Bu yiyecekler sandığınız kadar düşük karbonhidratlı değil!

Karbonhidrat

Bu yiyecekler sandığınız kadar düşük karbonhidratlı değil!

Düşük Karbonhidrat zayıflamak için önemlidir. Ama bazı düşük Karbonhidrat değerleri gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu yüzden aşağıdaki yazıyı okumalısınız.

düşük Karbonhidrat
düşük Karbonhidrat

Inanılmaz! bizim de düşük karbonhidrat konularından haberimiz yoktu!

Sağlıklı, düşük karbonhidratlı bir hafta planlarken her zaman yaptığımız ilk şey ekmekten kaçınmaktır. Bir sandviçin karbonhidrat bakımından yüksek olduğu doğru olsa da, hemen aklınıza gelmeyecek birçok yiyecek var. Biz de bu gizli karbonhidrat bombalarının bir listesini hazırladık!

Bazen sadece yanılıyorsun.

meyve suları

Bir bardak portakal suyu yaklaşık 30 gram karbonhidrat içerebilir. Ayrıca meyve suları, hızlı şekerler adı verilen ve daha kısa sürede tekrar acıkmanızı sağlayan şekerlerden oluşur.

Kuru üzüm

Bu kuru üzümler çok sağlıklı olmasına rağmen (önemli vitaminler ve antioksidanlarla doludur), aynı zamanda kalori ve karbonhidrat kaynağıdır. 100 gram kuru üzümde 79 gram karbonhidrat vardır.

Kinoa

İçerdiği yüksek miktarda lif ve protein nedeniyle kinoa, ekmeğe sağlıklı bir alternatiftir. Bununla birlikte, fincan başına hala 39 gram karbonhidrat içerdiğini unutmayın.

kokteyller

Tabii ki karbonhidrat da içebilirsiniz… ne yazık ki! Çoğu insan, kokteyllerin kalorilerinin tam olarak düşük olmadığını zaten biliyor. Ama bunların da düşük karbonhidrat olmadığını biliyor muydunuz? Her bardak 16-39 gram karbonhidrat içerir!

Glutensiz Gıdalar

Glutensiz, genellikle düşük karbonhidratlı ile karıştırılır, ancak bu hiç de doğru değil! Glutensiz makarna, ekmek ve kahvaltılık gevrek, aynı glütenli gıdalar kadar karbonhidrat içerir. Yani düşündüğünüz kadar düşük karbonhidrat değiller!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir cevap yazın