Kabartma tozunun evin her yerinde faydalı ipuçları

Kabartma Tozu

Ev ilacı kabartma tozunun evin her yerinde nasıl kullanılacağına dair faydalı ipuçları

Kabartma tozu sadece pişirme sırasında yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda evde iyi ve ucuz bir yardımcı olabilir. Kokuları temizler, nötralize eder ve kokuları giderir. Kabartma tozunun kimyasal adı sodyum karbonattır. Ne toksik ne de agresiftir ve zararlı katkı maddeleri içermez. Bu yüzden çevre için de iyidir. Kabartma tozu, birçok şekilde kullanılabilmesi avantajına sahiptir. Çiçekleri temizlemek veya korumak için olsun. Kabartma tozu gerçekten çok yönlü bir yetenek. Güzel yanı, gerçekten ucuz olması ve çevreye de zarar vermemesi.

Kabartma Tozu
Kabartma Tozu

Kabartma tozunu ile faydalı hileler

Böcek ısırıklarına yardımcı olur

Yaz saati aynı zamanda böcek zamanı demektir. Zararlıların sokmaları sadece rahatsız edici ve çirkin görünmekle kalmaz. Kaşınıyorlar ve bazen de acıyorlar. Böcek spreyi önleyebilir, ancak çoğu zaman elinizde yoktur. Kabartma tozu ve suyu karıştırarak lapa gibi bir kütle oluşturmak ve etkilenen bölgeye uygulamak kesinlikle kaşıntı ve ağrıyı giderebilir ve rahatlama sağlayabilir. Artı nokta: Tamamen doğaldır ve kimyasal içermez.

Fırça temizleme

Saç fırçaları genellikle unutulur ve yine de her gün kullanılır. Talk, toz ve kepek yapışır ve bu sadece iğrenç görünmekle kalmaz, aynı zamanda hijyenik değildir. Saç fırçasını hızlı ve kolay bir şekilde temizlemek için bir bardak su ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırmak en iyisidir. Sonra fırçayı içine batırın. Bunları birkaç dakika çözelti içinde de bırakabilirsiniz. Ardından temiz su ile durulayın ve kurumasını bekleyin. Ve saç fırçası tekrar kullanıma hazır.

Buzdolabı kokularına karşı

Her şeyi buzdolabında saklıyoruz. Genellikle buzdolabını temizlemeyi unutursunuz veya bunu yalnızca birkaç ayda bir yaparsınız. Bu sadece sağlığa zararlı değildir, çünkü genellikle buzdolabında küflenir, aynı zamanda küf kokusuna da neden olur. Yalnızca sağlık nedenleriyle buzdolabını düzenli olarak temizlemelisiniz. Kabartma tozu kötü kokunun giderilmesine yardımcı olur. Sadece küçük bir kaseye koyun ve buzdolabına koyun. Kötü kokuları nötralize eder.

Taze nefes ve beyaz dişler

Ağız kokusu, diğer kişi için değil, aynı zamanda etkilenen kişi için de rahatsız edicidir. Burada da ev ilacı kabartma tozu yardımcı olabilir. Bir bardak su ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Daha sonra bu solüsyonla ağzınızı çalkalayın. Ama suyu birkaç saniye ağzında tutuyorsun. Daha sonra ağzınızı çalkalayın ve işiniz bitti. Diş fırçanızı unuttuysanız veya diş macununuz boş olsa bile kabartma tozu kullanabilirsiniz. Dikkatli olun, uzun vadede diş minesi için çok agresif olabilir.

Narin ayaklar

Günlük bakım önemlidir, ancak ayaklar genellikle unutulur. Sonuç sert ayaklardır. Arada bir ayak banyosu yapmak yorgun ve stresli ayaklar için harikalar yaratabilir. Üç yemek kaşığı kabartma tozu ve ılık su çözeltisini karıştırın. Sonra ayaklarını içine sokarlar. Ardından zengin bir bakım kremi sürün ve bebek gibi yumuşacık ayaklara kavuşun. Ayak banyoları da çok rahatlatıcı olabilir. Özellikle stresli bir günün ardından önemlidir.

Temiz zemin

Pahalı temizlik maddeleri olmadan parlak temiz zeminler elde edilebilir. İster çevreci olmayı tercih edin, ister temizlik maddesini bitirmiş olun, kabartma tozu da burada gerçek bir kurtarıcı olabilir. Yarım bardak kabartma tozu ılık su ile karıştırılır. Ardından bu suyu her zamanki gibi zemini temizlemek için kullanın. Kabartma tozu da toksik değildir ve cilde zarar vermez. Bu, özellikle hassas insanlar için bir avantajdır. Hassas zeminleri temizlemek için de kullanılabilir.

