Hala kulaklarınızı pamuklu çubuklarla temizliyor musunuz?

Hala kulaklarınızı pamuklu çubuklarla temizliyor musunuz

Hala kulaklarınızı pamuklu çubuklarla temizliyor musunuz? Bunu okuduysanız, kesinlikle artık değil.

Pamuk çubuklar kişisel bakımımızın vazgeçilmez aksesuarıdır. Ama Pamuk çubuklar sağlığınız tehdit ettiğini biliyormusunuz?

Hala kulaklarınızı pamuklu çubuk larla temizliyor musunuz
Hala kulaklarınızı pamuklu çubuk larla temizliyor musunuz

Kulaklarınızı pamuklu çubukla temizlememek en iyisidir

Muhtemelen daha önce yaptınız veya hala yapıyorsunuz: kulaklarınızı pamuklu çubuklarla temizlemek. Basit ve etkilidir. Çubuk her yere kolayca gider ve sonucu hemen görebilirsiniz. Kulağa mantıklı geliyor ve o kadar da kötü değil, ama ne yazık ki kulaklarınız ve sağlığınız için çok farklı görünüyor.

Çubuk kullanmanın kulaklarınıza zarar verme olasılığının daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz?

Kan dolaşım

Pamuklu çubukla kulak kirini yalnızca işitsel kanalın içine taşırsınız. Bu, kulak kanalına zarar verebilir ve bir devre oluşturabilir. Kulak kiri sadece kulak kanalının ön kısmında üretilir, yani aslında sadece kulağın ön kısmında bulunur. Şimdi yemek çubuklarını kulağınıza koyduğunuzda, kulak kirini arka kulak kanalına iter ve gerçekten korumaya yaradığı yerden çıkarırsınız. Sonuç: daha fazla kulak kiri üretilir.

Ölçülü ve kaçınılması daha iyi

Özellikle kulaklarınıza dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, nadiren yemek çubukları kullanın ve mümkünse kulaklarınızı bir mendille temizlemeye çalışın. Kulağınızı temizlemek için bezi parmağınızın üzerine yerleştirin. Bu şekilde kulak kirini kulak kanalından çok aşağı itmekten kaçınırsınız. Hala pamuklu çubuk kullanmak istiyorsanız, o zaman sadece kulağın ön kısmında! Ayrıca kulaklarınızı aile doktorunuz tarafından durulayabilirsiniz. Sadece olasılıkları sorun.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın