendiriyor ve koordinasyonunuzu geliştiriyorsunuz. Farklı yüzme stilleri sıkılmamanızı sağlar. Öyleyse: Mayonuzu giyin ve yüzmeye başlayın.

Enerji tüketimi: saatte 350 ile 500 kcal arası

3: koşu

Neredeyse hiçbir spor, koşu kadar kalori yakmaz! Aynı şekilde, dizlerinizi ve ayak bileklerinizi bu kadar zorlayan başka bir spor türü yok denecek kadar azdır. Bu alanlarda zaten sorunları olan herkes, bu nedenle, üst vücudun bilinçli hareketi ile benzer etkiler elde edebilen cross trainer’a başvurmalıdır.

Jogging, özellikle bacaklarınızı ve kalçalarınızı çalıştırır, bu nedenle ek çekirdek eğitimi tavsiye edilir. Ayrıca çok hızlı koşmamaya da dikkat etmelisiniz. Çünkü özellikle yavaş koşarken yağ metabolizmanız devreye girer. Vücudunuz yağ depolarınızı daha hızlı kullanır. Daha hızlı koşarsanız, vücudun karbonhidrat depolarına gitme riskini alırsınız.

Enerji tüketimi: saatte 500 kcal’a kadar

4: Spinning

Dışarıda bisiklet sürmek dışarıda. Buna bugün eğirme deniyor ve iç mekanda yapılıyor. Motivasyonu yüksek bir kurs eğitmeni dahil. Spinning, tüm vücudunuzu çalıştırır ve farklı aralıklar, yağ yakmanızın uygun şekilde yakıtlanmasını sağlar.

Burada sadece kendinizi terletmez, aynı zamanda mutlu olursunuz. Eğirme dersleri çok eğlencelidir ve size sıkı bir popo ve eğitimli bacaklar verir. Kursa bağlı olarak sırtınız ve kollarınız da ihmal edilmeyecektir. Ayrıca kardiyovasküler sisteminiz güçlenir ve eklemleriniz korunur.

Enerji tüketimi: saatte 600 kcal’a kadar

5: Boks ve diğer dövüş sanatları

Dövüş sanatları, kilo vermek için en iyi sporlar listemizden kesinlikle eksik olmamalıdır. Burada hızınızı, kondisyonunuzu ve gücünüzü eğitiyorsunuz. Ek olarak, bu tam vücut antrenmanı ile beyninizi kanıtlamanız gerekiyor ve özellikle yumruk ve tekmelerle çok eğleneceksiniz.

Tekniklere ek olarak, genellikle çok fazla kilo veren kardiyo veya güç ünitelerine sahip olacaksınız. Örneğin, boksta ip atlama ve mekik hareketleri nadir değildir. Hangisinin sizin için en iyi dövüş sanatı olduğunu bilmiyorsanız, onu burada bulacaksınız.

Enerji tüketimi: saatte 800 kcal’a kadar

6. Seviye: Step Aerobik ve Dans Egzersizleri

Hayır, bacak ısıtıcılı taytınızın üzerine neon bir tulum giymek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, dikkatinizi sizi terletecek farklı adım kombinasyonlarını ezberlemeye odaklayın. Çünkü dışarıdan bu kadar kolay görünen şey inanılmaz derecede yorucu ve kalıcıdır.

Ama sonunda harika bir vücut hissi, çelikleşmiş bir alt ve çekirdek ve yüksek kalorili bir yanma ile ödüllendirileceksiniz. Zumba gibi dans çalışmaları da kilo vermek için ideal sporlardır.

Enerji tüketimi: saatte 700 kcal’ye kadar

7: Crossfit

Crossfit genellikle sevgiyle dünyanın en zorlu antrenmanı olarak anılır. Şimdi kiliseyi köyde bırakalım çünkü CrossFit’in esas olarak askerler ve polisler tarafından uygulanması sizin de yapabileceğiniz anlamına gelmez.

Elbette, uzun aralar vermeden güç ve dayanıklılığı birleştiren bu antrenmanda her şey var. Ancak yeni başlayanlar bile bunu yapabilir, sonuçta egzersizler için kolay versiyonu seçebilir ve böylece Crossfit antrenmanınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Crossfit, birden fazla turda gerçekleştirilen farklı egzersizlere katıldığınız daha yoğun bir devre eğitimi türüdür. Pull-up’lardan, şınavlardan, akciğerlerden, burpe’lerden, plank’lardan, squat’lardan ip atlamalara kadar, farklı Crossfit kurslarında çok çeşitli üniteler bulabilirsiniz.

Enerji tüketimi: saatte 800 kcal’a kadar

Kilo verme egzersizleri eğlenceli olmalı

Artık bahane yok, bugünden itibaren terlemeye başlayacaksınız. Kilo vermek için hangi sporu seçerseniz seçin, her biri amacına hizmet edecek ve fiziksel ve zihinsel sağlık açısından ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Ancak en önemli şeyi asla gözden kaçırmamalısınız: Spor eğlenceli olmalı!

 

 

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Bir yanıt yazın