Karınca yemi

Karıncalar gerçekten can sıkıcı olabilir. İster içeride ister dışarıda olsun, küçük haşereler yiyecekleri sever ve çabucak kiler yolunu bulur. Kimyasal yem satın alma fırsatınız yoksa veya sadece kimyasal içermeyen maddeler kullanmak istiyorsanız, eşit miktarda kabartma tozu ve tuzu karıştırın. Karışım daha sonra etkilenen bölgeye serpilir. Karıncalar da gelecekte bu alanlardan kaçınacak ve bu da küçük sürüngenleri yiyeceklerden uzak tutacaktır.

Temiz mikrodalga

Mutfakta en az temizlenen cihazlardan biri olan mikrodalga fırın en kirli alanlardan biridir. Brüt, değil mi? Özellikle ortak salonlardaki mikrodalgalar gerçek bakteri mancınıklarıdır. Bunlar hemen silinmeyen ve haftalarca mikrodalgada kalan yemek artıklarından gelir. Kabartma tozu burada da iyi bir temizleyicidir. Birazını nemli bir bezin üzerine koyup mikrodalgayı bununla siliyorsunuz. Cihaz daha sonra yeni gibi görünüyor.

Taze çiçekler

Çiçekler güzeldir ve odayı anında değiştirir. Ne yazık ki, buketler nispeten hızlı bir şekilde soluyor. Ömrünü uzatmak için çiçek suyuna bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyebilirsiniz. Bu, çiçekleri daha uzun süre taze tutar ve o kadar çabuk sarkmazlar. Kabartma tozu çiçek suyunu temiz tutar ve bu nedenle sudaki soldurmadan sorumlu olan çürütücü bakterilerin hızlı bir şansı olmaz. Güzel çiçeklerin tadını daha uzun süre çıkarın. Mükemmel!

Meyve ve sebzeleri yıkayın

Meyve ve sebzeleri yemeden önce iyice yıkamak özellikle önemlidir. Sadece üzerlerinde pestisitler olduğu için değil, aynı zamanda bakteriler de var. Sebze ve meyveleri düzgün ve düzgün bir şekilde yıkamak için suyla dolu lavaboya çeyrek fincan kabartma tozu ekleyin. İçindeki yiyecekleri yıkadıktan sonra sadece temiz su ile durulamanız yeterlidir. Diğer bir olumlu yan etki, herhangi bir böcek ve solucanın meyve ve sebzelerden yıkanmasıdır.

Bebek bezi isiliği

Küçük çocuklarda bebek bezi döküntüsü nadir değildir. Sürtünme ve ısı genellikle sebeptir. Kabartma tozu, iyi bilinen ve kanıtlanmış bir ev ilacıdır. Banyo suyuna iki yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin ve çocuğu her zamanki gibi yıkayın. Kabartma tozu içeren solüsyon cilt tahrişini azaltır ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Bu arada, bu numara diğer kızarıklık veya tahriş türleri için de işe yarar. Her zaman doğrudan ilaca ihtiyacınız yoktur, bazen denenmiş ve test edilmiş ev ilaçları yardımcı olur.

Boya izlerini ortadan kaldırın

Evde küçük çocuklarınız varsa, mobilyalarda veya duvarlarda kesinlikle boya izleri vardır. Tabii ki küçükleri seviyorsunuz ve çoğu zaman sanat eserleri güzel çıkıyor, ancak çoğu duvarların ve mobilyaların orijinal durumunu tercih ediyor. Boya izleri kabartma tozu ile çabucak temizlenebilir. Nemli bir beze biraz toz koyun ve duvarı nazikçe silin. Sonunda kuru bir bezle silmeniz yeterlidir.

Kokuları nötralize etmek

Daha önce de belirtildiği gibi, kabartma tozu yaygın kokuları nötralize eder. Vestiyer veya depo odaları gibi hava sirkülasyonu olmadığında genellikle küf kokusu oluşur. Bunu önlemek için, depolama odasına veya vestiyer odasına kabartma tozu içeren açık bir kutu yerleştirmek en iyisidir. Kabartma tozu kokuları emer ve nötralize eder. Gardırop ve giysiler ve ayakkabılar taze kalır. Mükemmel ve hepsinden önemlisi uygun maliyetli bir çözüm.

Temiz tuvalet

Kabartma tozu ayrıca kokulu tuvaletler için harikalar yaratır. Tuvalete bir bardak kabartma tozu koyun ve yaklaşık bir saat bekletin. Kabartma tozu, kokudan çoğunlukla sorumlu olan tortuları giderir. Kimyasal tuvalet temizleyicileri bu nedenle gelecekte tasarruf edilebilir, çünkü genellikle evde kabartma tozu bulunur. Bir dahaki sefere evinizi temizlediğinizde bir deneyin. Sonuçtan kesinlikle memnun kalacaksınız.

 

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın